A forduló válogatottja - alapszakasz - 18. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizennyolcadik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a zalaegerszegi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló, 17. forduló

Irányító
Kameron Taylor - Pécsi VSK-VEOLIA (3)

A Pécs tegnap egy egészen kiváló mérkőzést játszott Jászberényben, amelyet egyetlen ponttal, 95-94-re veszített el. Ez legkevésbé Tayloron múlt, aki kihagyott ugyan 5 büntetőt, de emellett 29 pontot szórt (9/12 dupla, 1/3 tripla, 8/13 büntető), leszedett 13 pattanót, kiosztott 5 gólpasszt és 1 blokkot, 2 szerzett és 1 eladott labdája mellett pedig 1 beütött és 12 kiharcolt faultja is volt. Ez 36 és fél perc alatt 49 VAL-t jelentett, ami a forduló legjobb egyéni statisztikája volt, de mivel a Pécs kikapott, így a legértékesebbnek nem tudtuk megválasztani.

Dobóhátvéd
Bernard Thompson - Zalakerámia ZTE KK (2)

A ZTE óriási meccset nyert meg pénteken a Falco ellen, és ebből Thompson is kivette a részét 24 pontjával (5/9 dupla, 3/7 tripla, 5/5 büntető), 8 pattanójával, 3 gólpasszával, 1-1 szerzett és eladott labdájával, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibájával, ami valamivel több mint 42 és fél perc alatt 30 VAL-nak felelt meg.

Kiscsatár
Orlando Coleman - JP Auto - JKSE (2)

A Pécs ellen diadalmaskodó jászberényi csapat legjobbja volt Coleman a tegnapi napon: 29 pont (10/13 dupla, 0/1 tripla, 9/11 büntető), 5 pattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett és 3 eladott labda, illetve 3 beütött és 7 kiharcolt fault került a neve mellé, így 38 perc alatt 32 VAL-t szorgoskodott össze.

Erőcsatár
Ivosev Tomiszlav - DEAC (1)

Ivosev egyre jobb formában van a Debrecennél, a honosított 3x3 válogatott a Szedeák elleni győzelem alkalmával is kitett magáért. 17 pontot (5/6 dupla, 1/3 tripla, 4/9 büntető), 12 pattanót, 5 gólpasszt, 2 blokkot, 4 szerzett és 5 eladott labdát, valamint 4 beütött és 10 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe, finoman szólva is megtöltötte a statlapot - összességében kevesebb mint 27 perc alatt is 33 VAL-lal végzett.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (8)

Ha centerposzt, akkor idén Agafonov, a ZTE ukrán középjátékosa újfent kitett magáért. A Falco elleni hosszabbításos thriller során extra hatékony 28 pontot (9/11 dupla, 1/1 tripla, 7/7 büntető), 12 pattanót, 3 gólpasszt, 2 blokkot, 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt faultot írhattak fel a neve mellé a statisztikusok. Ez 40 és fél perc alatt 46 VAL-t ért, és bár volt egy ennél 3 VAL-lal jobb produkció a forduló során, Taylor kikapott a Péccsel, Agafonov viszont győzött a ZTE-vel, így ő lett a forduló MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Sztefan Balmazovics - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

Ezen a ZTE-Falco összecsapáson Balmazovics akár nyerőember is lehetett volna, végül az események nem úgy alakultak. A szerb játékos 23 pontja (4/7 dupla, 3/6 tripla, 6/9 büntető), 4 pattanója, 1 gólpassza, 2 szerzett labdája, valamint 1 beütött és 6 kiharcolt faultja, valamivel több mint 30 perc alatt szerzett 26 VAL-ja is kevés volt végül a szombathelyi sikerhez.