A forduló válogatottja - alapszakasz - 15. forduló

Tegnap este befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenötödik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a szegedi és a székesfehérvári MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló, 14. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (2)

A Szedeák a hétközben verte a Kaposvárt hosszabbítás után, és ebben nagy szerepe volt a tripla-duplához közel járó Marko Bolticsnak, aki 27 pontot (10/16 dupla, 1/3 tripla, 4/5 büntető), 9 pattanót, 9 gólpasszt, 2 szerzett és 4 eladott labdát, valamint 3 beütött és 5 kiharcolt faultot jegyzett, így kevesebb mint 37 perc alatt 36 VAL-ig jutott. Mivel ez volt holtversenyben a forduló legjobb egyéni teljesítménye, Boltics pedig egy hosszabbításos meccsen győzelemre vezette csapatát, így ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Dobóhátvéd
Allerik Freeman - Alba Fehérvár (2)

Az Alba tükörsimán verte a Körmendet a forduló egyik rangadóján, és amíg Boltics majdnem, addig Freeman konkrétan tripla-duplázott is: 17 pontot (5/8 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), 15 pattanót és 10 gólpasszt tett a közösbe, ami mellett volt még 4 eladott labdája, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája. Ez kevesebb mint 36 perc alatt 36 VAL-t ért, az ő csapata is győzött (igaz, simábban, de egy erősebb ellenféllel szemben), így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Kiscsatár
Alekszandar Ponjavics - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

Ponjavics már a Szolnok ellen is kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, most pedig a padról beszállva Boltics mellett a Szedeák másik nyerőembere volt a Kaposvár ellen. A szerb kiscsatár 20 ponttal (5/10 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető), 8 pattanóval, 3 gólpasszal, 2 szerzett labdával, valamint 1 beütött és 6 kiharcolt faulttal segítette csapatát, ami 35 és fél perc alatt 30 VAL-nak felelt meg.

Erőcsatár
Jordan Heath - Alba Fehérvár (2)

Freeman mellett Heath is egészen parádésan játszott az Albánál a Körmend ellen: a magasember összesen 9 mezőnykísérletből ért el 24 pontot (3/3 dupla, 6/6 tripla), és 6 pattanó, 3 blokk, 1 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, illetve 4 beütött személyi hiba is a neve mellé került még. Alig több mint 23 és fél percet töltött a pályán, de ezalatt is eljutott 30 VAL-ig.

Center
Wesley Gordon - Sopron KC (3)

A Sopron hárommeccses vereség sorozatát szakította meg a Pécs ellen, végig vezetve győzte le a mecsekaljai alakulatot, és ebben nagy szerepe volt a 18 pontos (4/5 dupla, 10/12 büntető), 10 pattanós dupla-duplát elérő Gordonnak. A center emellett 2 gólpasszt, 1-1 blokkot és eladott labdát, valamint 2 beütött és 8 kiharcolt faultot tudott felmutatni, ami kevesebb mint 31 és fél perc alatt 32 VAL-t jelentett összességében.

Legjobb hatodik ember
Nikola Jevtovics - Atomerőmű SE (5)

Ponjavics lett a játéknap legjobb cseréje, mögötte pedig ezúttal az ASE magasembere végzett. Jevtovics 18 ponttal (7/10 dupla, 4/4 büntető), 3 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 blokkal, 1 szerzett és 3 eladott labdával, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibával járult hozzá csapata fővárosban aratott győzelméhez - ez 26 perc alatt 20 VAL-nak számított.