Tisztességesen helyt állt az Olaj a Himki otthonában

A Szolnok jól tartotta magát, csak hat ponttal volt lemaradva a félidőben, ám végül 98-84 arányú vereséget szenvedett a Himki otthonában.

EuroCup, Első Csoportkör, 4. forduló, D csoport
Himki Moszkva (orosz, 3-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-3) 98-84
(30-22, 19-21, 25-13, 24-28)

Himki Moszkva: Rice 12/3, Vjalcev 17/15, Honeycutt 5/3, Monya 7/3, Augustine 15.
Csere: Davis 1, Koponen 13/6, Popovic 13/9, Lauvergne 10, Ilnickij 5/3.

Szolnoki Olaj KK: Jones 6, Vojvoda 19/6, Milosevics 18/6, Lóránt 11/3, Keller 10.
Csere: Szinovec 4, Wittmann 3/3, Brkics 13/9.

A teljes statisztikát ezen a linken eléritek!

Az első negyed elején nem nagyon tudott kivédekezni támadást egyik csapat sem - a Himkinél Augustine, míg az Olajnál Milosevics vitték a prímet az első három percben (6-8). Monya triplájával, majd Honeycutt kosarával átvette a vezetést a hazai gárda (11-8), és itt kezdődött Vjalcev óriási sorozata. Az oroszok hátvédje öt támadás alatt négy triplát és egy kettest értékesített, neki köszönhetően nőtt folyamatosan a hazaiak előnye annak ellenére is, hogy Keller és Lóránt folyamatosan válaszolgattak az ő kosaraira (25-18). Az utolsó három percben nem sok minden változott: Vojvoda és Monya dobtak be 2-2 büntetőt, míg Keller zsákolására Koponen válaszolt egy 2+1-es akcióval, így ért véget az első 10 perc 8 pontos hazai fórral (30-22).

A második felvonásban elég lassan csordogált a játék, főleg ahhoz képest, milyen gyors és pontgazdag volt az első játékrészt. Az Olaj a negyed elején kicsit közelebb jött az oroszokhoz, akik viszont egy 6-0-s szakasszal először növelték 10 fölé a különbséget a 13. perc végén (36-25). Vojvoda két triplával jelezte, hogy nem nagyon akar leszakadni a magyar bajnok, de Koponen és Lauvergne lévén a válaszok is jöttek (44-33). Rice triplájával 14 pontos előnnyel mehetett a Himki a félidő utolsó három percébe, ezt viszont nagyon elrontották az oroszok. Lóránt két duplájára csak egy válasz érkezett Lauvergne-től, ezt követően Milosevics és Szinovec is két-két büntetőt tettek a helyükre, az első 20 perc utolsó kosarát pedig Vojvoda szerezte, így csak hat pont volt a Szolnok hátránya a nagyszünetben (49-43).

A félidőben az oroszok sokkal jobban dobtak mezőnyből - 10/15 vs. 14/26 a ketteseknél, 8/18 vs. 2/8 a tripláknál -, viszont az Olaj a pattanókban nagyon megverte a Himkit az első 20 percben (14-23, 4-10 a támadópattanóknál). A hazaiaknál Vjalcev (14 pont) mellett Monya (5 pont, 5 gólpassz) volt a leghasznosabb, míg a szolnokiaknál Vojvoda szinte észrevétlenül dobott 12 pontot, mellette Lóránt (8 pont, 5 pattanó), Keller (8 pont) és Milosevics (8 pont, 2 pattanó, 3 gólpassz) voltak még kiemelhetőek.

A fordulást követően ugyanúgy indult a negyed, ahogy az első: Augustine a palánk alól volt eredményes. Most sem potyogtak a kosarak ahogy a második felvonásban sem: Milosevics a 24. perc elején szerezte a Szolnok első pontjait a negyedben, de így is csak 8 pontos hátrányuk volt (53-45). Innentől kezdve gyakorlatilag az egész játékrészben 10-14 pont között mozgott a különbség. A hazaiaknál Augustine mellett Rice is kezdett egyre inkább beindulni, míg az Olajnál Milosevics és Vojvoda szállították a pontokat. A negyed vége ezúttal a vendéglátóké volt, Ilnickij és Koponen voltak a vezérek - előbb mindketten dobtak 1-1 triplát, majd mindketten 1-1 könnyű kosarat. Ezekkel a találatokkal alakult ki az eddigi legnagyobb különbség, 18 ponttal vezetett 10 perccel a vége előtt a Himki (74-56).

A záró felvonás is lassan indult be, hiszen Milosevics messziről, emberről el- és bedobott hármasa után majdnem két percet kellett várni a következő kosárra - az is egy vendég hármas volt, Brkics első kosara (74-62). Wittmann ötödik próbálkozása beesett kintről, Brkics pedig újra betalált, Lauvergne azonban gyakorlatilag egyedül tartotta a hazaiak előnyét (82-68). Brkics és Popovic indultak be nagyon, előbbi még egy triplát és két könnyű kosarat dobott, utóbbi pedig két triplával és egy ziccerrel jelentkezett - közben Vjalcev is betalált újra kintről (90-75). Az utolsó három percben már mindkét együttes csak a lefújást jelentő sípszót várta gyakorlatilag: Augustine kosarára Keller felelt, Popovic harmadik hármasára pedig Vojvoda (95-79). Az utolsó minutumban Rice még egy 2+1-es akciót értékesített, amire Lóránt válaszolt kintről, Jones pedig betörésből, ezzel alakult ki a 98-84-es végeredmény.