Hangáék kiütötték a Betist

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia nagyon sima, 34 pontos sikert aratott a Real Betis otthonában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 11. forduló
Real Betis Energia Plus (3-7) - Baskonia Vitoria Gasteiz (7-4) 60-94 (12-29, 13-18, 16-27, 19-20)

A Baskonia nem sokáig hagyott kérdést, hogy ki nyeri a mai mérkőzést, hiszen 17 ponttal nyerték az első felvonást, 22 pontos félidei fórjukra pedig még 11-et rápakoltak a harmadik felvonásban. Végül 94-60-ra nyerték a találkozót, így 7-4-gyel továbbra is ott vannak a Top8-ban. Hanga Ádámnak sem kellett megszakadnia ezúttal a hétközi 30+ perce után, most mindössze 16 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 8 pontot (4/5 dupla, 0/1 tripla, 0/1 büntető), 2-2 gólpasszt és szerzett labdát, 1 blokkot, 1 beütött és 2 kiharcolt személyi hibát jegyeztek fel a neve mellé, 11 VAL-jával pedig a negyedik legjobb volt a csapaton belül.

A Betisnél Kenny Chery nem lépett pályára, Sztrahinja Milosevics pedig 8 ponttal (3/5 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 1-1 pattanóval és eladott labdával, valamint 2-2 beütött és kiharcolt faulttal zárt, így 5 VAL-t ért el.