35 pontos vereséggel búcsúzott az Eb-től a magyar válogatott

Férfi Európa-bajnokság, csoportkör, 5. mérkőzés
Magyarország - Németország 71-106 (19-22, 20-32, 19-27, 13-25)

Magyarország: Somogyi 11/3, Vojvoda 10, Benke 13/9, Allen 4, Hopkins 6.
cserék: Perl 15, Ferencz 3/3, Eilingsfeld -, Golomán 3, Keller 6.

Németország legjobb dobói: Sengfelder 22/12, Lo 21/15, Giffey 19/6

A magyar válogatottban Hanga Ádám mellett már Váradi Benedek sem léphetett pályára az Európa-bajnokság utolsó mérkőzésén, így Somogyi Ádám volt csapatunk kezdő irányítója a házigazda ellen, a németek viszont Dennis Schrödert és Daniel Theist sem játszatták ezen a meccsen. Jól kezdtünk, az első két kosár a miénk volt, aztán kialakult egy olyan küzdelem, amelyen egyik fél sem szakadt meg a teher és a nyomás alatt, viszonylag könnyed, felszabadultnak tűnő játékot mutattak a felek, ebben pedig tartani tudta a lépést a magyar válogatott. Szép megoldásokat láthattunk mindkét oldalon, összességében inkább a németek vezettek, de nem volt nagy a különbség, a hazaiak leginkább a lepattanóikkal és a tripláikkal tudtak érvényesülni, de a mieink is mutattak látványos megoldásokat támadásban - Benke, Vojvoda vagy Somogyi is szép kosarakat hintett. 34-35 után aztán változott a helyzet, a németek feljebb csavarták a védekezésüket, közben elöl talán még pontosabbá váltak és a második negyed utolsó szűk öt percét 19-5-re (!) nyerték - 39-54 állt az eredményjelzőn a szünetben, ez a rohanás gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. Vojvodáék itt nem találtak már megoldást támadásban, nehéz dobásokat kellett elvállalni, nem akadt senki, aki meg tudta volna nyugtatni a csapatot, miközben a németek egy félidő alatt 10 triplát bombáztak be 50%-kal, illetve 19-6 volt a lepattanók aránya, köztük 7-0 a támadópattanók aránya.

A fordulás után pedig végleg lezárult a mérkőzés: ugyan a mieink próbáltak csökkenteni a hátrányon és újra szorossá tenni a küzdelmet, de a németek mindenre válaszolni tudtak támadásban. 54-68 után pedig a harmadik negyed hajrájában megint begyújtották a rakétákat és egy 13-4-gyel zárták a játékrészt, így húsz pont feletti különbség alakult ki a záró etap előtt. A házigazdák viszont ott sem vettek vissza, azonnal egy 18-2-vel (!) jöttek vissza a pályára, úgyhogy már 99-60 is volt az állás, majd 103-62-nél már a 40 pontot is átlépte a különbség. A vége így totális kiütés lett, a minden szempontból elfogyó magyar válogatott pedig 0-5-ös mérleggel búcsúzott az Európa-bajnokságtól.

fotó: fiba.basketball