A CSZKA legyőzésével kezdték Hangáék az Euroligát

A magyar válogatott kiválósága hasznosan játszott, a Barcelona az első öt percet leszámítva végig vezetve győzött.

FC Barcelona Lassa (spanyol) - CSZKA Moszkva (orosz) 76-66 (24-14, 17-19, 14-15, 21-18)

Kiegyenlített első öt perc után Brandon Davies vezetésével futott egy 10-0-t a Barca, amely ekkor átvette a vezetést - mint később kiderült, végleg. Hanga Ádám triplát dobott, Nick Calathes duplájával pedig 10 pont volt a hazaiak előnye 10 perc játékot követően (24-14). A második negyedben lényegében végig tartotta ezt a fórt a katalán alakulat (41-33), és nem sokat változott a helyzet a fordulást követően sem, 10 perccel a vége előtt még mindig 7 ponttal volt jobb a vendéglátó (55-48). Tornike Shengelia vezetésével megpróbált egy nagy rohamot a CSZKA (57-55), de Alex Abrines triplájával és 2+1-ével, majd Cory Higgins duplájával megint 10 lett közte a negyed felénél, innentől kezdve pedig nem volt visszaút a vendégek előtt. A Barcelona Abrines, Davis és a végig kiegyensúlyozott Nikola Mirotic vezetésével 76-66-ra nyert, győzelemmel kezdte tehát az idei Euroligát.

A magyar váogatott kiválósága, Hanga Ádám valamivel több mint 14 percet töltött a parkettán, ami alatt 7 pontot (2/2 dupla, 1/2 tripla), 3 pattanót, 1-1 gólpasszt, szerzett és eladott labdát, valamint blokkot, illetve 2 beütött faultot jegyzett összesen 9 VAL-ért.

A Barcelona legjobb dobói: Davies 18, Mirotic 17/3, Abrines 13/9.
A CSZKA legjobb dobói: Shengelia 15/3, James 13/3, Hackett 11/9.