13 ponttal nyert a Benfica Sopronban

A Sopron KC a jó első negyed után fokozatosan került egyre nagyobb hátrányba a Benficával szemben, végül 65-78-ra kikapott.

FIBA Europe Cup, Első csoportkör, 2. forduló
Sopron KC (magyar, 0-2) - Sport Lisboa e Benfica (portugál, 1-1) 65-78
(23-16, 15-24, 11-18, 16-20)

Sopron KC: Laroche 16/6, Tiggs 18/6, Rancic 6/6, Tóth 3/3, Bavcic 14/3.
Csere: Takács 3/3, Radulovics 2, Dénes 1, Molnár 2.

Benfica: Fernandes 2, Cook 27/18, Andrade 8, Wilson 17/6, Fonseca 2.
Csere: Radic 14, Oliveira -, Soares 5/3, Barroso 3/3

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Fonseca duplájával indult a találkozó, és az első percek a Benficáé voltak, 4 perc játék után 6-2-re vezettek a vendégek. Ezt követően indult be a triplazápor: a magyar együttes mind az öt kezdőjátékosa betalált kintről, a túloldalon pedig Cook csak egy ideig tudta tartani csapatát, így nagyot fordult a találkozó összeképe. A vendégek az amerikai dobóhátvédet leszámítva nem tudtak pontot szerezni, míg a hazaiaknál a hármasok után Bavcic és Laroche is eredményesek voltak 1-1 duplával (23-11). A negyed utolsó másodperceit elrontotta a Sopron: Cook triplája után még szabálytalankodtak is Andradéval szemben, így 5 másodperc alatt 5 pontot faragott hátrányából a portugál alakulat (23-16). Radic vezetésével pillanatok alatt egyenlítettek a portugálok a második játékrész elején (23-23), viszont a 15. percre visszaállt a hazaiak előnye (29-23), sőt, Laroche triplája után még 7 ponttal is vezetett az SKC a 17. percben (32-25). Itt volt egy nagyobb rövidzárlat a magyarok játékában, Wilson és Soares kosaraival pillanatok alatt fordított a luzitán bajnok, Tiggs 5 pontja kellett, hogy ne legyen nagy a hátrány a félidőben (38-40).

A fordulást követően el is dőlt gyakorlatilag a találkozó, Radic két duplájára és Wilson két hármasára építve ugyanis egy 12-0-s szakaszt produkált a Benfica a 23. percig, így 14 ponttal vezettek ezen a ponton a vendégek (38-52). Bavcic révén kezdte meg a felzárkózást az SKC, de Radic, Wilson és Andrade révén az első rohamot visszaverte a portugál gárda (44-58). A felvonás utolsó szűk négy percében nem kapott kosarat Sabáli Balázs együttese, így Tiggs pontjaival még 10-en belülre tudtak kerülni (49-58). A záró 10 perc első 3 és fél minutumában azonban Cook berámolt hét pontot, ezzel visszaállt a 14 egységnyi differencia, amely nagyon úgy festett, hogy az utolsó reményt is elveszi a magyaroktól (51-65). Rancic és Takács hármasai után még felsejlett a fordítás lehetősége a 36. perc végén (59-67), de a Sopron több támadást is elhibázott ezt követően, a túlodalon viszont Radic, illetve az utolsó két és fél percben három triplát is bedobó Cook beverték az utolsó szöget a koporsóba, így végeredményben 65-78-ra nyert a Benfica.