A forduló válogatottja - alapszakasz - 23. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 23. köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a debreceni MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló10. forduló11. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló, 24. forduló, 26. forduló

Irányító
Henry Dugat - DEAC (2)

A hajdúságiak nagyon fontos pillanatban, a ZTE otthonában törték meg rossz idegenbeli sorozatukat, és ebben kulcsszerepe volt Dugatnak, aki szinte hiba nélkül elért 30 pontos (6/7 dupla, 4/4 tripla, 6/6 büntető), 10 gólpasszos dupla-duplája mellett, 2 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött és 4 kiharcolt faultot, 38 és fél perc alatt 41 VAL-t jegyzett.

Dobóhátvéd
Bernard Thompson - Zalakerámia ZTE KK (4)

A ZTE-DEAC-on a hazaiak legjobbja Thompson volt, aki egy pattanóval maradt el a dupla-duplától: 31 pont (9/18 dupla, 1/6 tripla, 10/11 büntető), 9 pattanó, 4 gólpassz, 1 blokk, 2 eladott labda, valamint 4 beütött és 8 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé így kevesebb mint 35 és fél perc alatt 32 VAL-t tett a közösbe.

Kiscsatár
Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)
LaDontae Henton - Atomerőmű SE (3)

A Falco magyar válogatott játékosa az utóbbi időben nagyon jól játszik, tette mindezt csapata sima kecskeméti sikere során is: 19 pontot (5/6 dupla, 1/1 tripla, 6/8 büntető), 5 pattanót, 3 gólpasszt, 1-1 blokkot és eladott labdát, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt faultot írhattak fel neki a statisztikusok - kerek 30 perc alatt kerek 30 VAL-lal végzett. Ugyaneddig jutott 31 és fél perc alatt Henton is az Alba legyőzése során. Az amerikai kosaras 18 pontot (2/2 dupla, 3/5 tripla, 5/5 büntető), 7 pattanót, 2 gólpasszt, 3 blokkot, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött és 5 kiharcolt faultot jegyzett.

Erőcsatár
Milos Boriszov - DEAC (7)

A rengeteg pontot és vendég sikert hozó ZTE-DEAC mérkőzés másik hajdúsági hőse Boriszov volt, aki Dugathoz hasonlóan dupla-duplázott: 30 pontot (6/7 dupla, 3/4 tripla, 9/10 büntető), 13 pattanót, 2-2 gólpasszt és eladott labdát, valamint 3 beütött és 10 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe, ami 35 és fél perc alatt 47 VAL-nak felelt meg. Mivel ez volt a játéknap legjobb egyéni statisztikája, csapata pedig nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Center
Wesley Gordon - Sopron KC (8)

A Sopron a TF-et verte, és mint az utóbbi hetekben már nem először, ezen a találkozón is Gordon volt az SKC legjobbja: a center 29 ponttal (13/16 dupla, 3/4 büntető), 14 pattanóval, 3 blokkal, 1 szerzett labdával, illetve 4 beütött és 5 kiharcolt faulttal járult hozzá a sikerhez - ez kevesebb mint 28 perc alatt 43 VAL-t ért.

Legjobb hatodik ember
Xavier Thames - Egis Körmend (3)

Thames a Szolnok elleni nagyon sima sikerből is jócskán kivette a részét: 23 pontot (2/4 dupla, 5/6 tripla, 4/4 büntető), 4 pattanót, 2 gólpasszt, 3 szerzett labdát, valamint 4 kiharcolt személyi hibát ért el, 23 perc alatt összesen 33 VAL-t.