Nagy küzdelemben verte az Alba a Kolozsvárt

Győzelemmel mutatkozott be a FIBA Europe Cup második csoportkörében az Alba Fehérvár együttese, amely hatalmas küzdelmet vívott a kolozsvári U-BT Cluj-Napoca csapatával, és végül 92-83 arányban győzött.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, O-csoport, 1. forduló
Alba Fehérvár (magyar, 1-0) - U-BT Cluj-Napoca (román, 0-1) 92-83 (21-21, 25-24, 19-17, 27-21)

Alba Fehérvár: Tóth P. 3/3, Edwards 13, Shepard 8, Lóránt 12/6, Keller 15/3.
Csere: Markovics 14/6, Farr 14, Burgess 11/3, Filipovity 2.

Cluj-Napoca: Adamovics 14/9, Rasics 19/9, Dykes 17/6, Török 12/6, Barro 17.
Csere: Pustozvonov 4, Gheorghe -, A.Tóth -, Jucan -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A románok kiváló támadójátékkal nyitották a mérkőzést, a Rasics-Adamovics-Török triót egyszerűen nem tudta megállítani az Alba, amely sokat kapkodott elöl, hátul pedig több üres helyzetet is hagytak ellenfelüknek. Török Rolland triplájával 6 perc játék után 19-11-re vezetett a Kolozsvár - ekkor leginkább magasemberei, Lóránt, Farr és főleg Keller próbálták versenyben tartani a magyar együttest. A negyedből hátralévő percekre összeállt a védekezés, elöl pedig Edwards és Markovics is szereztek 2-2 kosarat, így egalizált Dzunics Braniszlav csapata (21-21). A második felvonás elején Markovics tovább folytatta jó játékát, a Székesfehérváron eddig még nem sok mindent mutató Burgess is betalált, de a túloldalon Barro és Dykes is eredményesek voltak, fej-fej mellett haladt a két gárda. A 19. perc elején, Tóth Péter hármasa után nyílt ki egyedül az olló (44-38), de Török, Dykes és Adamovics válaszoltak, egyetlen pont volt a differencia 20 perc játékot követően (46-45).

A fordulás után megint Lóránt és Keller kerültek főszerepbe hazai részéről, de elhúzni ezúttal sem tudott a hazai alakulat, Rasics, Dykes és Barro révén mindenre volt válasza a vendégeknek. Megint a negyed 9. percének elején lépett el 6 egységgel az Alba (63-57), de Mihai Silvasan időkérését követően újfent rendezte a sorokat a Kolozsvár, Barro és Adamovics kosaraival megint visszajöttek 1 pontra, és a záró 10 perc előtt is csak 3 pont volt a távolság, de legalább az Alba javára (65-62).

Az utolsó negyedben Keller Ákos révén 9 ponttal meglépett a Fehérvár a 34. perc kezdetére, ez ezen a meccsen rengetegnek számított (74-65). 10 pont fölé nőtt a különbség Burgess duplájával (78-67), de nagy tartása volt ma (is) a kolozsváriaknak, Barro duplája és Adamovics 2+1-e után Rasics két támadásból két triplát hintett, így egy 11-2-vel visszajöttek a meccsbe a románok a 38. perc elején (80-78). Dykes hármasával volt egy pont is a különbség (82-81), de Lóránt nagy pattanót szedett össze és harcolta ki a labdabirtoklást, majd dobott egy duplát, Edwards pedig 63 másodperccel a vége előtt 5 pontosra növelte a hazaiak előnyét (86-81). Dykes ráadásul két büntetőt kihagyott, Shepard a túloldalon 2+1-es akciót fejezett be, eldőlt a találkozó - a vége 92-83 lett az Albának.