Lóránték közel voltak a bravúrhoz Sienában az olasz döntő 3. meccsén

Lóránt Péter és csapata, a Virtus Roma nagyon közel volt ahhoz, hogy Sienában rögtön visszavegye a pályaelőnyt a MontePaschival szemben, ám hiába játszott sokat és jól honfitársunk, az euroligás hazai alakulat behúzta a meccset és átvette a vezetést a sorozatban.

Lóránt csereként 21 percet kapott, ami alatt 5 pontot szerzett 6-ból 2-es mezőnyözéssel (és 1-ből 1 értékesített triplával), továbbá letépett 6 pattanót, szerzett 2 labdát, kiosztott 1 blokkot és kiharcolt 1 faultot a 89 - 81-es sienai diadallal végződő összecsapáson, ami után a Banchi-legénység 2 - 1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. Érdekesség, hogy a magyar játékos a maga +14-es +/-os mutatójával az egész mezőny legjobbja, ami 21 perc játékban lét alatt egy 8 ponttal elvesztett derbin nem kis teljesítmény.

Montepaschi Siena (5.)  -  Virtus Acea Roma (3.)  89 - 81 ( 28-24,43-43,62-64 )

Olasz bajnokság döntő, 3. mérkőzés, Siena  PalaEstra  6000 néző

Siena: B.Brown 23/12, Hackett 17/3, Moss 6, Kangur 2, Eze 10; Janning 13/9, Carrareto 6/6, Ortner 4, Ress 4, Sanikidze 4

Roma: J.Taylor 7/3, Goss 12, Datome 25/9, B.Jones 15/3, Lawal 7; D'Ercole 6/6, Lóránt 5/3, Czyz 2, Bailey 2

Már a mérkőzés első perceitől érzékelhető volt, a rómaiak szeretnék minél előbb visszavenni az alapszakaszban kiharcolt, és néhány napja, a döntő első ütközetén eltékozolt pályaelőnyüket, rendkívül koncentráltak voltak mind védekezésben, mind támadásban. Hiába játszott kifejezetten jól a Montepaschi is, a címvédő nem tudta leszakítani az elszánt vendégcsapatot. Az idei olasz bajnoki szezon MVP-je. Luigi Datome igazolta nem véletlenül tartják jelenleg a legjobb olasz kosárlabdázónak, ponterős, igazi vezér volt, egy olyan vezér akinek ezúttal egy nagyon fegyelmezett  sereg is a keze alá dolgozott. Ennek a seregnek volt az egyik fontos  eleme válogatott magas emberünk, aki rendkívül hasznos játékkal hálálta meg azt, hogy az utóbbi hetek legnagyobb mennyiségű játékpercével "ajándékozta" meg őt mestere, a Roma pedig kontroll alatt tartotta az ütközetet, és folyamatosan vendéglátója nyakán loholt. Sőt, a 4. negyedben ez már több volt mint loholás, 4 perccel a vége előtt Lóránt triplájával, majd Lawal palánkszaggató zsákolásával már 7 ponttal (68-75) vezetett a vendég fővárosi gárda, ekkor már nagyon közelinek tűnt a bravúr, de egy valakivel nem számoltak Datoméék, ez a valaki pedig Bobby Brown volt. Az idei Euroliga évad legjobb pontszerzője alig több mint 3 perc alatt 11 pontot dobott és az ekkor már Lóránt nélkül játszó Virtus egy kicsit össze is roppant a végjátékra, a csoda elmaradt, egy rendkívül magas színvonalú összecsapáson nyert a bajnok.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

A mérkőzés rövid videó összefoglalója erre a linkre kattintva érhető el!

A MontePaschi és a Virtus legközelebb hétfőn este 20:45-től mérkőzik meg egymással, újra Sienában.