Megint kikaptak Hangáék a Malagától

Hiába hajrázott hatalmasat a Barca, a meccs nagy részében alárendelt szerepet játszott - Hanga sokoldalúan kosarazott.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 16. forduló
FC Barcelona Lassa (12-4) - Unicaja Malaga (9-7) 73-76 (7-14, 20-32, 15-17, 31-13)

Gyakorlatilag végig hátrányban játszott az első negyedben pocsékul támadó, a második felvonásban pedig bűn gyengén védekező gránátvörös-kék alakulat - Koponen még úgy ahogy tartotta a lelket a Barcában az első 10 perc végén, illetve a második elején, de pillanatok alatt 20 pontra nőtt a differencia a két gárda között. Sokáig 12 pont volt a legkisebb különbség, amire vissza tudta tornázni magát a katalán együttes, a végén viszont nagyot hajráztak. Az utolsó perc kezdetén 5 pontra kapaszkodtak (68-73), sőt, Pressey triplája után már csak három pont volt a különbség, de kevesebb mint 20 másodperc volt hátra. A büntetőkből is jól jöttek ki a hazaiak - a vendégek kihagytak egyet, direkt ők is, majd a labda hozzájuk került, így volt esélyük egyenlíteni az utolsó 3.6 másodpercben (73-76). Pressey ráadásul üresből vállalhatta el a potenciális egyenlítő triplát, de az kimaradt, így 76-73-ra kikapott a Barca attól a Malagától, amely az Euroligában legyőzte már december 20-án, ugyanebben a csarnokban.

Hanga Ádám 8 pontot (1/5 dupla, 2/4 tripla, 0/2 büntető), 7 pattanót, 6 gólpasszt, 1 blokkot, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett, ami 15 VAL-nak felelt meg kicsit több mint 29 és fél perc alatt - ez a 15 VAL holtversenyben a második legjobb adat volt Sito Alonso együttesénél.

A Barcelona legjobb dobói: Oriola 17, Pressey 13/9, Hanga Ádám 8/6, Koponen 8/6, Tomic 8.
A Malaga legjobb dobói: Suarez 14, Shermadini 11, Brooks 11, Nedovics 10/6.