Európa-kupa: a Valencia már a 8 között

A Valencia jutott elsőként (és eddig egyetlenként) az Európa-kupa negyeddöntőjébe. Az orosz Khimki elszenvedte első vereségét az egész sorozatban! Az L-csoportban továbbra is bármi megtörténhet.

I-csoport:

Valencia Basket – CEZ Nymburk 73-72

Egy hete a Valencia De Colo parádéjával (32 pont) tudott nyerni Csehországban. A francia kiválóságnak ezúttal kevésbé ültek a dobásai, ám ezt ellensúlyozva azért kiosztott 10 gólpasszt. Sokáig úgy tűnt nagyon sima meccs lesz, hiszen a Valencia már 17 ponttal is ment az első félidőben. A Nymburk 68-57 után azonban egy 10-0-ás rohamot produkált. Pumprla triplája 6 másodperccel a vége előtt pedig már az egyenlítést jelentette (72-72). San Miguel ugyan csak az egyik büntetőjét értékesítette, de Lamayne Wilson kétpontosa kimaradt, így nyert és elsőként jutott a legjobb 8 közé a Valencia.

Valencia: Caner-Medley (11/3), Claver (9/3), De Colo (9), Faverani (9), San Miguel (3). Csere: R. Martinez (15/3), Oglivy (8), F. Pietrus (5), Newley (4), Markovics (-).
Nymburk:
Benda (18), Pumprla (18/3), Lawrence (13/3), L. Wilson (8/6), T. Simmons (4). Csere: Kremen (11/9), Lenzly (-), Abrams (-), Necas (-), Palyza (-).

BCM Gravelines – VEF Riga 62-69

Végig szoros meccset játszott egymással a két csapat. A vendégek ugyanakkor már az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést és a francia gárda végig csak loholt a Riga nyomában. A hazaiak rossz büntetőzésüknek (13/20) is köszönhetően bukták a el a meccset. A lettek ezzel életben tartották továbbjutási esélyeiket.

Gravelines: Akpomedah (5/3), Albicy (5/3), Vaty (5), Jomby (5/3), Reynolds (3/3). Csere: J. Johnson (12/12), Edwards (11), Sy (7/3), Issa (5), Bokolo (4).
Riga:
K. Berzins (19/9), Jahovics (11), Bertans (8/6), Kavaliauskas (6), Millage (-). Csere: Valters (15/12), Cain (6), Vene (4), Sims (-), Zavackas (-).

A csoport állása: 1. Valencia (4-0), 2. Nymburk (2-2), 3. Riga (2-2), 4. Gravelines (0-4).

J-csoport:

BC Donetsk – BC Khimki 85-67

Először kapott ki az egész idény során a Khimki, méghozzá igen nagy zakót mért rájuk a Donyeck. A Sasha Obradovics vezette ukránok ezzel a csoportban is átvették a vezetést. A hazaiak Avdalovics floaterével a félidő előtt egyszer már mentek 10 pont felett, de a vendégek sokáig látótávolságon belül voltak. 69-61-es állás után Ramel Curry pontjaival 78-62-re léptek meg két perccel a lefújás előtt. Innen pedig már behúzta a bravúrgyőzelmet a Donyeck.

Donyeck: Avdalovics (18), R. Curry (18/6), Radenovics (13/3), M. Lee (6), Kravcov (4). Csere: D. Jackson (10), Sztojanovszki (8/3), Gliebov (7), Pusztozvonov (1).
Khimki:
Valcev (19/9), Monya (12/9), Loncar (9), Gelabale (2), Kvoszcov (2). Csere: Planinic (16/6), Zsukanenko (3), Nielsen (4), Fridzon (-), C. Quinn (-).

Asvel Basket – Aris BSA 2003 79-52

A múlt héten az Aris megleckéztette a franciákat, akiket így fűtött a visszavágás is. A kiegészítő emberektől is nagy segítséget kapó Asvel 10-9-es állás után egy elképesztő 21-0-ás (!) rohamot produkált! A szinte hiba nélkül játszó Hilton Armstrong vezetésével már a félidőre eldöntötték a meccset, megszerezve ezzel első sikerüket a top 16 között.

Asvel: H. Armstrong (18), Tillie (12), E. Jackson (11/3), Westermann (7/3), D. Thompson (6/6). Csere: Goss (9/9), Jean-Charles (8/3), Haritopoulos (6), Lacombe (2), Fofana (-).
Aris:
R. Davis (8), Krusic (7), Muldrow (7/3), Verginis (7/3), Tsaldaris (3/3). Csere: Kerusch (9/6), Tapoutos (5/3), Tsairelis (2), Bochoridis (-), Bogris (-), Mavraides (-), Dimas (-).

A csoport állása: 1. Donyeck (3-1), 2. Khimki (3-1), 3. Asvel (1-3), 4. Aris (1-3).

K-csoport:

Szpartak Szentpétervár – KRKA Novo Mesto KK 71-57

A Szpartak ezúttal is megőrizte veretlenségét, ám a továbbjutást egyelőre még (matematikailag) nem harcolta még ki. A szlovén együttesnek nem volt sok esélye a győzelemre és sokáig úgy festett, hogy nagy zakót is szabhatnak rájuk. Aztán az ex-paksi Balazic hármasával a záró negyedben még tízen belülre is jöttek, de a Szpartak azért magabiztosan nyert.

Szpartak: Kasirov (15), Halperin (11/3), Beverley (6), Keyru (5/3), Mavrokefalides (5/3). Csere: Dragicevic (19), Strelnieks (5/3), Kotisevszki (3), Zupan (2), Zozulin (-).
Krka:
Balazic (9/3), Rojc (9/3), Pavic (3), Petrov (2), Krivec (-). Csere: Z. Dragic (12/3), Lalic (9), Muric (7/3), Lucic (4), Nissim (2).

Buducnost Voli – Banvit BK 83-73

Egy hete nagy meccset játszottak egymással a felek és ezúttal is a tétnek megfelelően izgalmasan alakult a derbi. A találkozó egyébként nagyon megegyezett a már említett „odavágóval”, csak fordított leosztásban. Ezúttal Dejan Radonjic tanítványai produkáltak nagy 3. negyedet (22-10), majd a megszerzett előnyt csaknem leadták. A vendégek 10/20-as borzasztó büntetőzésük miatt is vesztettek.

Buducnost: Dubljevic (24/9), J. Anderson (16/6), Vitkovac (11), Krstovic (3/3), A. Popovic (-). Csere: Ivanovic (16/9), M. Popovic (6), Rizvic (5), Milosevic (2), Bouldin (-), Mihailovic (-).
Banvit:
C. Davis (18/6), L. Williams (12), K. Simmons (10/6), Ermis (9/3), Hammonds (5/3). Csere: Bajramovics (6), Lucas (5/3), Erdogan (4), Veyseloglu (2), Nalga (2).

A csoport állása: 1. Szpartak (4-0), 2. Buducnost (2-2), 3. Banvit (2-2), 4. Krka (0-4).

L-csoport:

Benetton Basket – Lokomotiv Kuban 87-76

A múlt héten a Benetton Thomas utolsó másodperces hármasával nyert idegenben, ezúttal pedig a korábban Sopronban is megforduló Jeff Viggiano remek játéka kellett a sikerükhöz. Trevisóban is rendkívül szorosan alakult a meccs, három negyed után még 62-59 állt a táblán. A vendégeknél az ezúttal is feltartóztathatatlan Ali Traore még a záró percekben is hátán vitte csapatát, de Moldoveanu és De Nicolao hármasai eldöntötték a meccset. A csoportban továbbra is három csapat pályázik a továbbjutásra.

Benetton: Viggiano (17/9), J. Thomas (13/9), Goree (9), Ortner (8), De Nicolao (6/3). Csere: Becirovic (13/3), Mekel (9), Cuccarolo (7), Moldoveanu (5/3).
Lokomotiv:
Traore (26), Massey (14/6), Bikov (12), Blakney (12/12), Rivers (4). Csere: L. Chalmers (8), Brezec (-), Grigorjev (-), Ilievszki (-).

Alba Berlin – Lietuvos Rytas 62-79

Jobban megverte az Albát a Lietuvos Berlinben, mint tette azt egy hete hazai környezetben. Az Alba mentségére szóljon, hogy szinte „elfogytak” az érdemben bevethető emberei Gordon Herbertnek. A vendégek a parádés napot (minden kosarát mezőnyből szerző) kifogó Ronnie Seibutis vezérletével tudtak könnyedén nyerni.

Alba: B. Taylor (13/3), Wood (13/3), Weaver (11/9), Simonovics (10/6), D. Allen (8). Csere: Schaffartzik (7/3), Francis (-), Schultze (-),
Lietuvos:
Seibutis (24/12), Roberts (9/3), Valanciunas (8), Rasics (6/6), Jomantas (3). Csere: Katelynas (10/3), T. Rice (10), Samardziski (7), Babrauskas (2).

A csoport állása: 1. Lietuvos (3-1), 2. Benetton (3-1), 3. Lokomotiv (2-2), 4. Alba (0-4).