23 ponttal kapott ki a Falco a Varese ellen

A második és a harmadik negyedben került nagy hátrányba a Falco a Varese otthonában, végül 94-71-es vereséget szenvedtek a szombathelyiek.

FIBA Europe Cup, Első Csoportkör, 2. forduló
Openjobmetis Varese (olasz, 1-1) - Falco KC Szombathely (magyar, 1-1) 94-71
(16-17, 25-14, 29-19, 24-21)

Varese: Ukic 15/9, Cavaliero 1, Thompson 11/6, Davies 19, Faye 12/6.
Csere: Molinaro 8/6, Sheperd 6, Campani 11/3, Ferrero 11/6, Pietrini -.

Falco: Váradi 5/3, Rundles 23/9, Butorac 21/9, Hallik 6/3, Wright 2.
Csere: Simon 2, Csomagics 2, Bognár 8, Hódi -, Dobos 2, Bazsó -, Bagó -.

A falcokc.com beszámolója:

Mindkét oldal sok hibával kezdte a mérkőzést, végül Váradi triplájával mi szereztük meg a vezetést. Bár Ukic szépített, Hallik is triplát dobott, ezzel már 2-6-ra húztunk el. Lassan magához tért a hazai csapat is, a negyed felére már a Varese vezetett 1 ponttal, 9-8-ra. Nálunk Rundles és Butorac is belejött a pontgyártásba, ezzel nem csak visszavettük a vezetést, a negyed végéig tartani is tudtuk, 16-17-tel fordultunk a 2. játékrészre.

A 2. negyed elején átgázolt rajtunk az olasz csapat, Ukic és Shepherd vezetésével a negyed felére már 30-19 volt oda, hiába kért Kálmán László már 23-19-nél időt. Rundles büntetője törte meg a hazai lendületet, majd vezetésével kezdett feltámadni a csapat. Dobos is betalált, és Rundles 15. pontjával már 1 pontra zárkóztunk fel. Fordítani nem tudtunk, szorított a védekezésen a Varese, kintről is betaláltak, így a félidő végére már ismét 10 pont volt oda, 41-31-gyel mehettünk az öltözőbe.

A 3. negyed is olasz pontokkal kezdődött, növelni tudták előnyüket. Az 5. percre már nagyon elhúzott a hazai csapat, 58-35-nél Kálmán László kért időt. Kezdtünk nagyon elfáradni, a védekezésünk kinyílt, támadásban is sokat hibáztunk. Az olaszok egyre felszabadultabban játszottak. Butorac triplái tartották a csapatot, valamint Rundles egy-egyei voltak sikeresek, de ezekkel is csak tartani tudtuk a 20 pontos különbséget. A negyed végén Comagic pöcizte vissza Butorac dobását, ezzel épp 70-50 állt a táblán az utolsó negyed előtt.

A 4. negyedet mi kezdtük, Bognár Kristóf tört be nagyon szépen, emellett Butorac szállította tovább a pontokat. A védekezésünk sajnos továbbra is szellős volt, ezek a kosarak csak arra voltak jók, hogy ne nőjön a különbség a két csapat között. Már 30 ponttal is vezetett a Varese, a végére azért sikerült kicsit kozmetikázni az eredményen, végül a fiatalok is pályára léphettek, de pontot szerezniük nem sikerült. A Varese ezzel hozzánk hasonlóan 1 győzelemmel és 1 vereséggel rendelkezik egyelőre a FIBA Europe Cup-ban.