BSL, 11. forduló: Csillaghullás a hosszabbításokban

Meglepetésre az Efes és a címvédő Karsiyaka is nagy előnyt leadva, hosszabbítás után kapott ki, a Galata viszont megmenekült a túlóra után.

Fenerbahce Ülker (8-3) – Trabzonspor Medical Park (4-7) 81-70

A feldobástól a lefújásig végig vezetve, illetve a negyedik negyedben 34 pontot termelve győzte le a Fenerbahce a Trabzonsport. Elsősorban Dwight Hardy (18/3 pont, 5 gólpassz) és Andrija Sztipanovics (16 pont, 8 lepattanó, 9/8 mezőnyből) révén próbáltak kapaszkodni ugyan a vendégek, ám a Fener túl sok volt nekik, nem tudták megfordítani a meccset. Többen is egészen remek napot fogtak ki az isztambuliaktól, közülük különösen Luigi Datome (17/9 pont, 5 lepattanó, 3/3 tripla) és Bobby Dixon (16/12 pont, 4 gólpassz) játszott eredményesen.

Royal Hali Gaziantep (6-5) – Anadolu Efes (7-3) 97-96 h.u.

A szenzációsan játszó Earl Calloway (28/12 pont, 9 gólpassz, 7 lepattanó) duplájával hosszabbítás után meg tudta verni az Efest a Gaziantep. Hatalmas bravúr volt ez a hazaiaktól a sztárcsapat ellen, annál is inkább, mivel a Thomas Heurtel (15/3 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó) által dirigált Efes már 16 ponttal vezetett a második negyedben (11-27). Félidőre azonban felzárkózott -3-ra, majd a nagyszünet után már többnyire a Gaziantep vezetett, Derrick Brown (20/9 pont, 5 lepattanó) hármasa mégis az Efest juttatta előnyhöz a végén (81-83), ami után a szintén kiváló Andy Rautins (19/15 pont, 5 lepattanó) mentette hosszabbításra a meccset a házigazdáknak. A túlóra során felváltva estek a kosarak, végül aztán 4 másodperccel a vége előtt Calloway lett a hős.

Torku Konyaspor (4-6) – Pinar Karsiyaka (6-5) 79-77 h.u.

Hiába vezetett három és fél negyeden keresztül magabiztosan a Karsiyaka a Konyaspor ellen, az Efeshez hasonlóan a címvédő is elbukott hosszabbítás után. Az izmiriek vesztét Clay Tucker (23/18 pont, 6 lepattanó) okozta, aki az extra játékidő utolsó másodpercében dobta be a győztes kosarat. Pedig a Karsiyaka már 15 pontos fórban is volt a harmadik negyed derekán (36-51), ám a jól küzdő konyaiak visszajöttek a meccsbe, majd Sean Williams (14 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) büntetőjével előbb kiharcolták a hosszabbítást, majd Tucker megnyerte a meccset a vendéglátóknak. A Karsiyaka legjobbjai ezúttal Josh Carter (23/9 pont, 7 lepattanó) és Kenny Gabriel (17/12 pont, 9 lepattanó) voltak.

Darüssafaka Dogus (7-4) – Besiktas Sompo Japan (5-6) 99-86

A hét közben történelmi sikert elérő, azaz az Euroligában továbbjutó Darüssafaka gond nélkül intézte el a Eurocupban a Szolnok csoportjából kiesett Besiktast. A hazaiak már az első negyedben tízpontos előnyt szereztek, amit kisebb-nagyobb ingadozásokkal a meccs végéig meg is tartottak. Jamon Lucas Gordon (17/6 pont, 4 gólpassz) és Manuchar Markoishvili (16/12 pont, 4/4 tripla) játszottak a legeredményesebben a Darüssafakában, a túloldalon pedig Maciej Lampe (23 pont, 5 lepattanó, 13/10 mezőnyből) és Randy Culpepper (19/6 pont) extrája is csak arra volt elég, hogy ne nőjön még tovább a különbség.

Galatasaray Odeabank (8-3) – Demir Insaat Büyükcekmece (4-6) 101-96 h.u.

A fordulóban volt egy harmadik hosszabbításos meccs is, hiszen meglepetésre a Galatasaray is túlórára kényszerült az újonc Büyükcekmece ellen. A bordó-sárgák viszont a végén jobban jöttek ki a ráadásból, pedig a rendes játékidőben a forgatókönyv hasonló volt, mint az Efes és a Karsiyaka összecsapásán. A Galata 67-47-nél már kereken hússzal vezetett, eldőlni látszott a találkozó. A vendégek azonban máshogy gondolták, és a hátralévő rendes játékidőt 40-20-ra megnyerve, Michael Roll (22/3 pont, 5 lepattanó) duplájával kivívták a hosszabbítást. A Galata azonban még időben eszmélt, és egy 11-2-es szakasszal behúzta a meccset az extra periódusban. A vendégeknél Roll mellett Erving Walker (20/9 pont) játszott még nagyon jól, a Galatában pedig Errick McCollum hiányában a hatalmas dupla-duplát hozó Joey Dorsey (18 pont, 16 lepattanó), illetve Vladimir Micov (18/9 pont) és Sinan Güler (17/9 pont, 9 gólpassz) léptek elő pontszerzésben.

Banvit BK (7-3) – Yesilgiresun Belediye (3-7) 87-77

A második félidőt egy elképesztő, 20-2-es rohammal kezdő Banvit ennek a nagy szériának köszönhetően megnyerte a Yesilgiresun elleni meccset. Az újonc addig nagyon összeszedetten játszott és vezetett is, így nagyon sajnálhatják a vendégek, hogy fordulás után az öltözőben maradtak. Hazai oldalon Courtney Fortson (25/6 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó) és Adrien Moerman (14/3 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés), a vendégeknél pedig Darnell Jackson (23/6 pont, 6 lepattanó, 7/6 mezőnyből) játszott extrát.

Muratbey Usak Sportif (7-3) – Istanbul BBSK (1-9) 90-73

Az Andre Harris (22/6 pont, 8 lepattanó), Giordan Watson (16 pont, 10 gólpassz, 8/7 mezőnyből), Paul Harris (18/9 pont, 9 lepattanó) trió vezérletével magabiztosan intézte el az Usak a gyengécske Istanbult. A házigazdák ezzel megőrizték remek pozíciójukat a tabellán és továbbra is jó helyzetből harcolnak a rájátszásért.

Rönesans TED Ankara Kolejliler (5-6) – Türk Telekom (2-8) 89-70

Az elmúlt öt meccséből négyet megnyerő Ankara gond nélkül nyerte meg a fővárosi rangadót a Türk Telekom ellen. A vendégek 0-2-nél vezettek először és utoljára, az Ankara nem adott esélyt nekik. A hazaiaknál hemzsegtek a jobbnál jobb teljesítmények, hiszen Kalin Lucas (22/9 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó), Viktor Sanikidze (15/6 pont, 13 lepattanó), Martynas Gecevicius (15/9 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) és Marko Tomas (18/12 pont, 6 lepattanó) is nagyszerűek voltak. A Türk Telekomban Michael Jenkins (22/15 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) volt a legjobb.