Hatalmas hajrával nyertek Perlék

Az első három negyed nagy részében vezető Treviso 5 perccel a vége előtt 10 pontos hátrányba került, de 63-72 után egy 10-0-s szakasszal zárták le a Roma elleni meccset, így Perl Zoltán új alakulata hatalmas hajrájának köszönhetően bejutott az LNP Kupa elődöntőjébe!

LNP Coppa Italia 2017, Negyeddöntő
De' Longhi Treviso - UniCusano Roma 73-72 (19-12, 16-20, 21-23, 17-17)

Kiegyenlített játék folyt az első percekben, majd Moretti kosaraival lépett meg a Treviso a 6. perc közepére (14-6). Három percig nem tudott pontot szerezni Perl új csapata, így a 9. perc közepére visszakapaszkodott a Roma (14-12), de az utolsó bő egy perc jobban sikerült a Trevisónak, Moretti triplája és 7 pontos De' Longhi-i előny zárta a negyedet (19-12). A második felvonásban 9 pontra nőtt a Treviso előnye, de megkezdte a felzárkózást a Róma Raffa tripláival és Brown ponterős játékával, aminek köszönhetően a 17. perc végére fordítottak is (27-28). Innen még ugyan visszavette a vezetést a nagyszünetre a Treviso (35-32), de ellépni már nem tudtak a meccs folyamán.

A harmadik felvonásban 7 ponttal léptek meg Perry vezetésével, de a Roma amerikai erőcsatárát, Brownt képtelenek voltak tartani, a 25. percben megint a rómaiaknál volt így az előny (44-45). Raffa és Baldasso csinált egy 8-0-s szakaszt csapatának, de a Treviso erre egy 8-0-s negyedzárással válaszolt, így egy ponttal vezettek Perlék 10 perccel a vége előtt (56-55). A záró felvonás első fele Landiról szólt - a Roma játékosa szinte egymaga volt azért felelős, hogy 7 ponttal meglépett csapata a 34. perc végére, a negyed felénél pedig pontosan 10 egységgel vezettek a fővárosiak (60-70). Hiba volt azonban azt gondolni, hogy vége van a találkozónak - 63-72 után három triplával egalizált a Treviso a 39. perc végére, Ancellotti büntetőjével pedig a vezetést is átvették (73-72), és mivel a Roma nem tudott pontot szerezni az utolsó támadásból, így győzött és elődöntőbe jutott a Treviso!

Perl Zoltán kevesebb mint 4 perc játéklehetőséget kapott, de ez nem csoda, hiszen nemrég érkezett meg a csapathoz, nem nagyon volt még ideje összeszokni a társakkal. 2 pattanó, 1 eladott labda és 1 fault került a magyar játékos neve mellé.

A Treviso legjobb dobói: Moretti 25/9, Perry 12/3, Rinaldi 9/3.

A Roma legjobb dobói: Brown 26, Raffa 16/12, Landi 13/6.

A De' Longhi Treviso holnap az Angelico Biellával találkozik a döntőbe jutásért.