A forduló válogatottja - alapszakasz - 20. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának 20. köre - lássuk a forduló válogatottját az oroszlányi és pécsi MVP-kkel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló, 19. forduló

Irányító
Justin Bibbins - Zalakerámia ZTE KK (3)

A ZTE duplahosszabbítás után kapott ki Pécsett szerdán, de ez legkevésbé Bibbinsen múlott, aki 34 ponttal (5/11 dupla, 3/7 tripla, 15/16 büntető), 2 pattanóval, 6 gólpasszal, 1 szerzett és 4 eladott labdával, valamint 11 kiharcolt faulttal segítette csapatát. Ez 46 perc alatt 39 VAL-nak felelt meg, ami a kör legjobb egyéni mutatója volt, de mivel csapata kikapott, így nem lehetett MVP.

Dobóhátvéd
Eric Washington - OSE Lions (5)

Az OSE újabb nagy győzelmet aratott, Sebastjan Krasovec alakulata ezúttal a Tiszaligetben nyert. Az oroszlányiak legjobbja megint Eric Washington volt, aki 27 pontot (5/12 dupla, 3/8 tripla, 8/9 büntető), 3 pattanót, 7 gólpasszt, 5 szerzett és 3 eladott labdát, illetve 7 kiharcolt személyi hibát, 33 perc alatt 33 VAL-t tett a közösbe. Ennél ugyan voltak két jobb egyéni statisztika, illetve két ugyanilyen, de Washington egy pontszegényebb mérkőzésen hozott döntő produkciót, csapata Szolnokon tudott győzni, így ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Kiscsatár
Chris Smith - PVSK-VEOLIA (5)

Bibbinsnél már említettük, a Pécs két ráadásban verte a hét közben a ZTE-t. Összességében Smith volt a hazaiak legjobbja a mérkőzésen 24 pontjával (5/9 dupla, 2/5 tripla, 8/9 büntető), 7 pattanójával, 6 gólpasszával, 2 blokkjával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, valamint 3 kiharcolt faultjával, 37 perc alatt elért 33 VAL-jával. Ez ugyanannyi, mint amit Washington hozott - bár a második hosszabbításban inkább Budimir volt vezér a kosaraival, az első ráadás végén Smith egyenlített ki egy hatalmas triplával, így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Erőcsatár
Brandon Penn - Jászberényi KSE (1)

A Jászberény új légiósa kifejezetten jó benyomást keltett elsőre annak ellenére is, hogy csapata kikapott. Az amerikai kosaras 23 pontot (7/9 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető), 5 pattanót, 4 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 kiharcolt személyi hibát, 37 perc alatt 29 VAL-t jegyzett kezdésként.

Center
Marjan Cakarun - Szolnoki Olajbányász (2)

A szolnokiak horvát magasembere most már hetek óta megbízhatóan hozza a jobbnál jobb meccseket, ezúttal sem rajta múlt az, hogy az Olajbányász vereséget szenvedett. Cakarun ezúttal 21 ponttal (9/10 dupla, 3/4 büntető), 6 pattanóval, 2 gólpasszal, 4 szerzett és 3 eladott labdával, valamint 5 kiharcolt faulttal, 34 perc alatt 33 VAL-lal próbálta segíteni klubját, ezúttal hiába. Mivel a Szolnok kikapott, nem lehetett MVP, hiába hozott ugyanannyi VAL-t, mint Washington és Smith.

Legjobb hatodik ember
Marko Ljubicsics - Alba Fehérvár (2)

Az Alba szerb irányítója kifejezetten sokoldalú produkciót nyújtott a Jászberény ellen, miután 10 pontja (1/2 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető) mellett volt 13 pattanója, 8 gólpassza, 3 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 8 kiharcolt személyi hibája is. 34 perc alatt 35 VAL-t ért el, ami a legjobb egyéni szám volt a győztesek közül, viszont az Alba egy, a második negyedtől kezdve sima meccen aratott diadalt, Smith és Washington pedig sokkal nagyobb csatákban voltak főszereplők.