Görög bajnokság: Trotter dupla-dupla közelben

Obie Trotter ismét jól játszott, történelmi győzelem a Lavriónál, játszadozott a Pana, sereghajtó a PAOK.

A görög első osztály harmadik fordulóját rendezték a múlt hétvégén, melyben Trotter Obie együttese megszerezte második győzelmét, a sikernek pedig az amerikai-magyar kettős állampolgárságú irányító tevékeny részese volt. A különösebb meglepetés nélkül lezajló fordulóban megszületett az újonc Lavrio első sikere, a Panathinaikosz csak egy félidőt kosárlabdázott, mégis nyert, a PAOK pedig egyre mélyebbre süllyed.

3. forduló

Kavala (1-2) - Koroivosz (2-1) 74-89 (19-20, 14-22, 19-25, 22-22)

Igazi csapatjátékának köszönhetően könyvelhetett el fontos győzelmet a Koroivosz. A vendég együttes a második és harmadik játékrészben irányította a játékot, diktálta a tempót, és ennek köszönhetően 14 pontot vert ebben a húszperces periódusban ellenfelére. A lepattanózás teljesen kiegyenlített volt, de a hazaiak csak 10, míg a vendégek 22 gólpasszt osztottak ki és csak 7 eladott labdát vétettek. A sikerből hatalmas részt vállalt Trotter Obie, aki kezdőként 33 percet töltött a parketten, 14/3 ponttal (10-ből 6 mezőnyből, 4-ből 1 tripla, 4-ből 1 büntető), 4 lepattanóval, 8 gólpasszal, 5 kiharcolt faulttal, 3 szerzett, 2 eladott labdával és 1 kiosztott blokkal zárta az összecsapást. 24-es VAL mutatójával együttesében a leghasznosabb játékosnak bizonyult.

Arisz (2-1) - PAOK (0-3) 84-72 (22-20, 19-19, 22-17, 21-16)

A PAOK továbbra is csak esik-kel (de inkább előbbi) hazája bajnokságában. Ez alkalommal az Arisz otthonában kapituláltak, ami alapjában véve is egy nehéz kirándulás a többi csapat számára. A sárga-fekete mezes hazaiak brutális fölénnyel nyerték a lepattanózást (47-23), 11-gyel több támadólepattanót szedtek, mint a PAOK. A legkiemelkedőbb teljesítményt Okaro White hozta 27/9 pontjával és 11 lepattanójával. A vendégek mindezek ellenére meccsben lehettek volna, de tíz büntetőt puskáztak el, valamint gyenge, 37%-os dobóformát hoztak, s jelen pillanatban nyeretlenül állnak.

Nea Kifiszia (2-1) - Lavrio (1-2) 79-82 (25-21, 18-28, 23-16, 13-17)

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen nyert a Lavrio, mely azt jelentette, hogy a csapat megszerezte történelmének első élvonalbeli sikerét. A vendégek az első negyedben nem védekeztek túl jól, a második tíz percre némileg javultak ebben a játékelemben, de emellett a támadásokat is több sikerrel fejezték be. Hiába szerzett jóval kevesebb lepattanót a vendég csapat (27-41), döntetlenről futhattak neki a záró tíz percnek a felek. Hiába a szűkebb lehetőségek, a 17(!) támadólepattanó a hazaiak részéről, a jó triplázás (11/21), valamint Jamal Nixon (22/12 pont, 10-ből 8 mezőnyből, 6 gólpassz) és Petrosz Kappisz (21/3 pont, 7 lepattanó) révbe vitték a Lavriót.

AEK Athen (3-0) - Trikalla (2-1) 82-65 (20-23, 24-13, 22-16, 16-15)

Egy negyedet adott ellenfelének a még veretlen AEK, a Trikalla jól kezdett támadásban és három ponttal megnyerte az első játékrészt. Innen viszont már a hazaiak diktálták a tempót, 23 gólpasszt kiosztva domináltak, védekezésükkel pedig megoldhatatlan feladat elé állították a Trikalla játékosait, akik csupán 42 pontig jutottak a további három negyedben. A vendéglátóknál Chris Warren 10 pontja mellé 14 gólpasszt osztott ki - 3 eladott labdával csupán -, Lukasz Mavrokefalidisz pedig szinte dobást sem hibázott, így jutott el 26/3 pontig és 33-as VAL-mutatóig.

Apollon Patrasz (0-3) - Kolosszosz (2-1) 58-74 (13-20, 16-20, 19-16, 10-18)

Tovább folytatódott a hazaiak vesszőfutása. Martin Pahlmblad együttese már az első félidőben hátrányba került, s bár a harmadik játékrészben közelebb került, a győzelemre nem volt esélye. Az ex-pécsi játékos 30 játékperc után pontozódott ki, 8/6 pontot (8-ből 3 mezőnyből, 6-ból 2 hárompontos) és 2 lepattanót tett csupán a közösbe, -1-es VAL-értékkel végzett. A vendégek annak köszönhetően kerekedtek felül, hogy jóval pontosabban értékesítették helyzeteiket, de fogalmazhatunk úgy is, hogy védelmük zárt jól, hiszen csak 58 pontot engedélyeztek.

AGOR (1-2) - Panathinaikosz (3-0) 60-84 (23-18, 20-19, 8-23, 9-24)

Két negyed után azt hihettük, hogy megszületik a forduló meglepetése, ugyanis a hazaiak 6 ponttal vezettek húsz perc játék után. Itt viszont Alekszandar Djordjevics együttese átkapcsolt egy másik sebességi fokozatba, s teljesen megfojtotta a hazaiak támadásait. Az AGOR a harmadik tíz perc során 8, a záró játékrészben 9 pontot írt az eredményjelzőre, miközben az 50% feletti hatékonysággal triplázó zöld-fehérek 47 pontot termeltek, s végül egy félidőnyi komolyabb játékkal is magabiztosan húzták be a mérkőzést.

Olympiakosz (2-1) - Arkadikosz (0-3) 89-44 (21-11, 29-4, 21-18, 18-11)

A játéknap legsimább mérkőzését láthatták a kilátogató nézők. Szemernyi izgalmat sem találhattak viszont, mivel a házigazda az első negyedben 10 pontos előnyt szerzett, a másodikban ehhez pedig további 25-öt tett hozzá, mivel 4(!) kapott ponttal lehozta ezt a játékrészt. A differencia végül 45 pontnál állt meg a mérkőzés végén, komoly leckét kapott az újonc, melyből Fociosz Lampropuloszt kell kiemelni 15 pontjával és 7 lepattanójával, a hazaiaknál nem akadt, aki 22 percnél többet töltött volna a parketten.