VTB Liga - Nyolcaddöntők, 1. meccs

Május elsején két találkozóval megkezdődött a VTB Liga kieséses szakasza. A két csoport harmadikjai a hatodikakkal, míg az ötödikek a negyedikekkel találkoztak, találkoznak egy két győzelemig tartó párharcban. Ma már két meccset lejátszottak a második körből is - nem aprózzák el a dolgot, kettő, illetve egy naponta játsszák az összecsapásokat -, ám előbb nézzük meg, mi is történt a nyolcaddöntők első mérkőzésein.

Triumph Ljuberci(orosz, B6) - Krasznaja Krilja(orosz, A3) 69-76 (21-22, 15-21, 15-16, 18-17)

Az első meccsen a EuroChallenge-győztes vendégek szinte végig előnyben voltak. Az első negyedben egyszer tudtak elhúzni hét ponttal, de általában ennél sokkal kevesebb, 1-2 pont volt a két csapat között. A második negyedben is hét pont volt a legnagyobb különbség, ám a felvonás második részére ez a differencia beállni látszódott. A fordulást követően szinte semmit nem változott a játék képe: kicsit jobban játszott a Krasznaja Krilja, tartották előnyüket, sőt, egyszer 10 pontra is el tudtak húzni. A negyedik játékrész elején nem úgy nézett ki, hogy ebből komoly meccs lehet. Háromszor, a 37. perc elején, a 39. perc végén és a 40. perc közepén tudott négy pontra feljönni a Triumph ellenfelére, ám ennél közelebb nem értek, így a Ljubercinek kétszer kellene győznie idegen környezetben ahhoz, hogy továbbjuthassanak. A hazaiaknál Kyle Landry (14 pont, 8 pattanó) és Tasmin Mitchell (19 pont), míg a túloldalon Nikita Balasov (14 pont, 10 pattanó) és Aaron Miles (12 pont, 5 gólpassz) vitték a prímet.

A párharc állása: 1-0 a Krasznaja Kriljának

Astana(kazah, A5) - VEF Riga(lett, B4) 89-76 (18-20, 18-23, 26-12, 27-21)

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a lett együttes, az első negyedben már hét egységgel is vezettek. A kazahok rendezték a sorokat, a második negyed legelején már átvették a vezetést, de a Riga jobban játszott a második felvonásban is, már kilenc ponttal is vezettek, a félidőben hét volt közte. A fordulás után nagyot fordult a világ képe, kevesebb mint kettő perc alatt egalizáltak a kazahok. Ezt követően egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs, a 27. percben aztán megindult az Astana és 10 perccel a vége előtt már ők vezettek héttel. Egyszer tudott visszajönni a Riga öt pontra, de ez volt a legkisebb fórja a hazaiaknak, simán nyerték a végén az első összecsapást. A letteknek nem nagyon kell aggódniuk még, hiszen a következő meccset otthon játsszák, és ha sikerül kiharcolniuk a harmadik találkozót, az is Lettország fővárosában kerül megrendezésre. A győztesnél David Simon (19 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk), Jerry Johnson (14 pont, 4 pattanó, 9 gólpassz) és Branko Cvetkovics (18 pont) voltak a legjobbak, a másik oldalon Antanas Kavaliauskas (12 pont, 9 pattanó), Kristaps Janicenoks (10 pont, 6 gólpassz) és Will Daniels (11 pont, 6 pattanó) voltak leghasznosabbak, de az alapszakasz MVP-jének választott Earl Rowland kifejezetten gyenge teljesítményt nyújtott önmagához képest.

A párharc állása: 1-0 az Astanának

Nyizsnyij Novgorod(orosz, B5) - Szpartak Szentpétervár(orosz, A4) 69-83 (15-19, 20-18, 24-13, 10-33)

Erről a mérkőzésről külön is beszámoltunk!

A párharc állása: 1-0 a Szpartak Szentpétervárnak

BC Donetsk(ukrán, A6) - Lokomotiv Kubany(orosz, B3) 80-86 (21-18, 18-23, 23-25, 18-20)

Kifejezetten jó meccset játszott egymással az ukránok idén minden szinten csalódást okozó kirakatcsapata és a EuroCup idei győztese. Az elején kiegyenlített erők küzdelmét láthatta az ukrán nagyérdemű, majd 10 pontra is elléptek a hazaiak az első negyed közepén, innen hozta vissza háromra a Kubany az első 10 perc végére. A második negyedben gyorsan fordítottak a vendégek, de nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni, a játékrész második fele pedig ezúttal a hazaiaké volt, Mantas Kalnietis triplája kellett, hogy két pontos előnnyel az orosz álljanak jobban a nagyszünetben. A teljes harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyedik felvonásban aztán előbb elhúzott 13-ra a Kubany, a 39. perc elején viszont már csak egy egység volt az előnyük. A végét aztán jobban bírták az oroszok, így elhozták a meccset idegenből is, két lehetőségük van lezárni otthon a párharcot. A Donyecknél Darius Songaila (24 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Kirilo Feszenko (14 pont, 8 pattanó) vezették a csapatot, míg a vendégeknél jóval többen nyújtottak jó, hasznos teljesítményt, közülük Kalnietisé (22 pont, 5 gólpassz, 5 pattanó) volt a legkiemelkedőbb.

A párharc állása: 1-0 a Lokomotiv Kubanynak