Bajnokok Ligája, Top24, 2. kör - Szardíniai pokol és menny

Hiába tűnt úgy, hogy a Bajnokok Ligája PO-selejtezőjében több helyen is eldőltek a dolgok az első meccsek után, a Strasbourg óriási csatára késztette az Ariszt 19 pontos hátrányból is, a Nymburk pedig úgy szórakozta el a továbbjutását, hogy az első találkozót még 22 ponttal elveszítette - a Sassari a sírból hozta vissza a továbblépést. Lássuk, mi történt a legjobb 24 között a visszavágókon, illetve mik a nyolcaddöntő párosításai.

Kedden a Pinar Karsiyaka érvényesítette a papírformát a Frankfurt ellen. 10 ponttal kaptak ki Németországban a törökök az első meccsen, de egy negyed után 15, a félidőben pedig 27 ponttal vezettek (47-20), nem volt kétséges, hogy végül ők jutnak tovább a legjobb 16 közé (72-52). Az Avtodor Szaratov 3 pontos előnyt harcolt ki az odavágón az EWE Baskets Oldenburg ellen, a németek azonban hazai pályán sokkal jobbak voltak az oroszoknál - a középső két negyedet összesen 18 ponttal nyerve 21 pontos előnyük volt 30 perc után, és bár a záró felvonás 19-31 lett a vendégeknek, nem forgott veszélyben az Oldenburg továbbjutása egy pillanatra sem (98-89). Chris Kramer megint tripla-dupla közelében végzett (14 pont, 10 gólpassz, 7 pattanó, 25 VAL), Brian Qvale pedig a kör legjobb produkcióját nyújtotta (34 pont, 8 pattanó, 40 VAL).

Az AEK Athén a Juventus Utena otthonában is győzött egy ponttal, a görögországi visszavágón pedig az első negyedet ugyanúgy 21-6-ra nyerték, mint a Pinar a saját meccsén - a második 10 percet ugyan elvesztették 7 ponttal, de a harmadikat megint 6-tal nyerték, így az ő továbblépésük sem forgott veszélyben (75-54). Úgy tűnt, hogy a Sassari útja is sima lesz a következő fordulóba, hiszen 22 ponttal győztek a CEZ Nymburk elleni párharc első meccsén, de a hétvégén az olasz kupa döntőjében ezüstérmet szerző taljánok a 10 ponttal elvesztett első félidő után összeestek, 30-17-re bukták el a harmadik negyedet, így már kiesésre álltak 30 perc után. Bő két és fél perccel a vége előtt már 31 pont volt a különbség a csehek javára (76-45), sőt, kevesebb mint fél perccel a lefújás előtt is 27 ponttal vezettek (83-57), innen azonban Bell triplája, illetve Lacey és az utolsó pillanatokban Szavanovics 2-2 büntetője jött még vendég oldalról, így a sírból visszahozta a továbbjutást a Sassari (84-63).

Szerdán több olyan meccset is rendeztek, amelyben egészen szoros eredmény született az odavágón. Nem ezek közé tartozott az MHP Riesen Ludwigsburg és a Maccabi Rand Media összecsapása, hiszen a németek 17 ponttal győztek idegenben is. Ezúttal két és fél negyedig futottak az eredmény után, majd fordulatos végjáték után 84-82-re győztek Jack Cooley (20 pont, 8 pattanó, 28 VAL) vezetésével. A lett Ventspils 7 pontos előnnyel utazott a Venezia elleni visszavágóra, és bár az első negyedet 6 ponttal elbukták, jól alakult számukra a találkozó, hiszen az utolsó negyed előtt 1 ponttal már ők vezettek. A negyedik negyed második felére aztán az olaszok teljesen átvették az irányítást. Az utolsó perc kezdetén meccsnullal (65-58) álltak a felek, de a hazaiak legjobbja Michael Bramos (17 pont, 11 pattanó, 21 VAL) bedobta a duplát, az ellentámadásból a lettek kihagyták a helyzetet, a végén pedig a hazaiak elég jól büntetőztek ahhoz, hogy egy lett triplával együtt is nyerjenek 9 ponttal és így továbbjussanak (70-61).

A Strasbourgnak nem volt egyszerű feladata, hiszen 19 pontos hátrányt szedett össze az Arisz elleni első meccsen idegenben. A franciák be is kezdtek, három negyed után 18 pontos fórjuk volt, a záró 10 perc során pedig már a 21-et is elérte a távolság, a görögök azonban nagyot hajráztak 72-51 után, visszajöttek 12 pontra. Az utolsó perc kezdetén 17 pont volt a differencia, de a végén a vendégek jól büntetőztek (6/6 csak az utolsó percben), míg a gallok mindent kihagytak, a vonalról sem tudtak betalálni, így végül csak 11 ponttal nyertek, amivel az Arisz ment tovább (81-70). A Partizan pedig hiába nyerte meg idegenben a PAOK elleni első meccset 2 ponttal, a második negyedet 13 egységgel bukták el hazai pályán, így félidőben már 15 pontos hátrányuk volt, amiből 14 megvolt még a záró felvonás előtt is. Az utolsó 10 percre összekapta magát a szerb alakulat, de egy esélyük volt mindössze a végén, hogy a kellő 2 pontos különbséget hozzák, vagy azon belülre kerüljenek - ez nem sikerült, így a Thaddus McFadden (26 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó, 31 VAL) vezette PAOK győzött és továbbjutott végül (78-82).