ACB Liga - 18. forduló

Előrehozott Király Kupa negyeddöntők és Hanga Ádámék harmadik győzelme. A real könnyedén lépte le a Malagát saját otthonában, a Barca Navarro nélkül is visszavágott a Valladolidnak a szezon eleji fiaskóért, míg a Caja megszenvedett saját pályáján a Zaragoza ellen.

Assignia Manresa – Blusens Monbus Obradoiro 83-69

Hanga Ádám és klubja, az Assignia Manresa az Obradoiro ellen úgy lépett pályára hazai környezetben, hogy számára gyakorlatilag élet-halál kérdés volt a győzelem még így az alapszakasz második felének legelején is, hiszen olyan hátrányban van jelenleg a katalán kiscsapat, melyből csak bravúrok árán tud visszakapaszkodni a még bennmaradást érő helyekhez. A próbálkozást siker koronázta, ebben pedig honfitársunk keze is vastagon benne volt!

Hanga kezdőként 26 percet tölthetett a parketten, ami alatt 8 pontot szórt 8-ból 2-es mezőnymutatóval, melyből 2-ből 0 volt a triplákra vonatkozó statisztika, 6 büntetőjéből viszont 4-et értékesíteni tudott. Ezen felül 2 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett labda, 4 kiharcolt fault és 3 dobásblokkolás szerepelt a neve mellett, s mindössze 1 labdát adott el.

A mérkőzés statisztikája.

A mérkőzés összefoglalója (videó).

Lagun Aro GBC – FIATC Joventut Badalona 67-73

Küzdős mérkőzést hozott a két együttes találkozója, melyen hiába uralta a festéken belüli területet a házigazda baszk alakulat (39-34 a lepattanó arány), a végén mégis a hajszálnyival jobban dobó katalánok örülhettek a lefújáskor. A Lagun Aro 18 támadólepttanót kaparintott meg a mérkőzésen, ám nem tudott élni az újabb és újabb kosárszerzési lehetőségével, míg a túloldalon nem képtelenek voltak feltartóztatni a dupla-dupláig jutó Ognjen Kuzmicot (12 pont, 10 lepattanó). A hazaiak legjobbja a 14-ig jutó Raul Neto lett.

Uxue Bilbao Basket – Herbalife Gran Canaria 81-70

Előrehozott Király Kupa negyeddöntőt játszottak Bilbaoban, ahol a hazai pálya ezúttal döntőnek bizonyult a baszkok javára. A 18-at szóró Mumbru vezette vendéglátók a második félidőben tudtak ellépni riválisuktól, amely ugyan többször visszakúszott a házigazdák nyakára, ám fordítaniuk egyszer sem sikerült. Lopez és Hamilton 12-12 egységgel járultak hozzá a győzelemhez, míg a kanáriknál a 18-al záró Brad Newley bizonyult a legeredményesebbnek.

Ucam Murcia – Cajasol Sevilla 73-81

Sorozatban negyedik sikerét könyvelte el a Sevilla, amely ezzel végre kezd régi fényében csillogni és távolodik a kieső zónától. Az első félidő, és különösen a nyitó negyed még a Murcia kénye-kedve szerint alakult, ám a térfélcserét követően a Holland-Satoroansky-Williams-Bogdanovics négyes fogat vállára vette a vendég együttest és csapatuk 81 pontjából 61-et szerezve a maguk javára fordították az összecsapást. A vesztes félnél is négyen érték el a tíz pontos határt, ám a 17-ig jutó Antelon kívül senki nem tudott bőségesebb terméssel előrukkolni.

Mad-Croc Fuenlabrada – Valencia Basket 72-69

Hiába zárt Dubljevics 20, Doellmann 19, Kelati pedig 14 ponttal a Valenciánál, mégsem ők, hanem a 37-ig jutó Feldeine ment menybe a mérkőzést követően. A hazaiak ásza a bőséges termés mellé kiosztott 5 gólpasszt is és leszedett 4 lepattanót, amivel a forduló MVP címe is nála landolt, csapatának pedig egy újabb értékes skalpot gyűjtött be. A nyitó és a záró szakaszban nyerte meg az összecsapást a Fuenlabrada, melyben a hét tripláig jutó Feldeinen kívül nem is akadt más kiugró egyéni teljesítmény, ám a dominikai parádéja is elég volt a bajnoki címre törő Valencia legyőzéséhez.

Caja Laboral – CAI Zaragoza 74-73

Ismét egy előrehozott Király Kupa negyeddöntő, ismét hazai sikerrel. Bár bő egy perccel a vége előtt még a Zaragoza járt előrébb öt ponttal az esélyesebb Caja pályáján, ám a baszkok szívós munkával ledolgozták hátárnyukat, Oleson pedig büntetőből megszerezte számukra a győzelmet. A rendkívül jó iramú mérkőzésen volt még esélye a győzelemre a vendégeknek pár másodperccel a lefújás előtt, ám dobásuk célt tévesztett így otthon tartotta a két pontot a baszk együttes. Aguilar 21 pontja így kevés volt zaragozai oldalon, a pontokon jobban osztozó házigazdák nagy hajrája kifizetődőbb volt. Idén a Copa del Reyt Vítoriában rendezik, így jó esély van rá, hogy hasonlóan izgalmas összecsapást láthatunk február elején is.

Unicaja Malaga – Real Madrid 67-91

Három negyedig tartotta a lépést a blancókkal a Malaga, az utolsó etapban viszont robbantott a 13 tripláig jutó királyi gárda és egy 8-25-ös záró szakasszal meglepően simára alakította a ”rangadó” végeredményét. Az andalúzoknál ismét csak Luka Zoric tudott kiugró performansszal előrukkolni (20 pont), mögötte a társak jócskán elmaradoztak átlaguktól, ami az ismét egységes csapatként működő fővárosiak ellen végzetes hibának minősül. Fél tucat madridi zárt 14-es teljesítményindex felett, ezzel pedig nem tudott mit kezdeni a zöld mezes házigazda, no meg a 16 eladott labdájuk sem segített, hogy elkapják a listavezetőt.

CB Canarias – Asefa Estudiantes Madrid 84-79

Nagy halat fogott az újonc Canarias, miután remek játékkal kényszerítette padlóra a jóval esélyesebb Estudiantes gárdáját. A hazaiaknál Levi Rost 22-vel vitte a prímet, Sekulic dupla-duplával (12 pont, 10 lepattanó) jelentkezett,, de Uriz is berámolt 15-t, míg Donaldson 8 pontja mellé kiosztott 3 blokkot és lekapakodott 11 lecsorgó lasztit. A túloldalon English (20 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) ihletett formája, valamint Kirksay (10 pont, 11 lepattanó) és Gabriel (15 pont) erősebb estéje sem volt elég a sikerhez, pláne, hogy a társaktól nem érkezett sok segítség, csak 17 eladott labda.

Blancos de Rueda Valladolid – FC Barcelona Regal 82-88

Hazai pályán nem sikerült megismételnie az első fordulóbeli bravúros barcelonai győzelmét a Valladolidnak, a Navarro nélkül felálló címvédő Huertas és Mickael vezérletével elhozta idegenben a két pontot vendéglátójától. A brazil kisember 16 pontja mellé 8 gólpasszt is kiosztott a találkozón, míg az amerikai erőcsatár 20 egységével volt a győztes csapat gólfelelőse. A két ász villogását egységesebb csapatmunkával próbálta a Valladolid ellensúlyozni, ám  a hajrát jobban bíró katalánok ellen ezúttal elmaradt ”világra szóló” meglepetés.