Rangadó helyett Partizan-gála Belgrádban

Csupán 15 percig volt érdekes a Partizan-Cibona rangadó az Adria-Liga harmadik fordulójának rangadóján. A címvédő belgrádiak az első félidő végén eldöntötték a meccset. A nap másik meccsén a Siroki ennél is gyorsabban, lényegében már az első negyedben döntésre vitte a dolgot Laskóban.

Partizan Beograd-Cibona Zagreb 91-67 (16-10, 27-16, 19-18, 29-23)

Az első szakasz a várt nagy küzdelmet hozta, jól védekezett a címvédő, így 6 pontos előnyt szerzett. A második szakasz elején nagyon feljavult támadásban a Cibona, s tengerentúli kosarasaik ponterős játéka révén a negyed közepére 25-23-ra feljött a zágrábi együttes. Ez a koncentrált jó játék úgy látszik,nagyon sokat kivett a vendégekből, a félidő utolsó bő 4 percében ugyanis Chase révén csupán egy triplára futotta erejükből. Ugyanakkor a Partizan parádézott, Andusics két triplájára, valamint Raduljica kosaraira alapozva egy 18-3-as futással zárta a félidőt, s szünetben 43-26-ra vezetett.

A harmadik negyed elején kiegyenlített játék mellett őrizte magabiztos előnyét a Partizan.
Hogy mennyire egységes csapatjátékot nyújtott a biztosan vezető címvédő, azt jól mutatta az adat,hogy a 35. percben, amikor Raduljica kosárplusz büntetős akciójával 72-53-ra alakította az eredményt, a center lett az első hazai játékos,aki túljutott a 10 ponton... Nem valószínű, hogy közvetlenül ettől, de tény, hogy utána - többek között Andusics újabb két triplája révén -egy 13-2-es rohanást mutatott be a Partizan, amely egységes csapatjátékot nyújtva a vártnál jóval magabiztosabban, fölényen, szinte kiütéssel nyerte a mérkőzést, amelyet az első félidő végén döntött el. A meccsnek csupán 15 percig volt  igazi derby jellege...

Érdekességek a statisztikából:

Partizan: Andusics (15:45 perc, 14 p., 1/2 dupla, 4/7 tripla, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 eladott labda), Raduljica (15:45 perc, 12 p., 4/4 dupla, 4/4 büntető, 6 lepattanó), Katics (9:15 perc, 11 p., 4/5 dupla, 3/4 büntető, 4 lepattanó), Law (7 p., 2/4 dupla, 1/1 tripla, 5 gólpassz),

Cibona: Chase (16 p., 2/3 dupla, 3/8 tripla, 3/5 büntető, 3 eladott labda), Barbour (11 p., 1/3 dupla, 3/4 tripla, 3 lepattanó, 4 gólpassz) Zizic (10 p. 4/11 dupla, 2/2 büntető, 4 lepattanó), Lalic (14:15 perc, 10 p., 3/4 dupla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 2 eladott labda).

Aki szeretné megtekinteni az összecsapást, IDE kattintva teheti meg.

Zlatorog Lasko - Siroki 53-78 (10-22, 15-20, 14-9, 14-27)

Mivel az első félidőben a nyeretlen hazai együttesből csupán Panic nyújtott nemzetközi szintű teljesítményt, az egységesebb, összeszedettebben kosarazó vendég bosnyák gárda megnyugtató, 17 pontos előnyt szerzett. A második félidőben, ha támadásban nem is, védekezésben, agresszivitásban sokat javult a Zlatorog. A záró szakasz elején aztán Pilepic megrázta, s megszórta magát, az ő eredményessége révén egy 10-0-s két és fél perccel nyitott a Siroki, s ezzel be is biztosította győzelmét.

Zlatorog: Panic (21 p., 5/10 dupla, 11/12 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda, 10 kiharcolt fault), Vujasinovic (6 p., 1/2 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Nilokic (5 p., 1/2 dupla, 0/1 tripla,3/4 büntető, 4 lepattanó, 1 szerzett labda), Lapornik (5 p,. 2/9 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 5 lepattanó, 2 szerzett, 5 eladott labda).

Siroki: Pilepic (19 p., 6/7 dupla, 2/4 tripla, 1/1 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 3 eladott labda), Collins (12 p., 4/5 dupla, 4/6 büntető, 7 lepattanó), Butorac (12 p., 2/3 dupla, 2/4 tripla, 2/4 büntető, 1 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda), Planinic (10 p., 5/5 dupla, 0/3 büntető, 2-2 lepattanó és eladott labda).