Buducsnoszt-bravúr a Radnicski ellen

Az Adria-Liga vasárnapi játéknapján az Union Olimpija a szünet után juttatta érvényre nagyobb tudását a Helios otthonában. A játéknap legnagyobb meglepetését az idegenben eddig harmatos Buducsnoszt okozta azzal, hogy nyerni tudott a Radnicski otthonában. A Siroki váratlanul nagy ellenállást fejtett ki a Cibona pályáján.

Helios Domzale - Union Olimpija 63-77 (19-19, 20-17, 15-22, 9-19)

Hétközi sikertelen Euroliga-fellépése után az első félidőben elég tompán játszott az Olimpija, a nyeretlen Helios szünetben még vezetett. Szünet után aztán elsősorban idegenlégiósai jó játéka révén magára talált a sztárcsapat, a harmadik negyedben a maga javára fordította az állást, a záró szakaszban pedig már egyértelműen fölényben játszva biztossá tette győzelmét.

Érdekességek a statisztikából.

Helios: Prepelic (21 p., 4/5 dupla, 1/6 tripla, 10/11 büntető, 3 lepattanó, 2 eladott labda, 9 kiharcolt fault), Jeftic (10 p., 1/1 dupla, 2/2 tripla, 2/2 büntető), Pasalic (9 p., 3/10 dupla, 1/3 tripla, 6 lepattanó)

Olimpija: Thompson (21 perc, 23 p., 9/9 dupla, 5/8 büntető, 4 lepattanó), Makota (13 p., 5/6 dupla, 1/3 tripla, 1 lepattanó), Green (11 p., 3/6 dupla, 0/3 tripla, 5/5 büntető, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda), Woodside (10 p., 0/4 dupla, 1/2 tripla, 7/8 büntető, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 eladott labda).

Radnicski - Buducsnoszt 62-74 (22-20, 6-19, 20-12, 14-23)

A forduló meglepetése! Az idegenben eddig nem nagyon vitézkedő Buducsnoszt biztosan nyert az eddigi fordulókban kifejezetten jó benyomást keltő, ám ezúttal igen gyenge dobóformát kifogó kragujevaci együttes otthonában. A Radnicski részéről ezúttal nem egy, de két fecske sem csinált nyarat, nem nőtt fel senki a Pijakovics-Simon duóhoz. A Buducsnoszt győzelmében amellett, hogy a lepattanócsatát 41-29-re nyerte a podoricai együttes, főszerepe volt a hazaiakéhoz képest hárompontos dobások lényegesen jobb - több mint kétszer olyan hatékony - végrehajtásának. A Radnicski 5/27-es (18,5%)-os mutatójával szemben a Buducsnoszt játékosai 14/36 (39%)-os eredményességgel céloztak távolról.

Radnicski: Simon (22 p., 10/13 dupla, 2/5 büntető, 8 lepattanó), Pijakovics (17 p., 3/5 dupla, 3/10 tripla, 2/4 büntető, 2 lepattanó, 8 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Bircsevics (8 p., 2/5 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 3 lepattanó), Markovics (4 pont, 0/6 tripla, 4/4 büntető, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda).

Buducsnoszt: Krsztovics (18 p., 1/2 dupla, 5/9 tripla, 1/2 büntető, 4 gólpassz, 2 eladott labda), Vucsevics (14 p., 5/8 dupla, 1/4 tripla, 1/1 büntető, 10 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Vitkovac (12 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla,1/4 büntető, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda), Anderson (12 p., 0/3 dupla, 4/7 tripla, 1 lepattanó,7 gólpassz, 2 szerzett, 5 eladott labda).

Cibona -Siroki 75-70 (18-19, 27-10, 11-22, 19-19)

A kiegyenlített első negyed után a másodikban átrohant ellenfelén a Cibona, s a félidőre megszerzett 16 pontos előnye alapján úgy tűnt, el is döntötte a meccset. Talán a zágrábi együttes játékosai maguk is elhitték ezt, nem úgy a bosnyák gárda kosarasai. A harmadik negyedben egy igen kemény, agresszív játékkal lepték meg a horvátokat, akik a végén csak nagy nehézségek árán tudták kiharcolni a győzelmet.

Cibona: Barbour (20 p., 5/11 dupla, 2/2 tripla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda), Rudez (17 p., 6/8 dupla, 0/2 tripla, 5/5 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett labda), Zizic (12 p., 5/7 dupla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 1 eladott labda), Kovacevic (11 p., 4/6 dupla, 1/4 tripla, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett, 1 eladott labda).

Siroki: Pilepic (17 p., 3/5 dupla, 3/8 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Collins (13 p., 4/5 dupla, 5 /7 büntető, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 1 blokk), Sakic (11 p., 2/3 dupla, 1/2 tripla, 4/5 büntető, 4-4 lepattanó és eladott labda).

Fotó: kkradnicki.rs