Végig vezetve nyertek Hangáék

A Baskonia nagyobb előnyt nem tudott kiépíteni az Andorra ellen, de szinte végig vezettek a vitoriaiak, végül 91-82-re győztek.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 20. forduló
MoraBanc Andorra (10-9) - Baskonia Vitoria Gasteiz (13-6)  82-91

Hanga triplájával indult a találkozó, de a teljes első negyedben fej-fej mellett haladt a két együttes (16-19). A második negyed már hullámzóbb volt: 7-0-lal átvette a vezetést az Andorra (23-19), majd egy 6-0-lal válaszolt a Baskonia, és 26-25 után egy 8-0-lal léptek meg a vendégek egy kicsit (26-33). A félidőben 6 ponttal vezetett a vitoriai együttes (31-37), majd a harmadik negyed felénél volt 10 pontos is a fórjuk (38-48), de innen is visszajöttek a vendéglátók, pillanatok alatt. A záró negyed előtti 5 pontos előnyéből (55-60) 12-t csinált a Baskonia Hanga és Andrea Bargnani vezetésével (58-70), és innen 5 pontnál közelebb már nem került az Andorra, végül 91-82-re győztek a vendégek.

Hanga Ádám 24 és fél perc alatt 9 pontot (2/3 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető), 4 pattanót és 1 gólpasszt szerzett, volt 3 eladott labdája, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt faultja, így 9 VAL-ig jutott.

Az Andorra legjobb dobói: Shermadini 25, Sztevics 12, Burjanadze 11/9.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 21/12, Bargnani 21/9, Budinger 13/6.