Az Oberwart megverte a Jászberényt

Megkezdte egy hetes ausztriai edzőtáborát a Jászberény kosárlabdacsapata. Első felkészülési meccsükön az Oberwart Gunners gárdájával csaptak össze, és az osztrákok egy kiegyenlített első félidőt követően 10 ponttal jobbnak bizonyultak Földi Sándor együttesénél. Folytatás a JKSE számára pénteken, a WBC Wels csapata ellen.

Redwell Gunners Oberwart - Jászberényi KSE 77-67 (20-22, 19-16, 22-18, 16-11)

A jksedrukker.hu az alábbiakat fűzte a mérkőzéshez:

"Együttesünk elutazott Ausztriába, ahol egyhetes edzőtáborozással készül tovább a bajnoki rajtra. Első felkészülési mérkőzésünket ma este vívtuk Felsőőrön, az osztrák élvonal tavalyi kiírásának ezüstérmese ellen.

Csapatkapitányunk, Rastko Dramicsanyin sajnos nem tarthatott társaival, aki a kolozsvári tornán vált harcképtelenné, s itthon kezelteti sérülését.

Jól kezdtük a mérkőzést, eredményes távoli dobásainknak is köszönhetően többször is megugrottunk 7 ponttal, az első 10 perc után 22-20-ra vezettünk. A második játékrész elején a hazaiak hamar fordítottak, kevesebb pontot hozott a játékrész, végül minimális hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidőben 43-43 után fokozatosan húzott el a vendéglátó, a játékrész közepén 10 ponttal is vezettek, de a folytatásban sikerült feljebb zárkóznunk, 61-56-os hátrányból indult a záró etap, amelyben már nem sikerült közelebb zárkóznunk, 10 ponttal nyertek a hazaiak.

Az edzőtábor során következő edzőmeccsét pénteken vívja csapatunk, ahol az osztrák első osztály tavalyi 7. helyezettje, a WBC Wels lát bennünket vendégül."

Forrás: jksedrukker.hu