Hangáék idegenben verték a Zaragozát

Az első negyed első fele után szinte végig vezetett a Baskonia a Zaragoza otthonában, végül 99-88-ra nyertek Hanga Ádámék - a magyar válogatott klasszisa 14 pontot szórt.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 22. forduló
Tecnyconta Zaragoza (7-14) - Baskonia Vitoria Gasteiz (15-6) 88-99 (18-23, 21-21, 25-28, 24-28)

Az első negyedet jobban kezdték a hazaiak, 14-7-re megléptek a felvonás első felében, de Larkin és Voigtmann révén futott egy 14-0-s két és fél percet a vendég gárda, ezzel alapozta meg előnyét (18-23). A második játékrész elején Larkin tarthatatlan maradt, már 18 pontnál járt a 13. percben, a Baskonia pedig 11 ponttal meglépett (23-34). A negyed második fele ezúttal a Zaragozának sikerült jobban, 27-40 után csináltak egy 9-2-t, ezzel visszajöttek a meccsbe, a félidőt pedig ugyanúgy 5 pontos hátrányban zárták, mint az első negyedet (39-44). A fordulás után 2 pontra is megközelítette ellenfelét a hazai alakulat, de előbb Larkin és Budinger, majd Bargnani révén tartották fórjukat, amely 3-10 pont között ingadozott az egész felvonás során (64-72). A záró 10 perc elején sem változott gyakorlatilag semmi, aztán jött Larkin és Bargnani a 37. percben, az ő kosaraikkal lépett meg 10-zel a Barkonia, onnan pedig már nem tudott még egyszer felzárkózni a Zaragoza, 99-88-ra nyertek a vendégek.

Hanga Ádám ezúttal 26 percet játszott, 14 pontot szórt (4/7 dupla, 2/3 tripla), volt 4 pattanója, 1 szerzett labdája, illetve két beütött személyi hibája, így 13 VAL-ig jutott.

A Zaragoza legjobb dobói: Benzing 19/3, Fotu 17/3, Norel 17.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 30/12, Bargnani 18/6, Budinger 15, Voigtmann 14/6, Hanga Ádám 14/6.