BSL, 20. forduló: Újabb rangadót nyert a Fener

Az idei szezonban immár a negyedik kiváló rangadót játszotta egymással a Fener és a Darüssafaka, amiből most a címvédő jött ki jobban. A Blatt-legénységnek így duplán rossz köre volt, hiszen a többi élcsapat közül az Efes, a Besiktas, a Banvit és a Galata is nyerni tudott.

Fenerbahce (18-2) – Darüssafaka Dogus (13-7) 79-76

2-2-re javította a Fenerbahce a Darüssafaka elleni idei mérlegét, hiszen miután az Euroligában oda-vissza nyertek a Blatt-tanítványok, addig a bajnokságban másodszor is a Fener diadalmaskodott. Ez a mérkőzés ráadásul szinte ugyanolyan eredményt hozott, mint az első egymás elleni bajnoki (79-78), és itt sem volt sokkal kevésbé drámai a végjáték. Két ellentétes félidőt láthatott ezúttal a nagyérdemű, hiszen a meccs első fele egyértelműen a Darüssafakáé volt, 17-29-nél alakult ki a javukra a legnagyobb különbség. A második 20 percben aztán már szinte végig a Fenernél volt az előny, 71-61-nél pedig eldőlni látszott a találkozó. Innen aztán egy 13-2-es rohamot vezényeltek a vendégek, és az ismét remekül játszó Brad Wanamaker (18/3 pont, 4 lepattanó) triplájával már ők vezettek (73-74). Erre aztán a hazaiak ásza, Bogdan Bogdanovics (13/6 pont) válaszolt két duplával, majd Bobby Dixon (18/12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) is bedobott két büntetőt, így végül a tavalyi bajnok örülhetett.

Anadolu Efes (18-2) – Tofas Bursa (9-11) 81-58

Tony Crocker mindössze 4 pontot tudott dobni az Efes otthonában, és a Tofas legeredményesebbje, Kalojan Ivanov (14/3 pont) sem jutott tovább 14 pontnál, extra teljesítmények nélkül pedig nem lehetett esélyük a bursaiaknak a másik élcsapat otthonában. Az első negyed végén 19-9-re, a félidő előtt pedig már 40-22-re vezetett az Efes, így a meccs második fele már formalitás volt csupán. Az isztambuliak legjobbjai Can Mutaf (16/15 pont) és Thomas Heurtel (12/6 pont, 9 gólpassz) voltak ezúttal.

Besiktas Sompo Japan (16-4) – Pinar Karsiyaka (10-10) 86-81

Továbbra is hasít a bajnokság harmadik helyén álló Besiktas, hiszen a Karsiyakát is két vállra fektették a fekete-fehérek, ezzel ez már a legutóbbi 13 meccsükön a 11. győzelmük volt, csak a két éllovas nagyágyútól, a Fenertől és az Efestől szenvedtek vereséget. Ezt a találkozót is magabiztosan hozták, lényegében végig vezettek, 58-42-nél már 16 pont is volt az előnyük. 77-nél aztán egalizáltak ugyan a Michael Green (24/9 pont, 8 gólpassz) és DaJuan Summers (18/6 pont, 9 lepattanó) által húzott izmiriek, ám ekkor a Besiktas egyik legjobbja, Earl Clark (17/6 pont, 8 gólpassz) dobott zsinórban 6 pontot, amivel megmenekültek a hazaiak. Clark mellett D.J. Strawberry (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 blokk, 3 gólpassz) és Vladimir Stimac (17 pont, 11 lepattanó) is kiváló számokat hozott a Besiktasban.

Trabzonspor Medical Park (7-13) – Galatasaray Odeabank (12-8) 73-80

A hétközi Euroliga-meccsen a Galatasaray hatalmas bravúrral megverte az éllovas Real Madridot, és ezt a lendületet kihasználva Trabzonban is diadalmaskodni tudtak az Ataman-tanítványok. A szoros első félidő után a második már egyértelműen a Galatáé volt, a meccs második 20 percében már egyszer sem vezettek a hazaiak, akik addig elsősorban a tavaly még a bordó-sárgáknál játszó Caleb Green (24 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) vezérletével igyekeztek megnehezíteni esélyesebb ellenfelük dolgát. A végére aztán győzött a túlerő, hat Galata-játékos is 10 pont fölé jutott, akik közül Vladimir Micov (16/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó), Tibor Pleiss (14 pont, 11 lepattanó) és Sinan Güler (12/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Banvit BK (15-5) – Best Balikesir (3-17) 79-73

A Besiktas mellett a Banvit sem nagyon tud hibázni, hosszú fordulók óta ők sem engedik kitúrni magukat a legjobb négyből. A balikesiri rangadót is különösebb gond nélkül hozták a városi „kistestvér” Best ellen, ahol az első félidő még teljesen kiegyenlített volt ugyan, ám a másodikat ragyogóan kezdte a Banvit és innentől már 10 pont körüli előnnyel végig a kezükben volt a meccs. A Best egyébként beerősített nemrég, hiszen a most is jól játszó Ike Ofoegbu (19/3 pont), Delroy James (15/3 pont) és Andrew Andrews (14/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) mellé leigazolták a Barcelonától kitett Joey Dorseyt (10 pont, 12 lepattanó) is centerposztra, vele próbálják meg kiharcolni a bennmaradást. A Banvitban Furkan Korkmaz (19/9 pont, 5 lepattanó), Gediminas Orelik (18/9 pont, 4 lepattanó) és Jordan Theodore (16/6 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) nyújtottak kiemelkedőt.

Gaziantep Basketbol (10-10) – Demir Insaat Büyükcekmece (6-14) 78-67

Nem hibázott odahaza a Büyükcekmece ellen a Gaziantep sem, így a playoffba igyekvő alakulat szépen kihasználta a vetélytársak közül a Tofas, a Yesilgiresun és a Karsiyaka botlását. A házigazdák a második negyed végén és a harmadik elején produkáltak egy összességében 15-3-as futást, amivel kétszámjegyűre nőtt a különbség, és ebből nem nagyon engedtek már a folytatásban. A Gaziantep vezérei ezúttal is Marcus Denmon (18/12 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Jerry Jefferson (14 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) voltak, a vendégeknél pedig Jerry Johnson (11/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) nyújtotta a legkomplexebb teljesítményt.

Muratbey Usak Sportif (6-14) – Istanbul BBSK (6-14) 80-68

A második negyedtől kezdve már vezetett az Usak az Istanbul ellen, majd a negyedik játékrészt 14 megválaszolatlan ponttal kezdve be is biztosították sikerüket a hazaiak. Különösebb izgalmakat tehát nem tartogatott ez az alsóházi összecsapás, amelyen öt Usak-játékos jutott el 10 pont fölé. Közülük a legeredményesebb Saras Vasiliauskas (18/12 pont, 4 gólpassz), a leghasznosabb pedig Rolands Freimanis (13/6 pont, 9 lepattanó) lett.

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (2-18) – Yesilgiresun Belediye (8-12) 90-78

Azt lassan talán leírni is felesleges, hogy Shannon Shorter (17/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) és Dominique Morrison (24/6 pont, 4 lepattanó) kiválóan játszottak az Ankarában, ezúttal viszont Devin Thomas (14 pont, 14 lepattanó, 7 gólpassz) és a nemrég igazolt Ramon Galloway (22/9 pont, 5 lepattanó) is felnőttek melléjük, így pedig nem maradt el a fővárosiak sikere sem. Ez volt a második az Ankarának a szezonban, amivel megragadták utolsó utáni esélyüket, és ezzel talán elindulhatnak felfelé. Ez a meccs egyébként végig roppant egyoldalú volt, a hazaiak jó játékkal az első perctől vezettek és biztosan nyertek. A Yesilgiresun legjobbjai Ricky Ledo (25/15 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) és Anthony Gill (17 pont, 6 lepattanó) voltak.