A forduló válogatottja - alapszakasz - 21. forduló

Tegnap lejátszották a magyar férfi A csoport alapszakaszának 21. körét - lássuk a forduló válogatottját a soproni MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló, 20. forduló

Irányító
Morris Curry - Naturtex-SZTE-Szedeák (2)

A Szedeák nagy győzelmet aratott a ZTE ellen - ezzel és a Kaposvár vereségével továbbra is reális esélyei maradtak a szegedieknek a playout elkerülésére. Curry kulcsfontosságú produkciót nyújtott 26 pontjával (3/7 dupla, 4/9 tripla, 8/8 büntető), 2 pattanójával, 8 gólpasszával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, illetve 8 kiharcolt személyi hibájával, 40 perc alatt elért 34 VAL-jával.

Dobóhátvéd
Ian Baker - Jászberényi KSE (1)

A Jászberény az első negyedben nagyon meglepte a Falcót, és sokáig nagyszerűen tartotta magát a címvédő listavezetővel szemben. Ennek a teljesítménynek az egyik fő letéteményese Baker volt, aki 26 pontig (6/10 dupla, 2/7 tripla, 8/9 büntető), 8 pattanóig, 4 gólpasszig, 3-3 szerzett és eladott labdáig, valamint 8 kiharcolt faultig, 37 perc alatt 36 VAL-ig jutott.

Kiscsatár
Tauras Jogéla - Sopron KC (3)

Sokadjára nyújt mérkőzést befolyásoló produkciót a litván légiós, aki ezúttal 23 ponttal (7/12 dupla, 9/10 büntető), 10 pattanóval, 2 gólpasszal, 3 szerzett labdával, 1 blokkal, 6 kiharcolt személyi hibával, 29 perc alatt 39 VAL-lal segítette csapatát a Szolnok elleni diadalhoz. Nagyon fontos győzelmet aratott az SKC, ez volt a játéknap legjobb egyéni teljesítménye, így ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Atomerőmű SE (5)

Az ASE tükörsimán átrohant az OSE-n, ebben pedig főszerepe volt a 23 pontig (9/12 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető), 12 pattanóig, 2-2 gólpasszig és szerzett labdáig, valamint 2 kiharcolt faultig jutó Lórántnak, aki 23 perc alatt kipontozódott, de ennyi idő alatt is 37 VAL-ig ért el.

Center
Kemal Karahodzsics - KTE-Duna Aszfalt (1)

A KTE a gyengébb kezdés után mindent megpróbált, fordított is a DEAC ellen, ám így sem sikerült végül győznie. Ez legkevésbé Karahodzsicson múlott, aki 16 pontjával (6/8 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 19 pattanójával, 1 gólpasszával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, illetve 5 kiharcolt személyi hibájával, 30 perc alatt jegyzett 36 VAL-jával a mezőny legjobbja volt.

Legjobb hatodik ember
Veljko Budimir - PVSK-VEOLIA (3)
Chris Smith - PVSK-VEOLIA (6)

A Pécs Kaposváron győzött, és két ugyanolyan jó teljesítmény is érkezett a mecsekaljaiaknál a padról. Budimir 15 ponttal (1/2 dupla, 3/4 tripla, 4/5 büntető), 6 pattanóval, 1 blokkal, 2-2 szerzett és eladott labdával, valamint 2 kiharcolt faulttal zárta az összecsapást, míg Smith 20 pontot (5/9 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 3 gólpasszt, 1-1 pattanót és eladott labdát, illetve 4 kiharcolt személyi hibát szorgoskodott össze. Előbbi 27, utóbbi 29 perc alatt szedett össze 21 VAL-t - Jogélától ez elmarad, de mivel a litván az alapcsapatba lett beválasztva, így kerültek be Smith-ék.