Az utolsó 11 percben bedarálta az Olajt a Partizan

29 percig küzdelmes, de egál meccset játszott az Olaj a Partizannal, aztán a szerbek az utolsó 11 percben teljesen felőrölték a magyarokat.

Bajnokok Ligája, E-csoport, 4. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-3) - Partizan (szerb, 3-1) 55-70 (16-20, 16-13, 14-20, 9-17)

Szolnoki Olaj KK: Kinney 5/3, Vojvoda 21/9, Barnies 1, Boriszov 12/6, Wright 9.
Csere: Wittmann 2, Eilingsfeld 5/3, Tóth -, Popovics -.

Partizan: Ratkovica 6, Vrabac 4, Andrics 4, Bircsevics 17, Lukovics 14.
Csere: Robinson 5/3, Marinkovics 7/3, Hatcher 11/3, Koprovica 2, Karahodzsics -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed elején nem volt komolyabb probléma, hiszen a 3. perc kezdetén, Kinney triplája után még 5-4-re vezetett a magyar bajnok, de az Olaj nagyon leállt, a Majsztorovics mellett Velicskovicsot is nélkülöző Partizan azonban két magasembere, Bircsevics és Lukovics révén 14-5-re húzott el a negyed felére - kitűnően használták ki fizikai fölényüket. Itt nagyon megállt a meccs, mindkét gárda sokat hibázott, de szerencsére a Szolnok tudott ellépni a holtpontról - Vojvoda és Boriszov 1-1 triplát, Kinney pedig két büntetőt szórt, ezzel jött fel a hazai gárda 3 pontra (13-16). A negyed vége jobban sikerült a szerbeknek, de Vojvoda a legvégén dobott még egy triplát, így csak 4 pont volt a hátrány 10 perc játék után (16-20). Elég gyenge játékkal indult a második negyed, de négy büntetővel megvolt az egyenlítés a 13. perc közepére (20-20). A Partizannál volt ezt követően a minimális fór, de Vojvoda és Boriszov szép összjátékaival a 18. perc elején újra vezetett a Szolnok (28-27). A felvonás vége ezúttal is a vendégeké volt, akik rendezték soraikat Ratkovica vezetésével, de jött megint egy Vojvoda-hármas (ezúttal fél perccel a negyed vége előtt), így egy pont volt csak a differencia a nagyszünetben (32-33).

Érdekesség, hogy a félidőben összesen három hazai játékos szerzett pontot, Kinney 5-öt, a két vezér, Vojvoda és Boriszov pedig 15-öt és 12-t - utóbbi kettő összesen 5/8-cal triplázott.

A fordulás után sem változott sokat a meccs összképe, a Partizan játszott előnyben, Bircsevicset nem tudta tartani az Olaj, és neki köszönhetően gyakorlatilag végig 4-6 pontos fórja volt a szerbeknek. Hazai részről Vojvoda talált be leginkább a vendégek gyűrűjébe, a negyed vége felé pedig Wrightnak is sikerült pontokat a táblára pakolnia. A 29. perc közepén, Eilingsfeld hármasa után egyetlen egység volt a különbség (46-47), de a felvonás vége megint nem sikerült a Szolnoknak, főleg az utolsó fél percet rontotta el Kinney vezetésével az Olaj, így Hatcher és Andrics kosaraival pillanatok alatt 7 pontos előnyt épített ki a Partizan (46-53). Hatcher nem állt le a záró 10 percre sem, Robinson "majdnem triplája" után megvolt a 10 pontos különbség is a 33. perc közepére (48-58). Vojvoda és Wright még eredményesek voltak ugyan 1-1 alkalommal, de Hatcher és Lukovics a végén szétszedték az egyébként is kicsit szétesett szolnoki védekezést, utóbbi néhány demoralizáló blokkot is bemutatott még. Végül 70-55-re nyertek a szerbek, ezzel ők 3-1-gyel, az Olaj 1-3-mal áll a csoportban 4 forduló után.