Somogyiék idegenben verték a listavezetőt Spanyolországban

A jelenleg a magyar válogatottal a világbajnoki selejtezőkre készülő hátvéd egyre jobb formát mutat a spanyol harmadik ligában.

Somogyi Ádám első profi csapata, a LEB Silverben szereplő CB Zamora az utóbbi három meccséből kettőt meg is nyert, így egyetlen sikerre vannak az első helytől csoportjukban 14-8-as mérlegükkel.

A középcsapatnak számító Bodegas ellen idegenben nagy csatában kikaptak február 3-án (75-72), ezen a derbin a magyar hátvéd 20 perc alatt 5 pontot, 1 lepattanót, 1 kiharcolt faultot és 2 labdaeladást jegyzett.

A listavezető Navarra elleni idegenbeli összecsapáson viszont kezdőként 23 perc alatt pontot, 3 lepattanót, 1 gólpasszt, 1 szerzett labdát, 1 kiharcolt faultot, valamint 2 eladott labdát produkáló egykori Vasas Akadémia-nevelés hathatós segítségével 73-80-ra győztek február 9-én.

A legutóbbi alapszakasz fordulóban a nyolcadik helyen álló Plasencia ellen tartottak erődemonstrációt (77-49), amihez Somogyi Ádám eddigi legjobb felnőtt teljesítményével, 11 ponttal (4/7 mezőnyből, 3/4 triplából), 7 lepattanóval, 4 gólpasszal, 3 kiharcolt faulttal járult hozzá, a negatív oldalon pedig két labdaeladás szerepelt a neve mellett.