Lóránték újabb edzőmeccset nyertek

Lóránt Péter és csapata a Lagun Aro azzal a Valladolid-dal mérkőzött meg a felkészülés jegyében, mely hajszál híján leigazolta a magyar magasembert még a san sebastiani szerződést megelőzően. A csereként szóhoz jutó, legutóbb remeklő honfitársunk ezúttal kevesebb szerepet kapott, végül három kíséreltéből egy sem jutott a gyűrűbe, 15 perc alatt 4 lepattanóig jutott, ami mellet egy gólpasszt is kiosztott. A Lagun Aro nagyon rosszul kezdte az összecsapást, korán kétszámjegyű hátrányba kerültek a 19 pontos Panko vezette san sebastianiak és sokáig nem is tudtak átlendülni a holtponton, végül egy hihetetlen, 15 - 4(!)-es negyedik negyednek köszönhetően behúzták a győzelmet (58 - 52). Sito Alonso legénysége ezzel az ötödik felkészülési derbijéből a negyediket is behúzta, szombaton a szintén ACB-s Obradoiro lesz Lóránték következő ellenfele.

Lagun Aro GBC: Salgado (5), Baron (5), Vidal (10), Panko (19), Doblas (9), Cserék: Lóránt, Papamakarios (4), Raulzinho (6), Lasa, Olaizola.

Valladolid: Uriz (2), Garcia (10), Robinson (4), Toure (10) és Seawrigth (14), Cserék:  Umeh (5), Zamora (3), Martin (2) és Dumas (2)