A spanyolok, a szerbek, az argentinok és a lengyelek is a negyeddöntőben

A spanyolok egy fordulatos, de pontszegény meccsen, a végjátékban fordítva verték és ejtették ki az olaszokat - Argentína simán nyert.

Középdöntő

I csoport

Argentína - Venezuela 87-67 (17-12, 21-13, 25-22, 24-20)

Kijött a két csapat közötti különbség. Az argentinok voltak a mérkőzés favoritjai, és ha nem is hengereltek, összesen fél negyedig volt velük pariban Venezuela. Az első felvonás második felében elindult a Scola (15 pont, 6 pattanó) mellett ezúttal leginkább Deck (25 pont) által vezetett argentin gárda, melyet most is kiválóan irányított a Campazzo-Laprovittola duó. Az argentinok sokkal határozottabbak voltak a gyűrűközeli befejezéseknél (21/30 - 20/46), jóval több büntetőt is harcoltak ki (27/29 - 9/11), így a második félidő már nagyon egyoldalúra sikeredett.

Scoláék és a lengyelek is a nyolc között. Lengyelország délelőtti sikerével, illetve ezzel a végeredménnyel eldőlt, hogy Argentína és a "jó barátaink" is továbbmentek a negyeddöntőbe, hiszen mindkét válogatott 4-0-val áll a két 1-3-as csapat előtt, és már csak egy forduló van hátra.

Argentína legjobb dobói: Deck 25/6, Scola 15, Campazzo 12/6.
Venezuela legjobb dobói: Carrera 19, Bethelmy 11/9, Guillent 10/6, G. Vargas 10/3.

A Lengyelország-Oroszország meccsről itt olvashattok!

J csoport

Spanyolország - Olaszország 67-60 (18-18, 12-13, 20-17, 17-12)

Kisebb bajban voltak a spanyolok, de megoldották. Az olaszok 15-5-tel kezdték a mérkőzést, ezt a deficitet azonban simán, már az első negyed végére eltüntette a hispán gárda. A harmadik felvonásban Spanyolország vezetett 8 ponttal, amiből pedig az olaszok fordítottak a záró felvonás elején. 52-56 is állt az eredményjelzőn négy perccel a vége előtt, amivel a spanyolok a szakadék szélére kerülhettek volna a továbbjutás szempontjából, ám ekkor büntetőkkel, Claver zsákolásával, az egyébként rengeteg labdát elszóró Rubio ziccerével és Marc Gasol kosarával futottak egy 10-0-t, ezzel el is dőlt a meccs a javukra.

Az olaszok ott voltak a bravúr küszöbén, de nem tudták átlépni. A Szerbia elleni mérkőzésen nem sok esélye volt Romeo Sacchetti együttesének a lassan legnagyobb favoritnak tartott szerbek legyőzésére. Ezen a találkozón harapott Olaszország (a szó jó értelmében), a gyengébb támadójáték ellenére küzdött, és a spanyolok játékát is sikeresen rombolta. A végjátékra fordulva vezettek is Gallinariék, de amikor igazán kellett volna, nem tudták megállítani a spanyol rohamokat, ez döntött végül az ellenfél javára - no meg az, hogy Gallinarit és talán Datomét leszámítva a többiek gyenge teljesítményt nyújtottak elöl, főleg a mezőnyből 3/16-tal záró Belinelli. A spanyolok és a szerbek is továbbmentek a negyeddöntőbe ezzel az eredménnyel, nem borult tehát a papírforma.

Spanyolország legjobb dobói: J. Hernangomez 16/3, Rubio 15/3, Llull 11/3.
Olaszország legjobb dobói: Gallinari 15/6, Datome 12/3, Belinelli 7, Gentile 7.

A Szerbia-Puerto Rico meccsről itt olvashattok!

Alsóház

M csoport

Kína - Dél-Korea 77-73 (19-18, 16-14, 19-20, 23-21)

A hazaiak végül behúzták. Végig szoros volt a mérkőzés, nagyobb különbség nem alakult ki a két ázsiai együttes között. A házigazda vezetett a találkozó nagy részében, de az utolsó másfél percre egypontos koreai vezetéssel fordultak a felek. Ekkor jött Guo egy duplával, a koreai időkérés után pedig egy triplával, így eldöntötte az összecsapást. Kína 2-2-vel áll az M csoportban, csakúgy, mint Nigéria - kettejük egymás elleni csatája mindkét csapat számára sorsdöntő lesz az olimpiai részvétel szempontjából.

Kína legjobb dobói: Guo 16/6, Zhao 16/6, Zhou 13.
Dél-Korea: Ra 21, Kim S. 14/3, Lee S. 12/6, Choi 12/9.

A Nigéria-Elefántcsontpart meccsről itt olvashattok!

N csoport

Tunézia - Fülöp-Szigetek 86-67 (27-10, 19-14, 21-15, 19-28)

Tunézia reményei életben maradtak az olimpiáért. Egy afrikai csapat jut ki a mostani világbajnokságról a jövő évi ötkarikás játékokra, és mivel Nigéria az M csoport élén áll 2-2-vel, így az észak-afrikai országnak is győznie kellett. Mejriék nem is bízták a véletlenre, már az első negyed után 17 ponttal vezettek, és nem volt kérdés a sikerük. A Fülöp-szigeteki gárdából csak Andray Blatche (24 pont, 11 pattanó) nőtt fel a vb színvonalához, Tunézia azonban sokkal több emberre támaszkodhatott, simán győzött.

Tunézia legjobb dobói: Abada 16/6, Roll 13/9, Mejri 12.
A Fülöp-szigetek legjobb dobói: Blatche 24/9, Rosario 8/3, Barroca 7/3.

Az Angola-Irán meccsről itt olvashattok!