BSL, 19. forduló: Nehéz napjuk volt a sztárcsapatoknak

Az egyaránt esélyesként pályára lépő euroligás alakulatok közül a Fener csak hosszabbításban, az Efes 2, a Darüssafaka pedig 3 ponttal nyert, míg a Galata ki is kapott odahaza. A BL-ben is menetelő Besiktas és friss kupagyőztes Banvit viszont magabiztosak voltak, így továbbra is őrzik harmadik-negyedik helyüket.

Pinar Karsiyaka (10-9) – Fenerbahce (17-2) 73-85 h.u.

Az Olympiakosz elleni nagy hétközi győzelem után újabb roppant kemény meccs várt a Fenerbahcéra, hiszen a címvédő csak hosszabbítás után tudott nyerni a Karsiyaka vendégeként. A Fener egyébként végig vezette szinte az egész mérkőzést, a végén azonban mégis Bobby Dixonnak (16/12 pont, 7 gólpassz, 7 lepattanó) kellett egyenlítenie büntetőivel. A túlóra során aztán már nem volt pardon, a vendégek ismét beerősítettek és állva hagyták az izmirieket. A Fenerben Dixon mellett James Nunnally (23/12 pont), Bogdan Bogdanovics (15/3 pont, 4 gólpassz), Nikola Kalinics (13/6 pont,8 lepattanó, 4 gólpassz) és Anthony Bennett (10 pont, 10 lepattanó) is nagyszerűen játszott, a Karsiyaka legeredményesebbjei pedig DaJuan Summers (20/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Josh Owens (18 pont, 4 lepattanó) és Michael Green (15 pont, 10 gólpassz, 5 lepattanó) voltak.

Muratbey Usak Sportif (5-14) – Anadolu Efes (17-2) 78-80

A bajnokság nyitófordulójában az Usak megtréfálta a címvédő Fenerbahcét, és most az Efes ellen is közel állt a bravúrhoz a tabella hátsó felében kullogó kiscsapat. Igaz ez akkor is, ha a hazaiak egyetlen másodpercig sem vezettek ezen a találkozón és a negyedik negyed elején még 14 pontos hátrányban (53-67) voltak. Az Efes ekkor alighanem már lezártnak tekintette a találkozót, ez pedig hiba volt, és a jól küzdő Usak elkezdett felzárkózni. 2 pontnál közelebb azonban nem jutottak, 76-78-nál két támadás során is megremegett a kezük, így nem született meglepetés. Az Efesben ezúttal az Alex Kirk (15/6 pont, 5 lepattanó), Cedi Osman (14/6 pont), Tyler Honeycutt (13/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Bryant Dunston (13 pont, 4 lepattanó) négyes vitte a prímet, az Usakban viszont a brutális meccset játszó Zach Auguste (22 pont, 19 lepattanó, 3 blokk, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés), illetve Sarunas Vasiliauskas (19/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) és Shaquille McKissic (17 pont) mellé nem nőtt fel senki a társak közül.

Darüssafaka Dogus (13-6) – Trabzonspor Medical Park (7-12) 82-79

A Fenerhez és az Efeshez hasonlóan a Darüssafakának is akadtak nehéz pillanatai a hétvégi, esélyesként lejátszott mérkőzésükön, ám végül a Blatt-legénység is győztesen hagyhatta el a pályát a Trabzonspor ellen. A Dogus egy 15-0-s rohammal húzott el már az első negyedben, a Trabzonspor azonban kitartóan üldözte őket, és a negyedik negyed elején már náluk volt az előny (65-69). A Brad Wanamaker (19/6 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz), Adrien Moerman (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Scottie Wilbekin (14/9 pont, 5 gólpassz) vezette Darüssafaka aztán újra megrázta magát, produkáltak egy 15-4-es szakaszt és eldöntötték a mérkőzést. A jól küzdő Trabzonsporban hatan dobtak 10 pont fölött, közülük Stefan Moody (16/3 pont, 5 gólpassz) lett a legeredményesebb.

Galatasaray Odeabank (11-8) – Gaziantep Basketbol (9-10) 66-79

Az óriási dupla-duplát hozó Jerry Jefferson (31 pont, 12 lepattanó, 17/13 mezőnyből) vezérletével hatalmas bravúrt ért el a Gaziantep a Galatasaray otthonában, amivel a vendégek jócskán megnövelték playoff-esélyeiket. A nagyszünetben még 9 ponttal (38-29) vezetett a Galata, majd hamar kiegyenlítetté vált a találkozó, és a negyedik negyed elején még mindig egál volt az állás (62-62). Ezt követően aztán teljesen leállt és a meccs végég már csupán 4 pontot tudott összekaparni a Galata, így a Gaziantep 17-4-gyel zárta le a találkozót és ért el komoly bravúrt. A vendégeknél Jefferson mellett Marcus Denmon (17/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés) és Marcus Haislip (15 pont, 7 lepattanó) is nagyon jó volt, a Galatában viszont csak Sinan Gülert (20/9 pont, 4 lepattanó) lehet kiemelni.

Yesilgiresun Belediye (8-11) – Besiktas Sompo Japan (15-4) 62-82

Könnyedén hozta a Besiktas a Yesilgiresun elleni találkozóját is, így a menetelő fekete-fehérek továbbra is biztosan őrzik harmadik pozíciójukat a tabellán. A vendégek 17-8-as vezetést szereztek az első percekben, innentől pedig a hazaiak végig csak futottak utánuk, eredménytelenül. A Besiktas és a mezőny legjobbja Earl Clark (21/9 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) volt, a Yesilgiresunban pedig Ricky Ledo (19/15 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Anthony Gill (18/6 pont, 4 lepattanó) hozták a legjobb statisztikákat.

Demir Insaat Büyükcekmece (6-13) – Banvit BK (14-5) 65-89

A Besiktashoz hasonlóan a múlt hétvégén nagy bravúrral kupagyőzelmet ünnaplő Banvit is magabiztosan intézte el soros ellenfelét a Büyükcekmece személyében. A találkozó képe is meglehetősen hasonlított a másik BL-csapat meccsére, hiszen itt a Banvit 9-0-s kezdése adott megfelelő alaphangot a találkozónak. A balikesiriek győzelme is a magas szintű csapatmunkának volt köszönhető, hiszen öt játékosuk dobott 10 és 14 pont között, a legeredményesebb Damian Kulig (14/9 pont, 5/5 mezőnyből), a leghasznosabb pedig Jordan Theodore (12/6 pont, 10 gólpassz, 6 lepattanó) volt közülük. A házigazdák legjobbja Angelo Caloiaro (18/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) volt.

Best Balikesir (3-16) – Tofas Bursa (9-10) 81-86

Tony Crocker (20/12 pont, 4 lepattanó) hathatós közreműködésével nyerni tudott a rájátszásba igyekvő Tofas a Best Balikesir vendégeként, az ex-fehérvári légiós a mezőny legeredményesebbjének bizonyult. Változatos mérkőzés volt ez, hiszen az első félidőben még a hazaiak mentek 12-vel (34-22), majd a vendégek 10-zel (57-67), a nagy adok-kapokból aztán végül a bursaiak jöttek ki jobban. Crocker mellett a tripla-dupla közeli számokat hozó Baris Ermis (18/3 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés) illetve Sammy Mejia (16/9 pont, 6 lepattanó) is nagyszerűen játszott a Tofasban, a hazaiaknál pedig a Delroy James (19/12 pont, 6 lepattanó), Randy Culpepper (19/6 pont, 5 lepattanó), Ike Ofoegbu (18/3 pont, 4 lepattanó) trió remekelt.

Istanbul BBSK (6-13) – Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (1-18) 100-81

Könnyedén intézte el az Istanbul is az Ankarát, a fővárosiak a nem éppen topcsapat riválisuk ellen sem tudtak partiban lenni. A hazaiak 12-0-s kezdéssel demoralizálták ellenfelüket, ami után már végig biztosan vezettek. Az öt kétszámjegyű pontot szerző Istanbul-játékos közül Sean Armand (20/12 pont, 5 gólpassz) és a Minszktől átigazolt Djordje Gagics (16 pont, 5 lepattanó) emelkedtek ki, a vendégeknél pedig Dominique Morrison (25/12 pont) és Shannon Shorter (22 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés) hozták a szokásos kiváló statisztikájukat.