A forduló válogatottja - Alapszakasz, 2. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 2. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló, 11. forduló

Irányító
Parrish Petty - Egis Körmend (1)
Jay Threatt - Sopron KC (1)

A két irányító nagyjából ugyanazt a teljesítményt nyújtotta a forduló során. A Körmend a Kaposvárt verte Petty vezetésével (83-72), az amerikai hátvéd pedig 20 ponttal (4/7 dupla, 0/3 tripla, 12/13 büntető), 7 pattanóval, 5 gólpasszal, 2 szerzett és csak 1 eladott labdával, valamint 4 beütött fault mellett 6 kiharcolt személyi hibával járult hozzá a sikerhez - 29 perc alatt 28 VAL-t hozott. A Sopron a Jászberény otthonában nyert magabiztosan (66-84), amiből Threatt 16 ponttal (2/4 dupla, 3/3 tripla, 3/4 büntető), 8 gólpasszal, 7 lepattanóval, 2 szerzett és 3 eladott labdával, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt faulttal vette ki a részét úgy, hogy a végjátékban már pályán sem volt - 31 és fél perc alatt hozott 28 VAL-t.

(Ronnie Taylor ugyan jobb statisztikát hozott náluk (25 pont, 9 gólpassz, 31 VAL), de ezt csak kevesebb beütött faultjának köszönheti (0), az utolsó percben kozmetikázott egyéni mutatóin, mikor már rég eldőlt a meccs, a Vasas pedig ki is kapott a ZTE-től (87-96).)

Dobóhátvéd
Julian Norfleet - Zalakerámia ZTE KK (1)

Az előbb említett Vasas-ZTE főszereplője volt a zalaegerszegiek dobóhátvédje, aki talán legjobb idei teljesítményét nyújtotta a fővárosban. Norfleet 27 pontot szórt 6 triplával megfűszerezve (0/4 dupla, 6/10 tripla, 9/9 büntető), ráadásul volt még 5 gólpassza, 4 pattanója, és 4-4 beütött és kiharcolt faultja is, így 34 perc alatt 28 VAL-t ért el, és Szabó Zsolt mellett neki volt a legmagasabb +/- mutatója +15-tel a 9 ponttal megnyert találkozón.

(Taylor mellett a Vasas másik hátvédjét, Horváth Ákost is ki kell emelni, aki most nem is feltétlenül pontszerzésével tűnt ki (14 pont, 2/6 tripla), hanem sokoldalúságával (8 gólpassz, 5 pattanó, 25 VAL).)

Kiscsatár
Malik Cooke - Kaposvári KK (2)

A Kaposvár ugyan vereséget szenvedett Körmenden, de kifejezetten jól tartotta magát az akkor még Teo Cizmic által irányított vasi alakulat otthonában - az első negyedben összeszedett nagy hátrányból mindössze 6 pont maradt a záró 10 perc előtt, ebben pedig nagy szerepe volt Cooke-nak. Az amerikai játékos 18 pontos (2/7 dupla, 2/3 tripla, 8/8 büntető), 11 pattanós dupla-duplát hozott, volt emellett 2 gólpassza, 3 szerzett és csak egy eladott labdája, valamint 2 beütött és 5 kiharcolt faultja, így 36 perc alatt 30 VAL-t szállított.

(A Pécsett vereséget szenvedő Szedeák vezérét, Andrija Csiricset lehet leginkább megemlíteni Cooke mellett, ő nem sokkal maradt el a kaposvári légióstól (23 pont, 7 pattanó, 26 VAL).

Erőcsatár
Tomiszlav Ivosev - KTE-Duna Aszfalt (3)

A Kecskemét tegnap este győzte le a bajnoki címvédőt (76-63), ezt pedig az egységes csapatmunka és a jó védekezés mellett leginkább Tomiszlav Ivosevnek köszönhetik. A honosított erőcsatár átérezte, hogy Marko Djeraszimovics távollétében feljebb kell kapcsolnia támadásban, és meg is tette mindezt, 5 eladott labdáját leszámítva ugyanis szinte hibátlan teljesítményt nyújtott: 26 pontot szórt (11/11 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető), volt még 8 pattanója, 1 szerzett labdája, 3 beütött fault mellett pedig 6 kiharcolt személyi hibája, így 32 perc alatt 30 VAL-ig jutott. Mivel a KTE három légióssal győzte le Sztojan Ivkovicsékat, így teljesen mindegy, milyen formában van a Szolnok, ezt értékeltük a kör legnagyobb teljesítményének, Ivosev pedig a forduló MVP-je lett.

(Az ASE színeiben Cameron Forte még anno 40 VAL-ig jutott a MAFC ellen 94-86-ra megnyert összecsapáson, de több dolog miatt sem őt jelöltük ezúttal. Egyrészt Ivosev teljesítményét értékeltük a legtöbbre az egész körben, így mellé nem igazán lehetett mást berakni ugyanarra a posztra, másrészt a MAFC elleni run&gun meccsen más teljesíteni, mint egy Olaj ellen, harmadrészt Forte embere, Robby Sihota 27 pontig, 13 pattanóig és 31 VAL-ig jutott - ők ketten elég erősen csak az előrejátékot favorizálták...)

Center
Marko Spica - Sopron KC (1)

A Sopron centere volt Threatt mellett a másik kulcs csapata sima Jászberény elleni sikeréhez. Nem sok dobást hibázott Spica, 23 pontig jutott (8/10 dupla, 0/1 tripla, 7/8 büntető) 6 pattanóval, 1 gólpasszal, 2-2 szerzett és eladott labdával, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt faulttal, így 29 perc alatt 31 VAL-t ért el.

(Több kiváló produkció is érkezett ötös posztról ebben a körben, a pécsi Ismet Sejfic (24 pont, 11 pattanó, 26 VAL) és a szegedi Nenad Szulovics (17 pont, 25 VAL) egymás ellen produkálták magukat, AJ Pacher ebben a körben is kitűnő volt (27 pont, 29 VAL), de Matija Poscicra sem lehetett panasz a MAFC-nál (23 pont, 9 pattanó, 26 VAL).)

Legjobb hatodik ember
Winston Shepard - Alba Fehérvár (2)
Matt Tiby - Atomerőmű SE (1)

Ők ketten kiemelkedtek a cserék közül ezúttal. Shepard a Falco ellen megnyert (77-72) összecsapáson nyújtott ezúttal sallangmentes produkciót, nem is nagyon volt hibája, leszámítva a büntetőket. 15 pontig jutott (6/6 dupla, 3/6 büntető), volt 5 pattanója, 1-1 gólpassza és eladott labdája, valamint 6 kiharcolt faultja, így 24 és fél perc alatt 23 VAL-t hozott. A paksiaknál ezen a meccsen sérült meg Ryan Watkins, Tiby pedig hasznos játékkal szállt be a padról, hiszen 21 pontot szórt (7/7 dupla, 1/4 tripla, 4/4 büntető), volt 3 pattanója, 2-2 gólpassza és eladott labdája, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt faultja, így kevesebb mint 22 és fél perc alatt 22 VAL-t produkált.