Adria-Liga: ismét jól hajrázott az Olimpija

Két-két hazai, illetve vendégsiker az érdekességekben bővelkedő szombati játéknap "kivonatos" eredménye. A CO Zagreb megszerezte első győzelmét az idegenben kissé félszegnek tűnő Buducsnoszt ellen. Ugyanez nem sikerült  Krka együttesének, amely a szoros csaták specialistájával, az eddig Szlovéniába két pontos különbséggel nyerni járó Siroki csapatával szemben maradt alul. Remek mérkőzésen újabb remek hajrát produkálva őrizte meg veretlenségét az Olimpija Ljubljana a Crvena Zvezda otthonában, a Hemofarm pedig szünet után gyűrte le a Helios együttesét. Nézzük mindezt részletesen.

CO Zagreb - Buducsnoszt 81-72 (24-14, 19-19, 22-17, 16-22)

A végső 9 pontos különbség  nem fejezi ki hűen, hogy milyen magabiztosan szerezte meg első győzelmét a Croatia osiguranje az idegenben a jelek szerint elég gyámoltalan montenegrói gárdával szemben. A zágrábiak lehengerlő módon kezdtek, majd a kiegyenlített második negyed után a harmadik tíz percben még egy lapáttal rátettek, így aztán a záró negyedben már kicsit ki is engedhettek.

Érdekességek a statisztikából.

CO Zagreb: Simon (23 p., 5/11 dupla, 2/5 tripla, 7/7 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda), May (21 p., 7/10 dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető, 8 lepattanó, 2 gólpassz, 3 eladott labda), Kasun (12 p., 6/9 dupla, 5 lepattanó, 1 gólpassz, 2 eladott labda), Mulaomerovic (8 p., 2/2 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető, 1 lepattanó, 5 gólpassz).

Buducsnoszt: Vucsevics (16 p., 4/10 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető, 4 lepattanó, 4 eladott labda), Bozsovics (11 p., 2/2 dupla, 1/2 tripla, 4/5 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda, Anderson (10 p., 1/4 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 3 eladott labda).

Hemofarm - Helios Domzale 83-70 (17-19, 22-21, 24-18, 20-12)

A szlovén együttes egy félidőn át tudta tartani a lépést a szerb gárdával, sőt a szünetben még a Helios vezetett egyetlen ponttal. Szünet után a ponterős Jeremics és lepattanók megszerzésében hatékony Szavovics vezetésével fokozatosan vette át a játék irányítását a Hemofarm, s végü gond nélkül nyert.

Hemofarm: Jeremics (22 p., 4/6 dupla, 3/6 tripla, 5/5 büntető, 2 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda), Szavovics (13 p., 3/6 dupla, 0/1 tripla, 7/9 büntető, 17 lepattanó, 1 gólpassz, 2-2 szerzett, eladott labda), Pantics (12 p. 4/7 dupla, 4/4 büntető, 3 lepattanó), Sutalo (12 p., 4/7 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető, 1 lepattanó, 5 gólpassz, 1 eladott labda).

Helios: Prepelic (15 p., 4/6 dupla, 0/4 tripla, 7/8 büntető, 2 lepattanó, 4 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda), Pasalic (11 p., 3/8 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett, 3 eladott labda), Gay (11 p., 3/6 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 2 gólpassz, 4 szerzett labda).

Crvena Zvezda - Olimpija Ljubljana 93-101 (34-34, 22-27, 26-17, 11-23)

Valóban a várt pazar, remek mérkőzést hozta a forduló rangadója. Az első tíz percben - pedig próbáltak védekezni a felek - szédületes dobópárbajt láthatott a belgrádi közönség. A valamivel küzdelmesebb második szakaszt követően a vendégek öt pontos előnnyel térhettek pihenőre. A kelleténél azonban valamivel tovább "maradtak bent" az öltözőben, így a térfélcsere után hihetetlen elszántsággal, s a remekül játszó Morrison vezérletével a Zvezda fordítani tudott, s 4 pontos előnnyel várta a záró szakaszt. Ez egészen a 37 .percig roppant izgalmasan alakult, akkor 91-90-re vezetett az Olimpja, amely, ahogy az előző meccsén, most is egy parádés hajrát vágott ki, s az utolsó 3 percet 11-3-ra nyerve nagy csatát nyert meg idegenben, többek között a pazar dobókészségét szezon során először felvillantó finn Salin jóvoltából, és a center Vardának is "sült" a keze távolról.

Zvezda: Morrison (30 p. 9/14 dupla, 3/5 tripla, 3/3 büntető, 1 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett labda), Szubotics (16 p., 4/8 dupla, 1/3 tripla, 5/7 büntető, 4 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda), Ilics (10 p., 4/4 dupla, 2/2 büntető, 8 lepattanó).

Olimpija: Salin (23 p., 1/2 dupla, 6/7 tripla, 3/5 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Varda (16 p., 3/4 dupla, 3/3 tripla, 1/2 bünettő, 1 lepattanó, 2 gólpassz, 1 eldott labda), Markota (11 p., 3/3 dupla, 1/1 tripla, 2/3 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz).

Krka - Siroki 71-73 (23-18, 15-22, 19-13, 14-20)

Második szlovéniai fellépése alkalmával a második kétpontos sikerét érte el a Siroki. Ezúttal egy nem túl kosárgazdag, ugyanakkor rendkívül fordulatos, hullámzó összecsapáson diadalmaskodott a bosnyák együttes. A páratlan negyedek a Krka csapatáé voltak a párosak pedig - így a záró, negyedik is -  a vendég együtteséi. Hiába játszott az eddig nyújtottnál Zoran Dragic valamivel, Jure Balazic pedig sokkal jobban, a Krka-ban ezúttal a légiósok "betliztek", Jordan - 3-as indexet "hozott össze". A Siroki sikerében döntő szerepük volt a büntetőknek, a vendégek 25-ből 21-et értékesítettek, míg a hazai együttes játékosai 21-ből csak 12-t, így nyeretlen maradt a Krka. .

Krka: Balazic (19 p., 7/10 dupla, 1/3 tripla, 2/5 büntető, 9 lepattanó), Z. Dragic (16 p., 4/7 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett, 2 eladott labda), Krivec (16 p., 5/6 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető, 1 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Jordan (5 p., 2/9 dupla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda)

Siroki: Pilepic (22 p., 3/5 dupla, 2/6 tripla, 10/10 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Collins (12 p., (4/8 dupla, 4/4 büntető, 5 lepattanó, 1 szerzett labda), Sakic (10 p., 1/4 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Ramljak (10 p., 2/3 dupla, 1/4 tripla, 3/5 büntető, 8 lepattanó).