19 ponttal kapott ki a Körmend

25 percig jól tartotta magát az Egis Körmend az ASVEL otthonában, ezt követően hengereltek a franciák.

FIBA Europe Cup, Első csoportkör, 3. forduló
ASVEL Lyon-Villeurbanne (francia, 3-0) - Egis Körmend (magyar, 1-3) 83-64 (25-17, 18-15, 28-14, 12-18)

ASVEL: Meacham 9/9, Newbill 9/3, Kahudi 6, Chassang 4, Andersen 11/3.
Csere: Gombauld 6, Land 10/3, Galliou -, Choquet 12/12, Watkins 8, Lighty 8.

Egis Körmend: Perry 20/9, Channels 10/3, Ferencz 5/3, Dickerson 13/3, Duinker 4.
Csere: Katura 10/9, Lakosa -, Tóth N. -, Farkas 2.
Vezetőedző: Teo Cizmic.

Jó ritmusban kezdte a mérkőzést a Körmend. Előbb Dickerson kosarainak köszönhetően vezetett a Vas megyei alakulat, majd hiába futott 7-2-es etapot a listavezető, Perry a 4. perc végén kiegyenlített. (9-9) Aztán megakadtak a vendég támadások és érzékenyen érintette őket, hogy Duinker villámgyorsan megkapta második és harmadik személyi hibáját. Az ASVEL kezdett elhúzni, s bár jókor jött Katura triplája, az első negyed utolsó két kosarát a hazaiak jegyezték, nyolc ponttal léptek el. (25-17) A második játékrész elején jó védekezéssel nyitott a Körmend, három percen át tartották mindössze egy hárompontoson az addig 10/13-as mezőnymutatóval rendelkező hazaiakat. Viszont a támadó oldalon sokkal több gondja akadt Ferencz Csabáéknak, a válogatott bedobó közel öt perc elteltével szerezte meg az első vendég pontokat a második negyedben. Dickerson előbb egy triplát rámolt be, majd egy indítást fejezett be ziccerrel, tízre hozva fel ezzel együttesét. (35-25) A hazaiak 8-0-s rohamát Katura triplája szakította félbe, majd Perry előbb büntetőkből, majd egy akrobatikus ziccerrel tett pontokat az eredményjelzőre, mely a félidőben 11 pontos hazai fórt mutatott. (43-32)

Perry hárompontossal nyitotta a negyedet, melyre 7-0-s rohammal válaszoltak a franciák, s ezt a gyors futást Katura újabb távoli kosara zárta le. Nehezen, de tartotta a tíz pont körüli differenciát a Körmend. Két perc sem telt bele és a különbség már a húsz pontot ostromolta, egészen parádék, 69%-os mezőnypontossággal dobtak a hazaiak. A játékrész végéig alig akadt vendég pont, védekezésben más dimenzióban játszott az ASVEL, mely 25 ponttal vezetett a záró etap előtt. (71-46) Az utolsó negyedben már érződött, hogy minden érdemi kérdés eldőlt, de azért a franciák még igyekeztek megőrizni a csarnok jó hangulatát. Az utolsó negyedben már érződött, hogy minden érdemi kérdés eldőlt, de azért a franciák még igyekeztek megőrizni a csarnok jó hangulatát. Viszont a Körmend nem adta fel a mérkőzést, s legalább a negyedet megpróbálta megnyerni, ami összejött, így vállalható, 19 pontos vereséget szenvedtek a vasiak a francia listavezető otthonában.