Hanga sokoldalúan játszott, a Barca győzött

Hanga Ádám és csapata, a Barcelona az utolsó negyedben 11 pontos hátrányból fordított, és 87-82-re győzött Hanga előző együttese, a Baskonia ellen - a magyar klasszis 11 ponttal és 19 VAL-lal segítette csapatát, meggyőzően mutatkozott be új klubjában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 1. forduló
FC Barcelona Lassa - Baskonia Vitoria Gasteiz 87-82 (24-26, 21-16, 11-25, 31-15)

A vendégek sokkal jobban kezdték az összecsapást elöl-hátul - Granger, Timma és Diop kosaraival gyorsan 7 pontos előnybe kerültek a negyedik perc végére (6-13). Vezenkov, Heurtel és főleg Hanga révén kezdett kapaszkodni a Barca - eleinte tartotta még előnyét a vitoriai gárda, de a magyar klasszis 9 pontot szerzett csak az első 10 percben, csereként beállva is, és neki köszönhetően csökkent a különbség kettőre az első negyed végére (24-26). A második játékrész elején Huertas vezetésével megint ellépett hat ponttal a vendég együttes (31-37), utána azonban Heurtel révén csinált egy 9-0-s szakaszt a hazai gárda, átvették a vezetést, és a félidőre már ők mehettek hárompontos fórral (45-42).

A fordulás után Vezenkov állt a Barca élére, öt ponttal is vezetett a vendéglátó, de 52-49 után a vendégek lett játékosa, Janis Timma nagyon beindult, nagyban neki köszönhetően jött egy 13-2-es Baskonia-rohan (54-62). A negyed első négy perce után csak Seraphin talált a gyűrűbe a hazaiaktól, ő is csak kétszer, így Janning és Delfino pontjaival továbbnövelte előnyét a vitoriai alakulat, 11 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (56-67). A záró felvonásban abszolút megváltozott a játék képe - az eddig a pontig támadásban egészen stabil Baskonia csak két pontot a játékrész első felében, így a 34. perc felére öt pontra mászott fel rájuk a Barca (64-69).

Huertas két büntetője után Heurtel, Ribas és Vezenkov már egyenlítettek is, így fordultak a felek az utolsó három percre (71-71). Delfino technikait kapott, Heurtel 1+3-as akciót csinált ebből, Vezenkov zsákolása után pedig pillanatok alatt 6 ponttal lépett meg a hazai együttes (77-71). Huertas hármasára Ribas válaszolt, Voigtman triplájára pedig Moerman felelt duplával, de Janning hármasa azt jelentette, hogy a Baskoniának lehetett volna még esélye a győzelem megszerzésére is (82-80)... de jött Hanga, aki faulttal együtt volt eredményes, és bár a büntetőt kihagyta, ezzel lezárta a találkozó érdemi részét. Végül nagyon nehezen, de 87-82-re győzött a Barcelona.

Hanga Ádám csereként 28 és fél percet töltött a parketten, ami alatt 11 pontot szórt (3/4 dupla, 1/3 tripla, 2/3 büntető), 6 pattanót, 2 gólpasszt, 3 szerzett labdát és 1 blokkot jegyzett 3 beütött és 3 kiharcolt fault mellett, így 19 VAL-lal zárt - Vezenkov és Heurtel mögött a harmadik legjobb volt ezzel.

A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 23/6, Vezenkov 19/9, Ribas 11/9, Hanga Ádám 11/3.
A Baskonia legjobb dobói: Huertas 19/6, Timma 15/6, Granger 13/3.