VTB Liga, döntő: Magabiztosan kezdett a CSZKA

A 37-16-ra megnyert utolsó negyede ellenére sem volt sok keresnivalója a Himkinek az újabb címvédésre készülő, rejtett tartalékokat is bevető CSZKA Moszkva otthonában a döntő első mérkőzésén.

Döntő, 1. mérkőzés

CSZKA Moszkva (orosz, 1.) – Himki Moszkva (orosz, 3.) 94-88

Azt követően, hogy a Himki Moszkva teljesítette a tőle talán maximálisan elvárható célt, azaz bejutott a döntőbe és ezzel együtt jövőre indulhat az Euroligában, a kék-sárgák igyekeznek feltenni a pontot az i-re, azaz megszerezni a VTB Liga bajnoki címét is. Ennek első felvonásán azonban nem jártak sikerrel, a városi rivális CSZKA Moszkva ugyanis behúzta a sorozat nyitó mérkőzését. Tette mindezt ráadásul roppant magabiztosan a zsinórban hatodik elsőségére készülő sztárcsapat, a végeredmény egyáltalán nem tükrözi hűen, hogy mennyire egyoldalú volt ez a találkozó. A Himki az első negyedben még úgy ahogy meg tudta regulázni Teodoszicsékat, a 18-13-ra végződött első játékrész után azonban beindult a CSZKA támadógépezete is, a másodikban már 33 egységet rámoltak be a hazaiak. Három negyednyi játék után pedig már 78-51 állt az eredményjelzőn, szakadéknyi távolság tátongott tehát a csapatok között. A záró felvonásra aztán teljesen kiengedett a CSZKA, ezt a negyedet 37-16-ra nyerte meg végül a Himki, ám ezzel sem volt esélyük megszorongatni ellenfelüket, csak kozmetikázni tudtak a végeredményen. A hazaiak számára kulcsfontosságú volt ezen a mérkőzésen, hogy remekül ki tudták kapcsolni Alexej Shvedet (18 pont), hiszen bár a Himki legnagyobb klasszisa ezúttal is csapata legeredményesebbje lett, mezőnyből mindössze 16/4-et (triplából 6/0-t) dobott. A CSZKA-ban ezzel szemben Nando De Colo (21/3 pont) és Kyle Hines (16 pont, 5 lepattanó) mellé mintegy X-faktorként elő tudott lépni a szezon során csak epizódszerepet kapó Szemjon Antonov (16/9 pont, 6/6 mezőnyből) is, aki fontos pillanatokban tudott betalálni. A CSZKA ezzel egyidejűleg uralta a festéket, 40-29-re nyerte meg a lepattanócsatát, illetve 28/24-es büntetőzéssel torolta meg a Himki hibáit.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a CSZKA Moszkva javára.