Euroliga: Az utolsó forduló sem hozott döntést

A Real a legszebbik arcát mutatva, triplarekorddal verte a Fenert és ott lesz a rájátszásban, az utolsó kiadó helyről viszont egy elhalasztott meccs fog dönteni – a Zenit és a Valencia is megtette ami rajta múlt, a Baskonia emelt fővel búcsúzott – a CSZKA-Fener, Efes-Real és Milano-Bayern párharcok miatt már most dörzsölhetjük a tenyerünket

Alapszakasz, 30. forduló

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 13-19) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 13-20) 67-74

A Maccabi legjobb dobói: Bender 15/6, Wilbekin, Dorsey 14/3-14/3, Zizic 12
Az ASVEL legjobb dobói: Cole 17/9

Alapszakasz, 24. forduló

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 14-19) – Himki Moszkva (orosz, 4-29) 92-62

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 13/9, Zizic 13, Bender 12, Blayzer 11/3, Dorsey, DiBartolomeo 10/6-10/6
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 21/3, McCollum 17, Karaszev 11/3

A rájátszásba jutás szempontjából két teljesen érdektelen meccset pótolt a Maccabi a hét elején, melyek a korábbi Izraelbe történő utazási tilalom miatt maradtak el, most azonban már nézők előtt kerültek lejátszásra. Először vasárnap az ASVEL látogatott Tel-Avivba, a franciák pedig a középső két negyedben Norris Cole (17/9 pont, 4 lepattanó) vezérletével a tízpontos hátrányukból (22-12) tízpontos előnyt (50-60) kovácsoltak és győzelemmel a zsebükben tértek haza. Kedden aztán kiköszörülte a csorbát a Maccabi, méghozzá a Himkivel szemben egy kedélyjavító sikerrel, ahol volt mikor már a 40 pontos határt is elérte a különbség mértéke (67-27).

Alapszakasz, 34. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 24-10) – FC Bayern München (német, 21-13) 72-82

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Westermann, Bolmaro 12/3-12/3, Davies 11
A Bayern München legjobb dobói: Reynolds 26, Baldwin 18, Lucsics 14/3

CSZKA Moszkva (orosz, 23-10) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 13-21) 88-70

Az ASVEL egy pillanatra rá tudott ijeszteni a Mike James mellett Toko Shengeliát is nélkülöző CSZKA Moszkvára, ám az oroszok rendezték soraikat és győzelmükkel megszerezték a második helyet. A CSZKA magabiztosan kezdett, ám 14 pontos vezetésük (42-28) egy kissé elaltatta őket és az ASVEL fordítani tudott (56-60). Nagyobb baj azonban nem lett számukra a dologból, a hiányzók miatt előlépő, egyaránt idény közben igazolt Iffe Lundberg (23/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Michael Eric (21 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés) tündököltek a hazaiak 18-0-s rohanása alkalmával, amivel ismét megnyugtató lett a CSZKA előnye.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Lundberg 23/9, Eric 21, Voigtmann 13/9
Az ASVEL legjobb dobói: Yabusele 23/12, Cole 15/9

Zalgiris Kaunas (litván, 17-17) – Panathinaikosz OPAP (görög, 11-21) 93-78

Lukas Lekavicius (20/9 pont, 10/8 mezőnyből) vezérletével szépen búcsúzott a szezontól és egálra hozta mérlegét a Zalgiris a Panathinaikosz ellen. A kaunasiak az első nyolc kétpontos kísérletüket értékesítve erősen kezdtek (22-9), egyetlen másodpercig sem játszottak hátrányban és a második félidőt egy 14-0-s rohammal indítva tették magabiztossá sikerüket.

A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 20/9, Walkup 18/6, Jokubaitis 10/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 17/12, Bentil 13/9

Fenerbahce Beko (török, 20-14) – Real Madrid (spanyol, 20-14) 67-93

A Real Madridnak nyerni kellett a Fenerbahce otthonában, hogy bejusson a rájátszásba, ellenkező esetben szinte biztosan kiestek volna onnan. Pablo Laso csapata pedig a lehető legjobbkor nyújtotta a szezonbeli legjobb teljesítményét, klubrekordot jelentő 19 triplát elsüllyesztve verték a Jan Veselyt a múlt héten elveszítő, és még a rájátszásra sem biztos, hogy visszakapó Fenert. A jóval motiváltabb Real nagyszerűen állt bele a mérkőzésbe, a védekezésük az első perctől kezdve a helyén volt, a tripláikhoz pedig az elején megkapták a helyet a Fenertől, utána pedig már az extra dobásaik is beestek. Ráadásul a támadólepattanóknak köszönhetően újabb és újabb dobóhelyzetekhez jutottak, az első félidőben 15-tel többet dobtak rá, mint az isztambuliak, így nem csoda, hogy már 20-szal is vezettek ekkor (15-35). Nicolas Laprovittola (18/12 pont, 10 gólpassz, 4 lepattanó) irányításával játszottak óriásit a madridiak, akik visszaverték Nando De Colóék (23/6 pont, 5 lepattanó) minden rohamát. A pénteki eredmények után az is kiderült, hogy a Real a hatodik, a Fener pedig a hetedik helyen végzett és az Efesszel illetve a CSZKA-val néznek majd farkasszemet a playoffban. Mindkettő igazi csemegének ígérkezik.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 23/6, Brown 16
A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 23/15, Deck 19/9, Laprovittola 18/12

ALBA Berlin (német, 12-22) – Crvena Zvezda mts (szerb, 10-24) 81-58

Az ALBA Berlin a Crvena Zvezda felett aratott szép győzelemmel búcsúzott az idei Euroliga-szezonjától. A Peyton Siva (17/9 pont, 8 gólpassz) által dirigált germánok 25-8-ra nyerték meg a második negyedet, innentől pedig roppant magabiztosan uralták az alsóházi találkozót.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Siva 17/9, Fontecchio 13/6, Eriksson 12/12
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Szimonovics 12/12, Loyd 10/6

Valencia Basket (spanyol, 19-15) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 18-16) 86-81

Öldöklő csatát vívott egymással a Valencia és a Baskonia, hiszen a vesztes biztosan elbúcsúzhatott a rájátszásba jutás lehetőségétől. Végül a Valencia jött ki győztesen a spanyol derbiből, de a Real Madrid sikere miatt lehet, hogy ez is kevés lesz nekik a playoffhoz. A sorsuk ugyanis így a Zenit kezébe került, akik egy nappal később elsőre nem hibáztak, és Dubljevicsék már csak abban bízhatnak, hogy a jövő heti, korábban elmaradt találkozójukat elveszítik az oroszok. Ez a mérkőzés egy igazi élet-halál harc volt a két rivális között, ahol végig nagyon szorosan alakult az állás és mindkét fél 110%-ot nyújtott a győzelem érdekében. A Baskonia 9 ponttal ellépett a második félidőben (47-56), ez volt a meccsen a legnagyobb különbség, ám a Valencia innen 10 megválaszolatlan pontot szerezve gyorsan vissza tudott jönni. Ez kulcsfontosságú tettnek bizonyult, ami megteremtette a lehetőséget számukra, hogy a hajrában néhány nagy játéknak köszönhetően behúzzák a találkozót. A Baskonia nagy szezonvégi hajrájára így nem került fel a korona, ám az Ivanovics-csapat emelt fővel búcsúzhatott ettől az idénytől.

A Valencia legjobb dobói: Williams 16, Prepelic 14/3, Tobey 13, Kalinics 12/3, Dubljevics 11/3
A Baskonia legjobb dobói: Henry 19/3, Giedraitis 17/12, Polonara 16/9, Dragic 10

Zenit Szentpétervár (orosz, 19-14) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 14-20) 86-69

Az első akadályt hibátlanul teljesítette a Zenit, hiszen a szentpéterváriak gond nélkül két vállra fektették a Maccabit, így már csak egy lépésre vannak a rájátszásba jutástól. A képlet így már nagyon egyszerű, hiszen amennyiben a Pascual-legénység hétfőn legyőzi a hatodik fordulóból elhalasztott meccsen a Panathinaikoszt, akkor ők lesznek a nyolcadikak, ha viszont nem, akkor a Valenciával küzdhetnek meg Hangáék a Final Fourba jutásért. A Zenit tehát semmit nem bízott a véletlenre a tel-aviviakkal szemben, a házigazdák az első perctől az utolsóig vezettek a héten már a harmadik meccsüket játszó ellenfelükkel szemben.

A Zenit legjobb dobói: Hollins 15/6, Pangos 13/9, Thomas 11/3, Black 11, Ponitka 10
A Maccabi legjobb dobói: Dorsey 15/6, Jones 11/3

Olympiakosz Pireusz (görög, 16-18) – Himki Moszkva (orosz, 4-30) 82-75

Nem a szezon meccseként fog bevonulni a történelembe, de a történeti hűség kedvéért meg kell említeni, hogy az Olympiakosz győzelemmel zárta az Euroliga 2020/21-es kiírását, a Himki Moszkva megpróbáltatásai pedig véget értek és 4-30-as mérleggel fejezték be ezt a rémes idényt.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Vezenkov 20/3, Printezisz 14/3, Ellis 11, Charalampopulosz 10/6, Kufosz, McKissic 10-10
A Himki Moszkva legjobb dobói: McCollum 17/6, Vjalcev 14/12, Karaszev 12/6

AX Armani Exchange Milano (olasz, 21-13) – Anadolu Efes (török, 22-12) 98-75

Nagyszerű győzelemmel zárta az alapszakaszt a Milano az Efes ellenében, így az Olimpia a negyedik helyen végzett és valamelyik tradicionális sztárcsapat helyett a Bayern Münchennel csatázhat majd a rájátszásban. A CSZKA csütörtöki győzelmével eldőlt, hogy az Efes lesz a harmadik, így a törökök teljes csapattal érkeztek ugyan a lombard fővárosba, ám mikor a Milano az első negyedben elhúzott 10 ponttal (29-19), akkor ezt követően már Ataman mester sem erőltette sztárjai játékát és több lehetőséget adott az egyébként kevesebbet játszóknak. A Milano roppant hatékony támadójátékát (46/27 dupla, 20/10 tripla) Sergio Rodriguez (7 pont, 10 gólpassz, 3 labdaszerzés) vezényelte egészen kiválóan, melynek legnagyobb haszonélvezői Shavon Shields (19/3 pont, 11/9 mezőnyből) és Kevin Punter (18/3 pont) voltak.

A Milano legjobb dobói: Shields 19/3, Punter 18/3, LeDay 15/9, Micov 10/6, Evans 10
Az Efes legjobb dobói: Beaubois 15/9, Singleton 12/6, Pleiss 11/6