A Breogán ellen tette tökéletessé a hetet a Real

A kisebb sérüléssel bajlódó Hanga Ádám pihenőt kapott a dupla Euroliga-forduló után a hétvégi bajnokira, ami után még mindig hibátlan a Madrid.

ACB Liga, alapszakasz, 6. forduló

Río Breogán (3-3) – Real Madrid (6-0) 71-79

A Real Madrid nagyszerű hetet zárt, hiszen a szerdai és pénteki Euroliga-győzelmeik után (a Monaco és a Panathinaikosz ellen) Rudy Fernandez 600. meccsén, a Breogán otthonában sem botlottak a királyiak. A hazaiak kezdtek sokkal jobban (16-6), ám a második negyedet 28-13-ra nyerte és ezzel megfordította a meccset a Real. A nagyszünet után a madridiak biztosan őrizték a megszerzett előnyüket, mikor pedig két perccel a vége előtt feljött 70-72-re a Breogán, Sergio Llull két kosara lehűtötte a kedélyeket. A Laso-legénység így – a Barcával együtt – továbbra is veretlenül áll a bajnokságban.

Hanga Ádám még a Monaco ellen szedett össze egy kisebbnek tűnő lábsérülést, ami után a Pana ellen kezdő volt, de csak öt percet játszott, most pedig pihenőt kapott, remélhetőleg csak elővigyázatosságról van szó.

A Breogán legjobb dobói: Bell-Haynes 17/9, Musa 16/3, Mahalbasic 10/6
A Real Madrid legjobb dobója: Yabusele 14/12