Újra nyertek Obie-ék, ezúttal duplameccsen

Négy nappal előző meccsük után, ma délután is pályára lépett a Nyizsnyij Novgorod együttese, amely ezúttal a VTB Ligában egy másik orosz alakulattal, a Jenyiszej Krasznojarszkkal találkozott, így ez az összecsapás egyúttal beszámított az orosz bajnokság, a PBL alapszakaszába is. Nem túl jól sikerült első félidőt követően az előzetesen esélyesebbnek tartott vendégek, azaz Obie Trotterék magukhoz ragadták a kezdeményezést, és kiváló védekezésüknek, valamint a támadásban időnként teljes blackoutot kapó ellenfélnek köszönhetően végül idegenbeli diadalt arattak.

VTB Liga, Orosz bajnokság
Jenyiszej Krasznojarszk - Nyizsnyij Novgorod 62-67 (21-15, 21-20, 11-19, 9-13)

Egészen elképesztően egyoldalúan indult a meccs, hiszen az első negyed első felében Trotterék képtelenek voltak a gyűrűbe találni, 5 perc játékot követően 13-0 állt az eredményjelzőn, mintha nem is tudták volna, hogy pályára kell lépniük. A negyed második felében azért kezdtek ébredezni a vendégek, hiszen az első 10 perc végén már 4 egységre is felzárkóztak (19-15), a végén 6 pont volt a differencia a két mérkőző fél között.

A második negyedben kisebb hullámzás ment, de már nem nagyon tudott elszakadni ellenfelétől a Jenyiszej. A Novgorod a negyed második felére beérte riválisát, ám átvenni nem tudták a vezetést, sőt, a hazaiak számára sokkal jobban jött ki a félidő vége, még növelni is tudták első 10 perc alatt megszerzett fórjukat (42-35).

A fordulás után után sem történt nagyobb változás, már 10 pont is volt a két csapat között a harmadik felvonás derekán (49-39) és 27 perc játék elteltével még mindig 8 ponttal mentek a hazaiak (52-44). Itt azonban úgy tűnt, teljesen elfáradtak, elfogyott a tudomány és a szufla is, a kettő kombinációja pedig sok jót nem tartogat magában. Két és fél perc alatt már a vendégeké volt a vezetés, és a záró játékrészre egy pontos Novgorod fórral fordultak a felek (53-54).

Az utolsó negyed aztán inkább szólt a küzdésről, mint a kosárlabdáról. Majdnem három és fél percig egyetlen pont sem esett egyik oldalon sem, a következő három perc azonban egyértelműen a vendéglátóké volt. 60-56-nál megint úgy tűnt, hogy nyerhetnek, ez azonban ezen az estén csak szemfényvesztés volt. 1:20-szal a vége előtt még egyenlítettek az időközben két hármassal fordító ellenfél ellen, ám az utolsó percben Szemjon Antonov keze nem remegett meg a büntetőknél, így végül egy borzasztóan gyenge második félidőnek köszönhetően bukott a Jenyiszej, Trotterék pedig már 4-2-vel állnak a VTB Ligában. A PBL-ben továbbra is csak 2-4 a mérlegük, hiába tanyáznak a tabella harmadik helyén, csak több játszott meccsüknek köszönhetik ezt a pozíciót.

A magyar válogatott irányítója több mint 32 percet töltött a parketten. A dobás ezúttal sem ment neki, hiszen 5 dupla kísérletéből csak 1 ért célt, míg a triplavonalon túlról ugyanennyi próbálkozásból kétszer volt eredményes, plusz 2 büntetőből 1-et dobott be, így összesen 9 ponttal zárt. A statlap többi részét azonban becsülettel megtöltötte, hiszen 6 pattanó mellett kiosztott 5 gólpasszt és szerzett 3 labdát - igaz, el is adott ugyanennyit. Összességében csapata második leghasznosabb tagja volt 12 indexponttal az utóbbi időben újra magára találó Primoz Brezec mögött.