A sereghajtótól kaptak ki Kellerék

Pocsékul kezdte az eddig nyeretlen Antibes elleni meccsét a Pau, ez pedig megpecsételte a meglepetésre kikapó Keller Ákosék sorsát.

LNB Pro A, alapszakasz, 10. forduló

Antibes (1-9) – Pau-Lacq-Orthez (5-5) 83-73

Borzasztóan kezdte a mérkőzést a Pau, az Antibes pedig elképesztően jó dobóformával rukkolt elő, így a hazaiak állva hagyták Kelleréket és 30-14-re nyerték az első negyedet. A különbség aztán nem sokkal később már 20 pont fölé is kúszott (39-17), nagy bajban voltak a vendégek. A Pau azonban összekapta védekezését, ennek köszönhetően elkezdtek faragni hátrányukon, egy 10-0-s rohanásnak köszönhetően pedig már csak egyetlen pont volt a csapatok közti differencia (60-59). A mezőny toronymagasan legjobbja, a hatalmas extrát hozó Tim Blue azonban továbbra megoldhatatlan feladat elé állította a Paut, így az ő vezérletével a sereghajtó ismét elhúzott 14 ponttal (78-64) és megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Keller Ákosnak nem ment a játék, 14 perc alatt szerzett egyetlen pontját 5/0-s mezőny- és 2/1-es büntetőmutatóval hozta össze. A válogatott center leszedett még 4 lepattanót, adott 1 gólpassz, kétszer eladta a labdát, kiharcolt 1 és beütött 3 faultot, így -2 VAL értékkel zárt.

Az Antibes legjobb dobói: Blue 33/15, Green 13/9, Kouguere 11/9, Campbell 10/6
A Pau legjobb dobói: Harris 16/6, McConnell 16/3, Cavaliere 15/6, Smith 13