Hanga nélkül nyert a Barca az ACB Ligában

Válogatott klasszisunk a dupla Euroliga-hét végén pihenőt kapott a Fuenlabrada ellen, a katalán sztárcsapat pedig hozta a kötelezőt.

ACB Liga, alapszakasz, 7. forduló

FC Barcelona (5-2) – Montakit Fuenlabrada (2-5) 87-74

Elkezdődött az igazán komoly terhelés az európai topcsapatok, így a Barcelona számára is, hiszen a héten megrendezték az első dupla fordulót az Euroligában. A katalánok kétnaponta játsszák meccseiket, így a Fuenlabrada ellen Hanga Ádám pihenőt kapott Szvetiszlav Pesicstől. A társak pedig nélküle is hozták a kötelező győzelmet, méghozzá a szezon során már többször is látott módon. A Barca ugyanis most sem rohanta le ellenfelét rögtön a kezdés után, sőt az első félidőben végig a Fuenlabrada vezetett, noha előnyük egyszer sem volt több 5 pontnál. A hazaiak így lényegében egálra hozták az első 20 percet (41-42), majd fordulás után Malcolm Delaney feljavult Nikola Mirotic és Brandon Davies mellé, így a Barca átvette a meccs irányítását és behúzta a győzelmet. A katalánok ezzel 5-2re módosították mérlegüket és a 7-0-s Real Madrid és a 6-1-es Zaragoza mögött harmadik helyen állnak a tabellán.

A Barcelona legjobb dobói: Delaney 12/6, Davies 12, Mirotic, Higgins 11/3-11/3
A Fuenlabrada legjobb dobói: Garcia 18/3, Gillet 17/9