Adria Liga: a Cibona megverte a Partizant

Ma két mérkőzéssel megkezdődött az Adria Liga harmadik fordulója. A sorozat két legpatinásabb csapata, a Cibona Zagreb és a Partizan Belgrád Horvátországban csapott össze, és a hazaiak egy végig kiélezett, de kézben tartott találkozón megszerezték első győzelmüket (miután szerdán még Magyarországon szenvedtek vereséget a Szolnoki Olaj csapatától). A nap másik találkozóját szintén horvát honban jegyezték, a Split fogadta a végső győzelemre is esélyesnek tartott Cedevitát és egy nagyon hullámzó, a végén borzasztóan szoros meccsen otthon tartották végül a győzelmet.

Cibona Zagreb (horvát) - Partizan Belgrád (szerb) 80-72 (22-18, 24-24, 16-12, 18-18)

2000 néző előtt fogadta a szerdán még Szolnokon bukó Cibona a Partizant. Ez a párharc évtizedekre visszamenő történelemmel bír, így általában nem nagyon számít a papírforma (amely ezúttal a vendégek győzelmét vetítette volna előre), ezt jól mutatta, hogy öt perc után 15-5-öt mutatott az eredményjelző. A szerbek összeszedték magukat az időkérést követően, és Vlagyimir Lucsics vezetésével át is vették a vezetést a második negyed elején (25-28). A hazaiak reagáltak, visszavették az előnyt, de nagyon szoros maradt innentől a találkozó, négy pontnál többel csak egyszer tudott elmenni a Cibona (46-40), de a félidő ismét az első negyedben kialakult különbséggel végződött (46-42).

Fordulás után sem nagyon változott a játék képe, 25 perc után 56-54-re vezettek a horvátok, a harmadik negyed második felét azonban gyorsan el kell felejtenie mindkét együttesnek, főleg a Partizannak, ugyanis egy 6-0-át bírt produkálni a két fél, nyolc pontos előnnyel várták a hazaiak az utolsó játékrészt (62-54). Az utolsó 10 percet is jobban kezdte a Cibona, 66-54-nél úgy is tűnt, hogy eldőlt a találkozó nyolc és fél perccel a vége előtt, de a szerbeket nem abból a fából faragták, megint Lucsics vette hátára csapatát és három és fél perc alatt szinte nullára törölte a két együttes közti differenciát (66-64). Ez a felzárkózás azonban teljesen kivette az energiájukat, a következő három percben 10-0-át futottak a horvátok, így eldőlt a meccs, végül 80-72-re nyertek az eddig nyeretlen vendéglátók.

A vendégek sokkal jobb százalékkal dobtak, ám nem bírták el 26!!! eladott labdájukat (a túloldalon csak 15 ilyen volt), illetve azt, hogy Lucsics mellett maximum csak Dejan Muszlit lehet pozitívumként kiemelni. A túloldalon Andrija Zizic, és az ellenünk is kiválóan teljesítő DJ Strawberry vitték a prímet, és ezúttal Tomislav Zubcic is jobbik arcát mutatta.

Cibona: Zizic (20 p., 8 lep., 7 kih.f.), Strawberry (13 p., 6 szer.l., 4 gólp., 7 kih.f.), Zubcic (13 p., 5 lep., 6 kih.f.)

Partizan: Lucsics (25 p., 5. lep.), Muszli (9 p., 10 lep., 5 el.l.),

Split (horvát) - Cedevita (horvát) 74-71 (20-17, 20-15, 15-24, 19-15)

2000 fanatikus drukker előtt játszották a nap horvát rangadóját Splitben, ahol a helyiek a Cedevitát fogadták. Jobban kezdtek a vendégek, szinte végig az övék volt az előny az első negyedben, de pont az első felvonás végére fordult a kocka, igaz, a három pontos hazai fór nem sokat számított ekkor (20-17). A második játékrész elején nem sok minden változott, az egész Cedevita a horvát válogatott Luksa Andric-ot leszámítva nagyon görcsösen, pontatlanul és sok faulttal játszott, viszont a házigazdák képtelenek voltak kihasználni ezt, 14 perc után még mindig csak 26-21-et mutatott az eredményjelző. Aztán jött Nikola Vujcic, gyakorlatilag mindent csinált, pattanózott, pontot dobott, gólpasszt adott, és vezetésével a hazaiak pillanatok alatt elhúztak 13 pontra (34-21). A félidő utolsó percéig állandósult ez a különbség, ott aztán a vendégek kicsit zárkóztak, így a nagyszünet előtt csak nyolc pontos hátrányuk volt (40-32).

Fordulás után is a Split kezében maradt a kezdeményezés, tartották megszerzett előnyüket (48-39 a negyed derekán). Itt aztán egy óriási rövidzárlat következett, Suput, Gelabale és Wright vezetésével állva hagyták ellenfelüket a tavalyi kiírás ezüstérmesei, kettő és fél perccel az utolsó negyed előtt már 48-52-re a vendégek vezettek. Innen aztán óriási meccs lett belőle, végig szoros, egy kosáron belüli találkozót láthatott a publikum. Általában a Cedevita vezetett, de ott loholtak Vujcic-ék a nyakukon. A végjáték aztán pont Vujcic mennybemenetelét hozta: 68-69-nél az utolsó három percbe lépve gólpasszt adott Vukusic-nak, két fontos védőlepattanót jegyzett, kettő perccel a vége előtt dobott két pontot (72-69) és blokkolta a vendégek francia játékosát, Mikael Gelabale-t. 74-71-nél kihagyott ugyan egy triplát, de Suput a túloldalon két egyenlítési kísérletet is elpuskázott az utolsó támadásban, így nyertek a hazaiak, ezzel mindkét együttes 2-1-gyel áll három fordulót követően.

Split: Vujcic (21 p., 7 lep., 9 kih.f.), Vukusic (11 p., 5 lep.), Mimica (10 p.)

Cedevita: Andric (20 p., 9 kih.f), Wright (14 p., 7 lep.), Suput (10 p., 8 lep.), Gelabale (12 p.)