A forduló válogatottja - alapszakasz - 22. forduló

Ezen a héten lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 22. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a szegedi és pécsi MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló, 21. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (4)

A Szedeák a forduló nyitómeccsén meglepetést okozott a KTE egészen sima legyőzésével és a második félidőben bemutatott hengerrel. Boltics volt csapata legjobbja: a szerb irányító nagyon kevés hibával szerzett 18 pontot (3/4 dupla, 2/4 tripla, 6/8 büntető), volt még 7 pattanója, 9 gólpassza, 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 2 beütött és 6 kiharcolt faultja. Ez valamivel több mint 36 perc alatt 33 VAL-t ért, és bár volt ennél jobb produkció, ő lett a forduló egyik megosztott MVP-je.

Dobóhátvéd
Kameron Taylor - Pécsi VSK-VEOLIA (6)

A Pécs a listavezető, címvédő és kupagyőztes Szolnokot verte egy végig nagyon kiélezett találkozón, amiben az amerikai hátvédnek kulcsszerepe volt. Taylor 26 pontot (4/7 dupla, 2/6 tripla, 12/13 büntető), 5 pattanót, 2 gólpasszt, 1 blokkot, 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 3 beütött és 10 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe. Valamivel több 35 perc alatt 32 VAL-t hozott, aminél Boltics ugyan 1-gyel jobb statisztikát produkált, de Taylor mindezt az Olaj ellen tette, így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Kiscsatár
Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco elvesztette a vasi rangadót, méghozzá nem mindennapi körülmények között és kezdést követően. Perl Zoltán sokoldalúan kosárlabdázott, hiszen 15 pont (6/11 dupla, 0/4 tripla, 3/3 büntető) mellett 13 pattanót, 5 gólpasszt, 1 blokkot, 1 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 2 beütött és 8 kiharcolt faultot is feljegyezhettek a neve mellé a statisztikusok - kevesebb mint 34 perc alatt is 30 VAL-t hozott a konyhára.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (2)

Az Alba rettenetesen fontos mérkőzést nyert meg a Kaposvár ellen. A székesfehérváriak újfent több lábon álltak, ahogyan a hét közben a Bonn elleni FIBA Europe Cup továbbjutás alkalmával is, legjobbjuk azonban ezúttal Lóránt Péter volt, aki 20 ponttal (5/10 dupla, 1/1 tripla, 7/8 büntető), 8 pattanóval, 2 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, illetve 2 beütött és 5 kiharcolt személyi hibával, 32 és fél perc alatt 27 VAL-lal járult hozzá a sikerhez.

Center
Wesley Gordon - Sopron KC (6)

A Sopron centere zsinórban másodjára is kiemelkedő produkciót nyújtott, ezúttal Zalaegerszegen. Gordon 22 pontot (9/11 dupla, 4/5 büntető), 12 pattanót, 3 gólpasszt, 5 (!!!) blokkot, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 7 kiharcolt faultot jegyzett, nem mellesleg Agafonov nem nagyon villogott mellette (8-8 pont, pattanó, VAL). 34 perc alatt elért 43 VAL-ja a legjobb volt a 22. játéknap során, ám mivel az SKC kikapott a ZTE-től, így a legértékesebbnek nem tudtuk megítélni teljesítményét.

Legjobb hatodik ember
Ante Krapic - Naturtex-SZTE-Szedeák (1)

Több hasznos teljesítmény is volt a padról (elég csak Csorvási és Thames meccseire gondolni a vasi rangadón, Williams 16 VAL-jára a DEAC otthonában, és a Jászberény ellen zakózó TF-nél Rikalo is kifejezetten jó volt 19 VAL-jával), de Krapicét emeltük ki ezúttal, aki 11 pontos (4/6 dupla, 1/5 tripla), 11 pattanós dupla-duplát jegyzett a KTE ellen. 2-2 szerzett labdájával, beütött és kiharcolt faultjával végül kevesebb mint 19 perc alatt 18 VAL-ig jutott.