Euroliga: A hajrában átrohant a CSZKA az Olympiakoszon

A Barca-Real mellett egy másik nagy rangadót is rendeztek a pénteki játéknapon, ahol a moszkvai sztárcsapat a végén állva hagyta a jubiláló Szpanuliszékat – a Bayern München igen fontos és értékes sikerrel távozott Podgoricából.

Alapszakasz, 24. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 15-9) – Real Madrid (spanyol, 18-6) 77-70

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 22, Heurtel 17/6, Kuric 15/6
A Real Madrid legjobb dobói: Fernandez 15/9, Randolph 12/6, Carroll 10/3

A Barcánál visszavonultatták Navarro mezét:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-18) – FC Bayern München (német, 12-12) 75-89

Bár sokáig szépen tartotta magát, végig nem bírta a tempót a Buducsnoszt a Bayern Münchennel, így a bajorok roppant értékes győzelemmel távoztak az Adria Liga címvédőjének otthonából. A Radonjics-csapat így 12-12-re módosította mérlegét és beérte az egy nappal korábban nyerő Baskoniát és a nem sokkal utánuk botló Olympiakoszt, így a 7-9. helyeken, illetve egészen 6-11-ig egészen elképesztő tumultus alakult ki a tabellán. A Bayern kezdett jobban, de a nagyszünetben már az Edwin Jackson (19/15 pont, 3 lepattanó, 7/5 tripla) tripláira építő hazaiak vezettek (44-41). A müncheniek ezt követően aztán elől-hátul egy rendkívül erős második félidőt produkáltak, és Vladimir Lucsics (18/3 pont, 7 lepattanó) valamint Danilo Barthel (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével végül simán diadalmaskodtak.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 19/15, Cole 12/6, Gordics 10/3, Barovics 10
A Bayern München legjobb dobói: Lucsics 18/3, Barthel 16/6, Dangubics 13/9, Koponen 11/9

Olympiakosz (görög, 12-12) – CSZKA Moszkva (orosz, 19-5) 81-97

Nagy rangadónak indult, és közel három negyeden keresztül úgy is alakult az Olympiakosz és a CSZKA Moszkva összecsapása, a hajrában azonban az oroszok valósággal átgázoltak a pireusziakon. Az első 28 percben 5 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki a felek között, utána viszont egy 26-7-es rohanással a CSZKA állva hagyta vendéglátóját. A moszkvaiak idei két legjobb pontszerzője, az előző meccset egyaránt kihagyó Cory Higgins (18/6 pont, 3 lepattanó) és Nando De Colo (16/6 pont, 4 gólpassz) ezúttal is csapatuk legeredményesebbjeiként tértek vissza, de Sergio Rodriguez (15/9 pont, 12 gólpassz), Kyle Hines (15 pont, 5 lepattanó, 4 blokk, 8/7 mezőnyből) és Will Clyburn (14/3 pont, 8 lepattanó) még talán náluk is jobb, komplexebb teljesítményt nyújtott. Ilyen egyéni produkciókkal nem csoda, hogy nem maradt el a CSZKA győzelme, hiába remekelt a túloldalon is például Zach LeDay (21/3 pont, 9 lepattanó), vagy tért vissza szintén kisebb kihagyása után a 300. Euroliga-meccsét játszó Vaszilisz Szpanulisz (14/9 pont, 7 gólpassz).

Az Olympiakosz legjobb dobói: LeDay 21/3, Szpanulisz 14/9, Printezisz 12/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 18/6, De Colo 16/6, Rodriguez 15/9, Hines 15, Clyburn 14/3, Hunter 10