A Galata ellen is 28 ponttal kapott ki az Olaj

A Galatasaray már az első negyedben 20 pontot vert a Szolnokra, végül 87-59 arányban kapott ki az Olaj Törökországban.

EuroCup, Második Csoportkör, N csoport, 3. forduló
Galatasaray Odeabank (török, 2-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-2) 87-59 (34-14, 14-20, 22-14, 17-11)

Galatasaray: Güler 17/12, Köksal 7/3, Schilb 24/12, Micov 10, Lasme 20.
Csere: Türkyilmaz 2, Edge 3/3, Arar 4, Sanli -, Cantekin -.

Szolnoki Olaj KK: Burrell 12, Kovács 4, Vojvoda 3, Milosevics 15/3, Keller 2.
Csere: Jones 4, Boriszov -, Wittmann 12/6, Gregory 6, Somogyi 1, Peringer -.

Egész jól indult a találkozó, Burrell és Keller kosaraival az első két és fél percben még vezetett is az Olaj, aztán azonban hiába hiányzott McCollum a hazaiaktól és hiába nem lépett pályára Dorsey sem a Galatában, átrohantak az Olajon. Borzasztóan jól védekeztek a törökök, a szerzett labdákból pedig nagyon könnyű kosarakat szereztek, az egyik ilyen például Güler hármasa volt egy 3-1-es "lefutásból", ebből jött Pór Péter első időkérése (13-6). Nem állt meg a török gárda a játékmegszakítás ellenére sem, Schilb állt ezt követően csapata élére, és egy összesen 16-0-s rohammal 22-6-os vezetésre tettek szert a 7. perc közepére. Burrell és Jones kosarai után Milosevics zsákolt egyet (majd dobott még egy ziccert), de a távolság nem csökkent, mindenre volt válasza a vendéglátónak, Schilb duplájával pedig közte 20 volt az állás egy negyed után (34-14).

A cseresor érkezett a hazaiaknál a második játékrészben, így bár Schilb - 19 pontnál járt már a 12. percben - két triplájával továbbra is tartották, sőt, növelték előnyüket eleinte (40-18), nagyon megtorpantak összességében az első negyedben látottakhoz képest, támadásban nem sok fantázia volt bennük. Milosevics révén 40-24-re jött fel a Szolnok a 16. perc kezdetére, miután a Galata három és fél percig pontképtelen volt, a szerb játékos 17. perc végén dobott triplája pedig azt jelentette, hogy 13 pontos távolságra tornázta fel magát Pór Péter együttese, amíg a törökök több mint 5 perc alatt 2 pontra voltak képesek (42-29) - Milosevics 13 pontos volt már ekkor. Güler azonnal válaszolt két triplával - ő is 13 pontos volt ezzel -, de Wittmann a túloldalon szintén kintről talált be, az utolsó szó pedig Burrellé volt a félidőben, így 14 pontra visszajött az Olaj (48-34).

A fordulást követően a Galata tudta, hogy még le kell zárnia a mérkőzést, és erre egészen gyorsan sor is került: visszajött a kezdőötösük, mindenki betett 1-2 kosarat, így a negyed első felében megint futottak egy 13-0-s sorozatot. A Szolnok támadásai megint messze voltak a jó helyzetektől, így a 25. perc végére gyakorlatilag lezárult a találkozó érdemi része, 27 ponttal álltak jobban a vendéglátok (61-34). Wittmann két kosarával tört meg a jég, majd Vojvoda is bedobta első pontját az összecsapáson, ezzel elkezdte a magyar klub is a negyedet. Gregory, Vojvoda és Kovács Péter révén visszajött 20 pontra a Szolnok, de a második negyedben tapasztalható lendület már nem volt meg a csapatban, az utolsó pillanatban ráadásul Somogyi tripla közben ütött oda Micovnak, aki két büntetőt bedobott, így 22 pontos hátrányban várhatta az Olaj az utolsó felvonást (70-48).

A záró 10 percben is több mint három és fél percet kellett várni az első szolnoki pontokra, addig megint ment egy 7-0-t a Galata, amely így majdnem 30-cal is ment ekkor. Gregory törte meg ezúttal a pontcsendet, de ebben a felvonásban azért már a hazaiak is csak a végét várták már. Lasme pötyögtette a pontokat folyamatosan, az ő kosarával volt meg 4 perccel a vége előtt a közte 30 (81-50). A végjátékban tudott kozmetikázni az Olaj, de ezen a napon egy jóval erősebb ellenféllel találkozott, a törökök végül 87-59 arányban győztek.