Euroliga: A Valencia is legyőzte Hangáékat

Az egész meccsen tapadt ellenfelére a Barcelona, de a Valencia lényegében végig vezetve győzött - a Himki Belgrádban tudott nyerni, a Bamberg a Zalgirist múlta felül, az Olympiakosz pedig kiütéses sikert aratott a Maccabi ellen.

Alapszakasz, 18. forduló

Valencia Basket (spanyol, 6-12) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-12) 81-76

Nem kezdett rosszul a Barca, de egyetlen pillanatra sem tudtak vezetni a találkozó első bő másfél percét leszámítva - az első negyed végén 8 (22-14), a második vége felé pedig 10 pont hátrányba kerültek. A nagyszünetben hét egységgel voltak lemaradva (43-36), de elég gyorsan visszajöttek a meccsbe - egy valami nem változott, vezetni nem tudtak. Ugyanez maradt a forgatókönyv az egész második félidőre: hol ellépett a Valencia 7-8 ponttal, hol visszajött 1-3 pontra a vendég gárda. A végjátékban nem volt igazán esélye Sito Alonso együttesének fordítani, és végül 81-76-ra kikapott, ezzel zsinórban a harmadik vereségét gyűjtötte be.

Ezúttal Hanga Ádámnak sem ment a játék - a magyar válogatott klasszisa kezdőként 2 pontot (1/4 dupla, 0/1 tripla), 2 pattanót, 1 gólpasszt, 2 eladott labdát és 3 beütött faultot jegyzett, így valamivel kevesebb mint 12 perc alatt -4 VAL-t ért el.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 19/3, Martinez 13/6, Doornekamp 12/6.
A Barcelona legjobb dobói: Oriola 15/3, Navarro 14/9, Heurtel 14/6.

Crvena Zvezda mts (szerb, 7-11) – Himki Moszkva (orosz, 10-8) 70-79

Taylor Rochestie (27/15 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) és Alexej Shved (29/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) különcsatájává is nemesült egyben a Crvena Zvezda és a Himki Moszkva mérkőzése, aminek végén az oroszok szupersztárja örülhetett, Rochestie-nek pedig élete talán legjobb teljesítménye sem ért győzelmet. A hazaiak karmestere ráadásul a szintén öt triplát beemelő Nemanja Dangubicstól (20/15 pont, 3 lepattanó) is hathatós segítséget kapott, ám ez mindössze arra volt elég, hogy a hajráig szorossá tegye a meccset a Zvezda. Az első félidő egyébként még egyértelműen a szerbeké volt, 14-5-re, majd 37-26-ra is vezetett a piros-fehér alakulat. Fordulás után aztán egy 13-0-s rohammal tette kiegyenlítetté a meccset a Himki, amire még egy 9-0-lal a Zvezda is válaszolt, ám a negyedik negyed már az erejüket is jobban beosztó moszkvaiaké volt, akik ezt a játékrészt Shved 11 pontjának nagyban köszönhetően 27-16-ra nyerték meg.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Rochestie 27/15, Dangubics 20/15, Feldeine 13/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 29/15, Anderson 14/6, Thomas 11

Olympiakosz (görög, 13-5) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 9-9) 94-64

Ahogy azt előre is sejteni lehetett, az Olympiakosz nem hagyta szó nélkül története második legnagyobb vereségét, amit a Baskonia otthonában szenvedett el a múlt héten 32 pontos különbséggel. Ennek a nagy zakónak aztán most a Maccabi itta meg a levét, hiszen egy minden eddiginél motiváltabb pireuszi csapat futott ki a parkettre, aminek eredménye egy kereken 30 pontos görög siker lett, amekkorát már közel hét éve nem arattak Printeziszék. A Maccabi egy fél negyedre volt jó csupán ezen az estén, 12-13 után azonban egész pályás letámadásra váltott az Olympiakosz, akiknél Jamel McLean (12 pont, 3 lepattanó) egészen fantasztikusan, zsinórban 10 pontot dobva szállt be a padról. Ettől aztán szárnyra kaptak a hazaiak, akik a folytatásban egyre csak növelték előnyüket, a végére pedig kiütéses különbség alakult ki a javukra. Ehhez pedig nem kellett megszakadniuk, hiszen senki nem játszott náluk többet 23 percnél, és a pontokat is szépen elosztották egymás között. Úgy jutottak el közel 100 egységig, hogy a legeredményesebb közülük Vaszilisz Szpanulisz (13/6 pont, 7 gólpassz) lett „mindössze” 13 ponttal, cserébe viszont minden keretbe nevezett játékosuk eredményes tudott lenni.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 13/6, McLean, Milutinov 12-12, Papapetru 11/6
A Maccabi legjobb dobói: Jackson 13/6, Tyus 10

Brose Bamberg (német, 7-11) – Zalgiris Kaunas (litván, 11-7) 93-86

Minden baljós előjel ellenére meg tudta szakítani ötmeccses vereségsorozatát a Bamberg a náluk sokkal jobban álló Zalgiris ellen, pedig még a vezetőedző, Andrea Trinchieri sem volt jelen a csarnokban vállsérülése miatt, aki helyett segítője, Iliasz Kancurisz meccselt ezúttal. És tette mindezt remekül, hiszen egy végig nagyon szoros meccset játszottak egymással a csapatok, ahol egyik fél sem vezetett 7 pontnál nagyobb különbséggel, és a végjátékban is csak a nüanszok döntöttek. A Zalgirisben kintről Arturas Milaknis (18/18 pont, 9/6 tripla), bentről pedig Aaron White (23 pont, 8 lepattanó) okozott megoldhatatlan feladatot a Bamberg számára, a németek végül mégis nyerni tudtak. Köszönhetően elsősorban a vezérré előlépő Daniel Hackettnek (16/3 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó), aki a kezébe vette a karmesteri pálcát a palánk alatt roppant hasznosan játszó Augustine Rubit (22/3 pont, 7 lepattanó) – Dejan Musli (14 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) páros tehermentesítésére. Az utolsó percben, 85-82-nél is Hackett volt az, aki elsüllyesztette a kritikus távoli kettest, ami után már nem volt esélye a győzelemre a Zalgirisnek.

A Bamberg legjobb dobói: Rubit 22/3, Hackett 16/3, Musli 14
A Zalgiris legjobb dobói: White 23, Milaknis 18/18, Micics 12/3, Davies 10