A Barcelona ellen is Hanga volt a Baskonia legjobbja

Mínusz 14-ről fordított a Baskonia a Barcelona otthonában, a mezőny egyik legjobbjaként játszó Hanga Ádám büntetői után hosszabbításba torkollt a meccs, amit 98-92-re nyert végül a gránátvörös-kék együttes.

FC Barcelona Lassa (2-0) - Baskonia Vitoria Gasteiz (2-1) 98-92 hosszabbítás után (23-20, 30-27, 17-20, 14-17, 14-8)

Az első negyedben 12-8-ra még Hangáéknál volt az előny, ám itt fordult egy komolyat a játék képe, Doellman vezetésével ugyanis futott egy 11-0-t a Barcelona. Hanga két triplát is szórt az első negyed végjátékában, nagyban ennek köszönhetően maradt látótávolságon belül a Baskonia (23-20). A 13. perc után volt az újabb Barca-robbantás, ekkor Rice, Navarro és Perperoglu tripláinak köszönhetően 14 egységnyi fórt építettek ki a gránátvörös-kékek egy 13-2-es szakasszal (41-27). A Baskonia nem adta fel, Akognon, Blazic és főleg Voigtmann révén visszazárkóztak három pontra a félidő végére - utóbbi három triplát szórt a második negyed második felében. Rice távoli kosara zárta az első 20 percet, aminek a végén így 6 ponttal vezettek a vendéglátók (50-47) - Hanga faultproblémák miatt "csak" 10 és fél percet játszott, már ekkor megvolt a 3 személyi hibája.

A fordulást követően újfent hasznosan lépett a játékba a magyar klasszis, támadópattanó után, büntetőből is eredményes volt, elöl-hátul hatékonyan kosarazott, a különbség azonban nem csökkent - igaz, nem is nőtt. A 27. percben Navarro használta ki Blazic védekezésbeli hibáit, Tomic pedig Voigtmannt büntette, így 10 pontra elhúzott a Barca (70-60), de Akognon vezetésével 3 pontra visszajött a Baskonia az utolsó negyed előtt (70-67). Hanga hátul, Bargnani pedig elöl volt vezér ezt követően, a 32. perc végére így megvolt a fordítás is (72-73). Doellman állt újra a Barca élére, kosarainak köszönhetően vissza is vette az előnyt a hazai alakulat a negyed felére (81-77). Larkin kiegyenlített a 39. percben, de engedett egy 2+1-et Rice-nak (84-81). Hanga aztán előbb adott egy álompasszt Bargnaninak, majd Dorsey odaütött neki 4.2 másodperccel a vége előtt, így büntetőket dobhatott. Az első bement, a második kimaradt, így hosszabbítás következett (84-84).

A ráadásban a Baskonia nagyon statikus támadójátékot játszott, igaz, a Barca sem csillogott egy Rice-duplát leszámítva. Oleson 4 büntetőt is beszórt, ami fontos volt, így hiába mákolt be egy hármast a semmiből Larkin, nem tudta tartani a lépést ellenfelével a vitoriai együttes (93-88). Támadásban mondott csődöt a vendég gárda az 5 perces hosszabbításban, így végül a Barcelona 98-92-re győzött

Hanga Ádám a második félidőben és a ráadásban nem sokat pihent, végül 35 és fél percet kapott, ami alatt 10 pontot (1/3 dupla, 2/5 tripla, 2/4 büntető), 10 pattanót (7 védő), 5 gólpasszt, 2 blokkot, 1 szerzett és 2 eladott labdát jegyzett 3 beütött és 3 kiharcolt fault mellett. Ez 19 VAL-t ért számára, amivel újfent a Baskonia legjobbja volt - a teljes mezőnyben is csak Justin Doellman (21) és Ante Tomic (20) voltak jobbak nála.

A Barcelona legjobb dobói: Doellman 24/3, Rice 20/6, Navarro 14/6, Tomic 14.

A Baskonia legjobb dobói: Bargnani 18/3, Akognon 17/6, Larkin 14/3, Voigtmann 11/9, Shengelia 11/3, Blazic 11/3, Hanga Ádám 10/6.