Történelmi pillanat: meccset nyert a BL-ben a Falco

A végjátékban nagyon jó volt a magyar bajnok, amely végül tíz ponttal legyőzte a görög PAOK csapatát.

Bajnokok Ligája, csoportkör
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PAOK 76-66 (16-20, 16-16, 23-20, 21-10)

Falco: Hooker 10, Perl 23/9, Benke 15/3, Washington 2, Reddic 8.
cserék: Váradi 8/3, Filipovity 8/3, Lake 2.

A PAOK legjobb dobói: Smith 13/6, Best 11/6, Egekeze 11/9

Hullámzó (6-0-s, vagy akár 10-0-s rohamok itt is, ott is), de végig kiélezett mérkőzést játszott a Falco a görök PAOK ellen, a szombathelyiek folyamatosan tartani tudták a lépést és bár nagyrészt inkább a vendégek jártak előrébb, de Perlék ott lihegtek a nyomukban. Az első negyed négypontos PAOK-vezetéssel zárult, ugyanez volt a helyzet a nagyszünetben is, majd a harmadik játékrészben kicsit pontosabb támadójátékkal közelebb zárkózott a Falco és egyetlen egységnyi különbséggel indult az utolsó tíz perc. Itt is folytatódott az adok-kapok, négy perccel az órán egy ponttal a Szombathely vezetett (63-62), majd a hátralévő időben szenzációs játékkal, parádés védekezéssel, gyors akciókkal meglógott Gasper Okorn csapata és pillanatok alatt eldöntötte a mérkőzést - 69-62-nél még jött egy görög időkérés, de nem ért semmit, meglett a közte tíz, ezzel pedig lezárult a találkozó.

A Szombathely 51%-kal tüzelt mezőnyből, volt 20 gólpassza és parádésan védekezett, gyakorlatilag elvette a PAOK fő játékait - a görögök alig 38%-kal dobtak, 30% alatt tripláztak, ráadásul tíz büntetőt is elhibáztak. A Falcónál egyénileg Perl Zoltán szenzációsan játszott (23 pont, 10/16 mezőnyből, 3/6 tripla, 9 lepattanó, 5 gólpassz), de Benke Szilárd (15 pont, 6/7 mezőnyből, 3 gólpassz), Váradi Benedek (8 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Quinton Hooker (10 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) is remekelt, valamint Filipovity Márkó (8 pont, 5 lepattanó, +14-es +/-) is nagyszerűen szállt be a padról.

A Falco így történelmi első sikerét aratta a Bajnokok Ligájában, a szombathelyi alakulat két mérkőzés után 1-1-re áll a csoportban.

fotó: fiba.basketball