A Barca és a Caja lépett tovább elsőként

Barcelona – Caja Laboral elődöntőt rendeznek az egyik ágon a spanyol Király Kupában, miután a katalánok óriási csatában kerekedtek felül a Real Madridon, míg a házigazda baszkok könnyedén verték a Zaragoza gárdáját.

Real Madrid – FC Barcelona Regal 108-111 – kétszeri hosszabbítás után

Vérbeli El Clasícót láthatott a nagyérdemű a Király Kupa első negyeddöntőjében, melynek végén immáron másodszor szenvedett vereséget ebben a szezonban ősi riválisától a papíron esélyesebb madridi együttes. A katalánok végig kézben tartották a mérkőzés irányítását, a Sergio Rodriguez vezette (18 pont, 8 gólpassz) blancóknak kellett az eredmény után futniuk, de az utolsó percben Rudy Fernandez (15 pont, 7 lepattanó) betörését követően Nikola Mirotic (17) egy zsákolással egalizált, ami után még volt egy biztató kísérlete Llullnak (23/18), ám a játékmester triplája célt tévesztett, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadást is a Barca kezdte jobban, már hat ponttal is mentek Pete Mickaelék (26), de úgy tűnt a végén ismét a Real dominál majd, Llull újabb távolijával kettővel mentek a fehér mezesek bő fél perccel a vége előtt. Öt másodperc volt hátra, amikor Lorbek (17) három pontos hátrányban büntetőzhetett, de a szlovén magasembernek ki kellett hagynia a második dobását, hogy az esetleges lepattanóból egyenlíteni tudjanak. Az ex-madridi Tomic (20 pont, 11 lepattanó, 4 blokk) össze is kaparta a lasztit, majd visszajuttatva azt Lorbeknek és egy középtávolival kiharcolták az újabb hosszabbítást! Ekkor a friss igazolás Bard Oleson lépett elő nyerőemberré a katalánoknál, alig fél perccel a vége előtt az ő duplájával ugrott meg hárommal a Barcelona, ezt követően pedig már nem tudta behozni hátárnyát a madridi alakulat. Llull ugyan előreugrós triplával még felhozta csapatát egy pontra, de a dupla-dupláig jutó Huertas (13 pont, 10 gólpassz) nem hibázott a büntetővonalról és bejuttatta a gránátvörös-kéket a Király Kupa elődöntőjébe!

A mérkőzés statisztikája.

A mérkőzés összefoglalója (videó).

Caja Laboral – CAI Zaragoza 88-64

A nagy izgalmak után látszólag könnyedén vette az akadályt a házigazda Caja Laboral együttese, ám a Zaragoza egy félidőig megrángatta az oroszlán bajszát. A ”vendégek” leginkább a 23-ig jutó Pablo Aguilarnak köszönhetik, hogy 20 percen keresztül partiban tudtak maradni a baszkokkal, a nagyszünetet követően ugyanis szigorított védekezésén Zan Tabak legénysége és mindössze 23 pontot engedélyezve ellenfelének átlépett negyeddöntős riválisán a rendező gárda. Lampe (17), Heurtel (16), Nocioni (15) és Causeur (14) is szép termést hozott össze a késő éjszakába nyúló mérkőzésen, így bőven tudta pihentetni kulcsembereit a Caja a Barcelona elleni elődöntőre, amelynek jó eséllyel futhat neki, hiszen ellenfelük csak egy végletekig kiélezett mérkőzésen tudott továbblépni a legjobb négy közé, míg ők frissebben várhatják a katalánokat.

Ma este a Valencia Basket – Asefa Estudiantes Madrid (19:00 – sportklub.tv) és a Herbalife Gran Canaria – Uxue Bilbao Basket (21:30 – sportklub.tv) összecsapásokkal folytatódik a Király Kupa!